Evropská liga

září 2023

 • Slavia zvítězila v úvodním zápase základní skupiny Evropské ligy na hřišti Servette Ženeva 2:0 brankami Masopusta a Ogbua.

 • Ve 13:00 proběhl v Monaku los základních skupin Evropské ligy. Slavia byla nasazena do druhého koše a los určil její soupeře takto: AS Řím, Šerif Tiraspol, Servette Ženeva. Slavia začne v Ženevě, následují zápasy doma s Tiraspolem, v Římě a doma s AS Řím, v Tiraspolu a poslední zápas v půlce prosince doma se Servette.

srpen 2023

 • Slavia nastoupila v polském Lublinu proti Zorye Luhansk v zápase o postup do základní skupiny Evropské ligy. Stačila jí k tomu porážka o jeden gól, ovšem po první půli prohrávala 0:2 a vůbec to s ní nevypadalo dobře. Nakonec postupovou branku vstřelil Matěj Jurásek, ale rozpaky z výkonu postupová prohra nerozehnala.

 • Slavia zvítězila v playoff Evropské ligy nad Zoryou Luhansk 2:0. V divokém utkání dlouho neproměňovala i ty nejvyloženější šance, v závěru druhé půle už se její tlak rozpadal do zbrklostí a nepřesností a do šancí se začali dostávat i hosté. Pak ale v 81. minutě hlavou skóroval Tijani po rohu Ševčíka. Hosté neproměnili dvě výborné příležitosti a v nastaveném čase přidal druhou branku Masopust. Slavia si tak v odvetě v polském Lublinu může dovolit i o gól prohrát.

 • Los Evropské ligy se Slavií zašpásoval a i ve čtvrtém předkole jí postavil do cesty celek z válkou postižené Ukrajiny. Pojďme si tedy v krátkosti představit Zorju Luhansk, tým z mezinárodně neuznávané lidové republiky, kde už devět let vládne okupační správa Ruské federace.

 • Slavia v odvetě 3. předkola Evropské ligy remizovala s Dniprem 1:1, jedinou brankou sešívaných vyrovnával utkání Václav Jurečka. Po domácí výhře 3:0 tak Slavia postupuje do playoff Evropské ligy, kde se utká s dalším ukrajinským soupeřem, Zoryou Luhansk.

 • V Košicích dnes Slavia odehraje odvetu 3. předkola Evropské ligy s ukrajinským klubem Dnipro-1. První zápas v Edenu skončil výhrou Slavie 3:0, k postupu tak bude stačit i porážka o dvě branky. Zápas začíná v 20:00 a přímým přenosem jej vysílá O2 TV Sport.

 • Slavia porazila v prvním zápase třetího předkola Evropské ligy v Edenu ukrajinské Dnipro-1 3:0 dvěma brankami Ivana Schranze a jednou Conrada Wallema. Slavia byla jasně lepší, další šance ještě nevyužila. Dohrávala však poslední půlhodinu bez vyloučeného Igoha Ogbua, který vysokou nohou zasáhl v souboji protihráče.

 • Tým SC Dnipro Slavii ve třetím předkole nepřisoudil ani tak los jako spíše systém nasazování UEFY do pohárů. Již před losováním třetího předkola bylo jasné, že se červenobílí budou muset popasovat s horším z duelu mezi Panathinaikosem Athény a SC Dniprem - 1, ukrajinským vicemistrem. Dvojzápas zvládl lépe řecký zástupce a tak se pojďme ponořit do spletité historie fotbalu ve městě na soutoku Dněpru a Samary. 

červen 2023

 • Slavia se ve 3. předkole Evropské ligy utká s poraženým ze zápasu 2. předkola Ligy mistrů mezi ukrajinským vicemistrem Dnipro-1 a řeckým vicemistrem Panathinaikosem. Rozhodl o tom dnešní los 2. předkola LM.

srpen 2021

 • Červená karta Holeše už ve třetí minutě zápasu a dvě neproměněné vyložené šance Stanislava Tecla stály Slavii postup do základní skupiny Evropské ligy. Sešívaná přes poločasové vedení prohráli ve Varšavě 2:1 a budou hrát jen základní skupinu Konferenční ligy.

 • Již podruhé v letošní sezóně hraje Slavia zápas o setrvání v jednom z evropských pohárů. V případě Ligy mistrů a zápasu proti Ferencvárosi se to nepodařilo. Budou sešívaní úspěšnější v zítřejším boji o Evropskou ligu proti polské Legii Varšava? Nebo na ně „zbyde“ jen nové založená Evropská konferenční liga? První zápas v Edenu skončil výsledkem 2:2.

 • Slavia remizovala v prvním zápase play-off Evropské lize v Edenu s Legií Varšava 2:2, branky vstřelili Bah a Masopust. V první půli slávisté hráli dobře, ale po chybách v obraně dvakrát inkasovali. Druhá půle už byla slabá, slávisté si příliš šancí nevytvořili.