Funkce na sledování článků je dostupná pouze pro přihlášené uživatele.

Hráči Slavie

Wiktor Nowak slávistou

Posilování Slavie nekončí, ta vítá ve svém kádru dalšího nového hráče. Slávistou se stává jedenadvacetiletý polský záložník Wiktor Nowak, který přichází z Górniku Zabrze a podepsal smlouvu do léta 2030. Opačným směrem míří Erik Prekop a Ondřej Zmrzlý.

Ofenzivní záložník Nowak vstoupil do dospělého fotbalu v polském klubu Znicz Pruszkow, odkud v létě 2025 přestoupil do Górniku Zabrze. Tam se ale moc neohřál, klub jej obratem poslal na roční hostování do Wisly Plock. Nowak si tam připsal 32 startů v nejvyšší polské soutěži s bilancí čtyř branek a jedné asistence. Wisla se dlouho pohybovala ve vyrovnané lize na pohárových příčkách, ale nepovedený závěr sezóny ji srazil na konečné osmé místo tabulky. Nowak má také šest startů za polskou reprezentaci do 21 let, která po osmi zápasech vede svou kvalifikační skupinu bez ztráty bodu před Itálií.

„Wiktor Nowak v minulé sezoně zaznamenal výrazný herní progres. Sledovali jsme ho už během jeho působení v nižší soutěži a po přestupu do Ekstraklasy jsme monitorovali prakticky každý jeho zápas. Velmi si ceníme jeho vzácné hráčské typologie. Je vysoký, neúnavný běžec s velkým akčním rádiem a vynikajícím rozsahem nohou, čehož dokáže efektivně využívat při získávání míčů,“ řekl o Nowakovi pro slavia.cz sportovně-technický ředitel Jakub Mareš.

„Nebojí se osobních soubojů a vyniká silnou mentalitou. Není pro něj žádný míč ztracený a nevzdává se za žádného stavu. Jsme přesvědčeni, že v našem herním pojetí mohou jeho silné stránky ještě více vyniknout. V neposlední řadě oceňujeme jeho univerzalitu. Může nastupovat na pozicích číslo 8 a 10, v reprezentaci navíc plní i roli krajního obránce. Máme velkou radost, že se nám podařilo přivést hráče s takovým potenciálem,“ dodal tamtéž sportovní ředitel Přemysl Kovář.

„Jakmile mi agenti řekli o možnosti jít do Slavie, byl jsem nadšený. Chci se zdokonalovat jako hráč i člověk. Jsem mladý, chci se zlepšovat na hřišti i mimo něj. A samozřejmě pomoct góly, asistencemi i předvedenou hrou k zisku trofejí. Praha je krásná, prostředí vypadá skvěle a už se nemůžu dočkat, až poznám kluky z kabiny,“ řekl pro oficiální web klubu sám hráč.

Slavia zároveň netradičně zveřejnila přestupové částky, za Nowaka zaplatí 2,4 miliony Eur, zatímco zpět dostane za Prekopa a Zmrzlého 1,5 milionu Eur. Prekop byl ve Slavii necelou sezónu, přišel na samém konci letního přestupního období ve velmi kritizovaném obchodě s Baníkem Ostrava, v rámci kterého odešli opačným směrem Kričfaluši, Planka a Šancl. Prekop se ve Slavii neprosadil, v 19 ligových startech odehrál jen 564 minut (průměr 29 minut na zápas), vstřelil jednu branku a jednou asistoval.

Ondřej Zmrzlý přišel do Slavie na začátku roku 2024 a během dvou let nastoupil za Slavii do 39 ligových zápasů, jeho minutový průměr je ovšem jen necelých 50 minut na zápas. Vstřelil 4 branky a na tři přihrál, po podzimu 2025 odešel na hostování do Górniku Zabrze, kam nyní tedy přestupuje natrvalo.

Komentáře (118)

Funkce na sledování článků je dostupná pouze pro přihlášené uživatele.

