duben 2022

• Po reprezentační pauze čeká Slavii jeden ze zápasů sezóny. V přímém souboji o první místo míří sešívaní na půdu Viktorie Plzeň. Jakákoliv výhra je posune do čela tabulky - na Viktorku totiž Slavia ztrácí jediný bod.

březen 2022

• Slavia porazila před reprezentační přestávkou České Budějovice přes nepřesvědčivý výkon 1:0 brankou Lingra. Do základní sestavy se vrátil uzdravený Lukáš Provod, zápas naopak nedohrál vyloučený Talovjerov, který tak Slavii bude chybět v zápase v Plzni.

• Slávisté si budou chtít před reprezentační přestávkou připsat ještě jednu výhru, která je udrží v těsném kontaktu s plzeňskou Viktorkou. Soupeřem sešívaných bude průběžně sedmý tým tabulky Dynamo České Budějovice.

• Slavia po vítězném vstupu do osmifinále EKL nastoupila na horké půdě v Liberci. Klasický popohárový zápas nezvládla, když jedinou branku vsítil ve 13. minutě Olayinka, ovšem do vlastní branky. Červenobílým nepomohla ani více než sedmdesát minut trvající přesilovka po "sáňkách" Štetiny na Masopusta.

• Slavia porazila v Edenu Spartu 2:0 brankami svých nejlepších stále aktivních střelců Lingra a Schranze. Také po 24. kole proto Slavia vede ligovou tabulku o skóre před Plzní. Hosté na třetím místě ztrácejí na Slavii už deset bodů, mají však zápas k dobru.

• Česko se po necelém měsíci opět chystá na největší zápas, který zná. Na programu je derby pražských „S“. Slávisté budou chtít napravit negativní bilanci z této sezóny, v níž prohráli oba doposud odehrané zápasy proti největšímu rivalovi.

únor 2022

• Slavia po postupu v Evropské konferenční lize nastoupila v Mladé Boleslavi, kde své domácí zápasy hraje nováček soutěže Hradec Králové, ve značně obměněné sestavě, ale na jejím výkonu to nebylo znát. Slavia svého soupeře rozstřílela 5:1, když po dvou brankách zaznamenali Tecl a Lingr, skóre zápasu otevřel Hromada a na konečných 1:5 korigoval v nastavení domácí Rybička. Radost z vítězství červenobílým kalí zranění třísel Tarase Kačaraby a podvrtnutý kotník Jakuba Hromady.

• Slavia porazila ve vršovickém derby Bohemians 1:0 brankou Petera Olayinky ze závěru prvního poločasu a osm kol před koncem základní části se tak drží na čele tabulky o skóre před Plzní.

• Po divokém zápase Evropské konferenční ligy čeká opět slávisty utkání nejvyšší domácí soutěže. Soupeřem jim budou Bohemians a Slavia se bude snažit uhájit první místo v tabulce.

• Po nepovedeném startu do jara měli červenobílí další možnost nastartovat zatím značně vychladlý motor. Zápas na půdě Slovácka není zrovna z těch, na kterých by se dalo snadno chytit, ale Slavia to zvládla. V těžkém utkání zvítězila zásluhou branky Ondřeje Lingra v závěru první půle..

• V prvním soutěžním zápase roku 2022 hostí Slavia šokujícím způsobem podlehla Karviné 0:1, když Olayinkovu neproměněnou penaltu a následnou obří chybu sešívané defenzivy potrestal jedinou brankou zápasu Durosinmi.

• Spolu s Ludvíkem Vaculíkem volám: Jaro je tady! Slavii čeká na rozjezd papírově nejsnazší zápas sezóny – přivítá doma poslední Karvinou. Jakákoliv výhra stačí sešívaným k udržení průběžné vedoucí pozice.

prosinec 2021

• K poslednímu soutěžnímu zápasu roku 2021 nastoupila Slavia na horké půdě v Ostravě a byl to zápas, který měl úplně všechno. Po první půli se zdálo, že si červenobílí, hrající tentokrát v modrém, bez problémů odvezou tři body. Branky Schranze a Holeše stanovily vedení 2:0. Do druhé půle ovšem nemohla mít Slavia horší vstup. Už po minutě střídající Almasi snížil a po dvou byl vyloučen Oscar. Baník postupně otočil skóre, když na vyrovnání Kaloče navázal z penalty Almasi. Navíc do šatny odkráčel s červenou kartou i Kuchta, který na brankové čáře zasáhl rukou. Slavia se nevzdala a i v devíti dokázala Holešem vyrovnat. V nervydrásajícím nastavení čelil Mandous ještě jedné penaltě, ale dokázal jí Almásimu vyrazit. Sezónu tak červenobílí končí remízou, která po hodně divokém průběhu může mít příchuť vítězství.