říjen 2022

• Slavia zvítězila v 304. derby nad Spartou vysoko 4:0, když o výsledku rozhodli už v první půli Jurečka, Hromada, Masopust a Olayinka. Druhý poločas se dohrával jen z povinnosti, žádný z týmu si v něm šanci už nevytvořil.

• Přichází den, na který všichni slávisté čekali. Sešívaní zítra  vyzvou svého odvěkého rivala. V rámci 13. kola české nejvyšší soutěže se totiž v Edenu odehraje derby pražských "S".

• Slavia porazila v Edenu Mladou Boleslav 2:1, přestože hrála prakticky celý zápas oslabena o vyloučeného Oscara, který šel do kabin v sedmé minutě po podobném zákroku jako Santos v Plzni. Branky Slavie vstřelili Jurečka s Lingrem.

• I když to někteří fanoušci možná neuslyší rádi, sešívané po krátké přestávce čeká další zápas. V rámci 12. kola nejvyšší české soutěže jim bude soupeřem Mladá Boleslav. Slávisté by rádi přerušili dlouho nevídanou sérii tří soutěžních porážek v řadě.

• Slavia prohrála na hřišti Olomouce 0:2, když neproměnila několik vyložených šancí a sama chybami v obraně nabídla soupeři obě branky.

• Neděle, 19 hodin. To už páté ligové kolo v řadě znamená jediné –zápas Slavie. Tentokrát se sešívaní představí na půdě olomoucké Sigmy, průběžně 12. týmu tabulky.

• Slavia zaznamenala v Edenu další vysoké ligové vítězství, když porazila Liberec 3:0. Všechny branky padly už v prvním poločase, trefili se Ousou, Olayinka a Tecl, který dorazil vlastní neproměněnou penaltu.

září 2022

• Slavia podlehla Plzni vysoko 0:3. Zápas rozhodla Santosova minela už na konci první minuty, po které stoper Slavie sáhl na Mosqueru, ten se skácel k zemi, byla z toho červená karta, penalta a z ní branka. Oslabená Slavia pak inkasovala ještě dvakrát, sama žádnou ze svých nemnoha šancí neproměnila.

• Ligu čeká jeden z nejzajímavějších zápasů podzimu – souboj posledních dvou mistrů, souboj aktuálně prvního a druhého týmu ligy, souboj účastníků evropských pohárů. Viktoria Plzeň vyzve Slavii Praha.

• V rámci 8. kola přivítala Slavia České Budějovice. Sešívaní potvrdili svou výbornou domácí formu a zvítězili jednoznačně 6:1!

• V sedmém kole ligové sezóny 2022/23 vyrazila Slavia na horkou půdu Slovácka. Na stadionu v Uherském Hradišti proti ní vyběhl soupeř, který letos premiérově postoupil do základní skupiny Evropské konferenční ligy. Domácí se ujali vedení hned z první akce zápasu, Slavia dokázala pouze vyrovnat z penalty za faul na Lingra, kterou proměnil Provod. Z remízy má největší radost Plzeň, která už se bodově dotáhla na čelo, přestože má o zápas méně.

• V neděli čeká Slavii jeden z papírově nejobtížnějších zápasů v sezóně – sešívaní se vydají na půdu pohárového účastníka, týmu Slovácka. Slávisté budou chtít natáhnout vítěznou šňůru, která zatím čítá pět ligových zápasů.