únor 2023

• Slavia porazila v Edenu Slovácko 2:0 dvěma brankami Petera Olayinky. Hosté sice nepustili Slavii do většího množství brankových příležitostí, sami si však nevytvořili vůbec nic, vítězství červenobílých je tak naprosto zasloužené a Slavia je i po 21. ligovém kole na čele tabulky.

• Slavia odehrála v Teplicích jeden z nejhorších zápasů pod vedením Jindřicha Trpišovského. První poločas hráli katastrofálně, brzy inkasovali a nebyli si schopni vytvořit vůbec nic. Po čtyřech střídáních se výkon Slavie mírně zlepšil, van Buren však neproměnil penaltu. Z další penalty sice skóroval Tecl, velkou šanci neproměnil Hronek a zápas skončil remízou.

• Slavii čeká 4. jarní kolo. Sešívaní si zatím drží stoprocentní bilanci a jistě by v tom rádi pokračovali. Zabránit se jim v tom pokusí severočeské Teplice.

• Slavia porazila v Edenu v 19. ligovém kole Zbrojovku Brno 2:0 brankami střídajících hráčů Ewertona z přímého kopu a van Burena. Sešívaní měli v zápase víc problémů, než asi čekali, v první půli přestáli velkou šanci Řezníčka po centru z přímého kopu a ve druhé půli za stavu 1:0 Ondřej Kolář skvěle vychytal Řezníčka a Michala Ševčíka.

• Po výjezdu do Pardubic se sešívaní opět představí v domácím prostředí v Edenu. Ve 3. jarním kole jim bude soupeřem brněnská Zbrojovka.

• Slavia porazila v 18. ligovém kole na novém stadionu Pardubice 2:0 brankami Jurečky z penalty a Olayinky v samotném závěru nastaveného času. Především druhý poločas se ovšem Slavii vyloženě nepovedl, byla výrazně horším týmem než domácí.

leden 2023

• Slavia navázala na podzimní střelecké hody a porazila v Edenu Jablonec 5:1. Vyrovnaný stav po brankách Jurečky a Jovoviće po hodině hry strhl na stranu Slavie střídající Mick van Buren, který vstřelil branku na 2:1 a brzy nato přihrál na třetí gól Lingrovi. Dvakrát se v závěru prosadil také střídající Matěj Jurásek.

listopad 2022

• Slavia odehrála ve Zlíně poslední podzimní ligový zápas sezóny. Červenobílí o svém vítězství rozhodli hned v úvodu zápasu, když se během první desetiminutovky trefili Ondřej Lingr a David Douděra. Ještě do přestávky přidal třetí gól Peter Olayinka, skóre ve druhé půli pečetil opět Ondřej Lingr. Po odpolední ztrátě vedoucí Plzně Slávisté na čelo tabulky ztrácejí pouhopouhé dva body.

• Slavii čeká poslední zápas ligového podzimu. Bez ohledu na výsledek zakončí sešívaní podzimní část na druhém místě, každý bod se jim ale bude hodit v jarní stíhací jízdě za ligovým titulem. Soupeřem jim budou Ševci ze Zlína.

• Slavia porazila v Edenu Baník Ostrava 3:1, hvězdou zápasu se stal střídající Matěj Jurásek, který dvěma brankami za stavu 1:1 rozhodl o vítězství sešívaných.

• Slavia dnes v rámci 15. kola české nejvyšší fotbalové soutěže odehraje zápas proti Baníku Ostrava. Podaří-li se sešívaným zvítězit, dotáhnou se v neúplné tabulce na rozdíl jediného bodu za vedoucí Plzeň (která má zapas k dobru) a budou tak mít opět zisk titulu ve svých rukou.

říjen 2022

• Fotbalisté SKS nastoupili v sousedním Ďolíčku k tradičnímu Vršovickému derby. Přestože šli domácí do vedení hned z první akce zápasu, tři body se stěhují do Edenu po výhře 4:1. Peter Olayinka se blýskl bilancí 2+1, Václav Jurečka za stavu 1:1 proměnil penaltu, na 3:1 zvyšoval Ondřej Lingr.