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

  1. Re: Wiktor Nowak slávistou

    kostelnivlajka     před měsícem 16.06.2026 19:48 |  
    5 2

    Den dobry

  2. Re: Wiktor Nowak slávistou

    Edenjejenjeden     před měsícem 16.06.2026 19:48 |  
    15 1

    Vítej Wiktore a at se ti v našem nejkrásnějším dresu na světě daří :-)

  3. Re: Wiktor Nowak slávistou

    Vhoo (přítel SN)     před měsícem 16.06.2026 19:52 |  
    27 1

    super, nejen že jsme získali zajímavého mladého hráče ale ještě se zbavili dvou nepotřebných. Letošní léto zatím fakt dobré.

    • Re: Wiktor Nowak slávistou

      PetCC     před měsícem 16.06.2026 22:09 |  
      6 0

      Však to tak bylo prezentováno dopředu, že se to hodně protočí.

  4. Wiktor Novak

    rybarmirek     před měsícem 16.06.2026 19:53 |  
    21 0

    Zdravím,vítej v nejkrásnějším dresu.Ja se snad s těch posil letošní léto zblázním.Mam upřímnou radost,díky vedení!!!

  5. Re: Wiktor Nowak slávistou

    slaviator     před měsícem 16.06.2026 20:21 |  
    15 0

    Cześć! Witamy w Slavii Praga.

  6. Re: Wiktor Nowak slávistou

    mig52     před měsícem 16.06.2026 20:59 |  
    4 20

    Dobrý a ať se ti daří. Jen se nemohu vyhnout otázce, proč si ho Gornik nevyzkoušel ani v jediném zápase, popřípadě si jej aspoň na sezónu nenechal, když má takovy potenciál?

    • Re: Wiktor Nowak slávistou

      Massák     před měsícem 17.06.2026 12:55 |  
      2 1

      Protože už se těší na Prekopa.

  7. Re: Wiktor Nowak slávistou

    bbslavia     před měsícem 16.06.2026 21:11 |  
    6 47

    Já se jen bojím, aby to nebyl další propadák jako obchod s Baníkem. Baník vydělal zatím 250 mega-viz poslední prodej Kričfalučiho. A Prekopa do základu prodáváme za nižší cenu než jsme kupovali Kanteho z Artisu. V Ostravě musí mít po zkažené sezóně aspoň radost při pohledu na účet. Ztráta na jednom obchodu téměř 300 mega, to je dle slov Tvrdíka na vyhazov šéfa skautingu. Buď podá demisi nebo ho zítra odvolám z funkce.

    • Re: Wiktor Nowak slávistou

      Marcelo10     před měsícem 16.06.2026 21:36 |  
      32 0

      Za Kricfalusiho nam Banik zaplatil 2,5milE. Tak nepis kraviny..

      • Re: Wiktor Nowak slávistou

        slaviator     před měsícem 16.06.2026 21:39 |  
        12 1

        2,5 mil euro plus snad ještě 0,5 bonus po přestupu do Royale Union Saint (20 % rozdílu mezi nákupem a prodejem)

      • Re: Wiktor Nowak slávistou

        bbslavia     před měsícem 16.06.2026 21:51 |  
        3 27

        Teď prodali Kričfalušiho do Belgie za 130 mega+2,5 mega jsme jim poslali+Planku a Šancla, Ta částka odpovídá. Baník vydělal zatím 250 mega. Pokud prodají dobře oba zbývající hráče,c což není vyloučdno, tak ta částka bude vyšší.

        • Re: Wiktor Nowak slávistou

          slaviator     před měsícem 16.06.2026 22:02 |  
          14 2

          Prodali ho spíše za 120 než za 130, z toho 2,5 mil euro bylo pro nás loni a 0,5 mil euro bylo letos jako bonus. Takže výdělek na něm nemají 130, ale 50 mil. A Prekopa jsme koupili za 3 mil euro = 75 mil Kč. Minus Planka a Šancl rozhodně není 250 mil jak tvrdíš...


          Komentář byl uživatelem upraven (17.06.2026 00:05) . Zobrazit původní komentář

      • Re: Wiktor Nowak slávistou

        mig52     před měsícem 17.06.2026 05:24 |  
        2 13

        To asi ano, ale vysolili jsme jim tři za nekopa Prekopa. Ále co, každý přestup nevyjde... . :-((((

    • Re: Wiktor Nowak slávistou

      slaviator     před měsícem 16.06.2026 21:38 |  
      21 2

      Baník rozhodně 250 milionů nevydělal... Sčítáš jabka a hrušky...

