červenec 2023

červen 2023

• Slavia začne i sezónu 2023/24 zápasem s Hradcem Králové, tentokrát ale doma. Na novém stadionu v Hradci Králové se tak představí jako poslední ligový tým ve 30. kole. Podzimní derby je na programu 9. ligového kola a odehraje se v Edenu.

květen 2023

• Slavia se rozloučila se sezónou 22/23 a s Peterem Olayinkou výhrou 4:0 nad Slováckem. Všechny branky vstřelil Václav Jurečka, který tak zaútočil na post krále střelců, když skončil sezónu s dvaceti vstřelenými ligovými brankami.

• Fanoušci Slavie mají na necelé dva měsíce poslední možnost vidět A tým v akci v soutěžním zápase. Rozlučkou se sezónou 22/23 bude domácí zápas proti Slovácku v sobotu v 16 hodin. Zápas jako vždy přenáší O2 Sport.

• Slavia v předposledním kole zvládla v Olomouci vyhrát 3:2 navzdory katastrofálnímu vstupu do zápasu, kdy po 5 minutách prohrávala už 0:2. Po remíze Sparty je ale titul definitivně ztracen.

• Také podruhé na jaře porazila Slavia v Edenu Plzeň výsledkem 2:1. Obě branky vstřelil Václav Jurečka.

• Slavii čeká třetí kolo nadstavbové části nejvyšší české soutěže. V zápase o naději na udržení v boji o titul vyzvou sešívaní doma Plzeň.

• Slavia na Letné dokázala dvakrát vyrovnat brankami Schranze a Tecla, na soft penaltu v nastaveném čase už ale reagovat nedokázala, odjíždí bez bodu a šance na titul je tak už jen teoretická.

• Česko čeká největší sportovní událost, kterou zná – již potřetí během jednoho měsíce. Derby pražských „S“ se opět odehraje na Letné a opět bude mimořádně důležité. Jeho výsledek může hodně předurčit výsledek boje o ligový titul.

• Slavia otevřela nadstavbu již třetím jarním domácím zápasem s týmem Bohemians 1905. Po vlažnějším prvním poločase svého Vršovického souseda rozstřílela 6:0, když se čtyřmi góly zaskvěl Václav Jurečka, další branky přidali David Douděra a Mick van Buren. Slavia tak nejenom dobře vykročila na stíhající jízdu za titulem, ale i důstojně oslavila patnácté výročí otevření svého svatostánku v Edenu.

• Slavia vstupuje do nadstavbové části ligy s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Spartu. Jejich prvním soupeřem budou Bohemians. Klokani se po 30. kole drží na průběžném 4. místě.

duben 2023

• Slavia nedokázala v Edenu porazit Hradec Králové, když brzy inkasovala, poté brzy srovnala vlastní brankou soupeře a pak 70 minut marně dobývala zamčenou obranu Hradce. Do nadstavby tak půjde Slavia z druhého místa s dvoubodovou ztrátou.

• Slavia uzavře základní část české nejvyšší soutěže doma proti Hradci Králové. Případné vítězství zajistí sešívaným udržení důležitého prvního místa před nadstavbovou částí.

• Slavia kráčela v Ostravě k další ztrátě bodů po nepřesvědčivém venkovním výkonu. V poslední desetiminutovce však zápas rozhodl stejně jako na podzim v Edenu Matěj Jurásek, který skóroval jednou po rohovém kopu a podruhé krásnou střelou z hranice vápna. Slavia veze do Prahy velmi cenné tři body a má tak na dosah první místo po základní části. Musí však ještě porazit v neděli v Edenu Hradec Králové.