září 2023

• Slavia zvítězila v Pardubicích nejtěsnějším rozdílem, když jedinou branku vstřelil z penalty Jurečka. Mnoho dalších šancí zůstalo neproměněno, ty největší měli Tijani, Wallem a hned dvakrát Jurečka.

• Přes rychlou inkasovanou branku slávisté porazili v sedmém kole Fortuna ligy Karvinou 5:1, když se o branky podělili Tijani, Jurásek, Jurečka z penalty, Chytil a Wallem z druhé penalty.

• Slavii čeká 7. kolo nejvyšší české soutěže. Doma v Edenu se budou sešívaní snažit udržet dosavadní ligovou neporazitelnost. Soupeřem jim bude nováček soutěže z Karviné.

srpen 2023

• Zápas v Jablonci se slávistům nepovedl. V kombinované sestavě s mnoha náhradníky nedokázali svého soupeře přehrát. Když dostali možnost zahrávat pokutový kop, Jurečka jej neproměnil a nedostal se k dorážce. Dvě vstřelené branky Slavii odvolal VAR pro ofsajdy. Jablonec skóroval po špatném výběhu Koláře a v druhé půli jen vyrovnal Holeš, když dorazil do brány střelu Bořila vyraženou Hanušem.

• Slavii čeká předposlední ligové utkání před reprezentační přestávkou. V rámci 6. kola nejvyšší české soutěže se sešívaní vydají na půdu severočeského Jablonce.

• Ve velkém vedru hostila Slavia v Edenu Baník Ostrava. V kombinované sestavě s Bořilem, Hromadou, Tijanim a Chytilem svého soupeře porazila 1:0, jedinou branku vstřelil bývalý hráč Baníku Muhamed Tijani na začátku druhého poločasu. Zápas nepobral příliš krásy, nicméně hosté se dostali do naprostého minima střeleckých příležitostí a vítězství Slavie je tak zasloužené.

• Sérii zápasů proti ukrajinským týmům Slavia proloží utkáním 5. kola nejvyšší české soutěže. Do Edenu zavítá ostravský Baník.

• Po výborném vstupu do pohárové Evropy nastoupili červenobílí v Mladé Boleslavi k zápasu v rámci čtvrtého kola Fortuna ligy. Těžké utkání v pozměněné sestavě zvládli, když zvítězili 1:0 vlastním gólem Poulola, který v souboji s Tijanim míč trkl do vlastní branky.

• Slavii čeká 4. kolo české nejvyšší soutěže a sešívaní se v něm pokusí udržet stoprocentní ligovou bilanci. Před nimi ale stojí zatím nejtěžší prověrka aktuálního ročníku – vydají se na půdu Mladé Boleslavi.

• Slavia porazila v posledním zápase třetího ligového kola Zlín 2:1 brankami Lingra a van Burena, za hosty v závěru snižoval Černín. Slavia zápasu dominovala, spálila hromadu šancí, po inkasované brance ale pustila soupeře do dalších dvou nebezpečných situací, ze kterých mohl Zlín vyrovnat.

červenec 2023

• Slavia zvítězila v druhém kole ligy na hřišti Českých Budějovic 3:1. V první půli otevřel skóre tečovanou střelou Zafeiris, další velké šance ale zůstaly neproměněny. Na začátku druhého poločasu vyrovnal Ondrášek, vítězství pak Slavii přinesli Provod se střídajícím Chytilem, kteří si vzájemně asistovali u dvou branek. V závěru ještě Chytil neproměnil penaltu.

• První výjezd Slavie v sezóně míří do Českých Budějovic, tedy místa, kde na jaře Slavia předvedla nepřesvědčivý výkon a prohrála. Jestli tentokrát zvládne reparát a domácí tým porazí, to můžete sledovat v neděli od 15:00, přímý přenos vysílá tradičně O2 TV Sport.

• Slavia v 1. kole přivítala Hradec Králové, proti kterému se jí v poslední době nedařilo. Roli jasného favorita ale sešívaní zvládli a do ligy vstoupili vítězně.