duben 2023

• Základní část ligové sezóny se pomalu chýlí ke konci. Slavii čeká předposlední zápas – v jednom z klíčových klání v boji o titul míří na půdu ostravského Baníku.

• Slavia porazila v 28. kole tradičního rivala z Vršovic 3:0, když o výsledku už v prvním poločase rozhodli brankami Jurečka, Olayinka a Douděra. V druhém poločase sešívaní zápas pouze v klidu kontrolovali a po výhře mohli slavit návrat na čelo ligové tabulky.

• Značně oslabená Slavia měla výhru na Letné na dosah ruky, po brankách Schranze, Jurečky a Ogbua vedla v nastaveném čase 3:2, jenže pak si vlastní branku vstřelil Ousou a body se tak dělily. Slavia zůstává v tabulce tři kola před koncem základní části ligy na druhém místě dva body za svým dnešním soupeřem.

• Českou ligu čeká její největší zápas, svátek fotbalu, souboj největších rivalů – derby pražských „S“. Dva nejúspěšnější kluby české historie se v rámci 27. kola nejvyšší soutěže utkají na Letné.

• V rámci 26. kola Fortuna ligy slávisté zamířili do Mladé Boleslavi. Ani tentokrát však nedokázala získat tři body a po remíze 1:1, kterou v první půli zajistil individuální akci Zafeiris, si z Lokotrans arény přiváží pouze bod

• Slavia porazila v Edenu Olomouc 4:0 brankami van Burena, Lingra, Schranze a Jurečky, zůstane tak i po 25. ligovém kole na čele tabulky.

březen 2023

• Reprezentační přestávka je u konce a na scénu se opět dostává to podstatné – fotbalová liga, konkrétně její 25. kolo. Sešívaní tentokrát doma vyzvou olomouckou Sigmu.

• Slavia opět venku ztratila body, když jen remizovala na hřišti Liberce 2:2. První gól vstřelil domácí Červ tečovanou střelou. Slavia zápas otočila brankami Olayinky a van Burena z penalty, jenže v závěru neudržel nervy právě Olayinka, dostal úplně zbytečnou červenou kartu a v nastaveném čase slávisté neuhlídali Olatunjiho, který vyrovnal.

• Je to jen pár dní, co Slavia zvládla těžký zápas s toho času druhou Plzní a hned je čeká další náročná zkouška. Ve 24. ligovém kole se sešívaní představí na půdě severočeského Liberce.

• Slavia otočila zápas s Plzní, ve kterém po prvním poločase prohrávala 0:1 a neměla téměř žádné střelecké příležitosti. Po změně stran ale přišel velký obrat, v 50. minutě skóroval Olayinka po rohovém kopu a v 76. minutě strhl vítězství na stranu Slavie Lingr po přihrávce Matěje Juráska.

• Slavii čeká jeden ze šlágrů ligy. V souboji prvního s druhým vyzve v Edenu úřadujícího mistra – Viktorii Plzeň.

• Slavia v Českých Budějovicích prohrála, nevyužila tak šanci si vytvořit v čele tabulky náskok na Plzeň. Místo toho se jejich náskok ztenčil na jediný bod, navíc třetí Sparta na Slavii ztrácí jen dva body.

• Slavia v šestém jarním kole míří do Českých Budějovic. Případná výhra by sešívaným nejen protáhla šňůru deseti ligových zápasů bez porážky, ale zároveň by si upevnili pozici na čele tabulky.