      • Re: Wiktor Nowak slávistou

        PetCC     před měsícem 16.06.2026 22:11 |  
        10 1

        Mám ten dojem, že vychází z (dez)informací novinářů. Ti to tak semleli.

    • Re: Wiktor Nowak slávistou

      haroldlloyd     před měsícem 16.06.2026 23:24 |  
      13 2

      chtěl bych mít tvoje starosti a peníze Tykače

  8. Re: Wiktor Nowak slávistou

    gr—pla     před měsícem 16.06.2026 21:24 |  
    14 21

    Nejlepší na tomhle příchodu je odchod Nekopa.

    • Re: Wiktor Nowak slávistou

      El Greco     před měsícem 16.06.2026 23:11 |  
      21 7

      Jen opravdu malé dítě sparťanského fanouška si myslí, že komolit jméno slávistického hráče, je vtipné.


      Komentář byl uživatelem upraven (16.06.2026 23:11) . Zobrazit původní komentář

  9. Re: Wiktor Nowak slávistou

    marcocruz (přítel SN)     před měsícem 16.06.2026 21:29 |  
    13 4

    Konečně, Prekop byl flop jak blázen.

  10. Re: Wiktor Nowak slávistou

    bbslavia     před měsícem 16.06.2026 21:34 |  
    14 46

    Polská liga inkasuje šílené peníze za televizní práva a nakupuje za ceny jako naše druhá liga. Buď je Gornik tak chudý nebo tomu tam rozumí a znají objektivní cenu hráčů. A co budeme dělat se Sanyangy, Teahy, Oumy, Sosehy, Kantem, Mbojim za které jsme dali 300 mega. Výdělek na prodeji Dioufa jsme rozprášili do Prekopů a výše jmenovaných hráčů. A teď děláme velký deal s Libercem, kdy Kania tvrdil, že prodá jen do ciziny. Žádná nabídka za jeho požadované peníze nepřišla. My ji akceptujeme, tak doufám, že to nebude druhý Baník.

    • Re: Wiktor Nowak slávistou

      brawwe     před měsícem 16.06.2026 22:11 |  
      17 8

      tvl kde ty ses tady vyskytl...cifry taháš z prdele...a mám pocit, z toho jak se rozčiluješ, jako bys to všechno platil ...

      • Re: Wiktor Nowak slávistou

        Marek3     před měsícem 16.06.2026 22:40 |  
        6 10

        Fakt inteligentni prispevek...

      • Re: Wiktor Nowak slávistou

        El Greco     před měsícem 16.06.2026 23:09 |  
        11 1

        Tahá je z hlavy, jen to neni poznat.

    • Re: Wiktor Nowak slávistou

      JV     před měsícem 16.06.2026 23:45 |  
      24 2

      Když to vezmeme v součtu, tak rozhodně na těch hráčích neproděláme. Většinu z nich může brzo zaplatit prodej Sanyanga. A za poslední dvě sezony jsme 40 milionů eur v zisku, takže to asi neděláme tak špatně, co myslíš?

      • Re: Wiktor Nowak slávistou

        cunak     před měsícem 17.06.2026 06:36 |  
        0 23

        Když se podívám na naši hru a výsledky v evropských poharech, tak myslím, že na tom jako fotbalový klub úplně dobře nejsme. Jako teletník asi jo.

        • Re: Wiktor Nowak slávistou

          Edenjejenjeden     před měsícem 17.06.2026 06:52 |  
          20 2

          Když se podívám na tvoje stále se opakující dementní příspěvky , tak myslím že na tom s rozumem nejsi jako člověk moc dobře.
          Ale jako tele asi jo.


          Komentář byl uživatelem upraven (17.06.2026 06:53) . Zobrazit původní komentář

          • Re: Wiktor Nowak slávistou

            cunak     před měsícem 17.06.2026 13:07 |  
            2 11

            A toto je v pořádku, pánové administrátora? Asi ano, když I jeden z vás se projevuje podobně...

            • Re: Wiktor Nowak slávistou

              Edenjejenjeden     před měsícem 17.06.2026 13:10 |  
              7 2

              Nenadávej na zrcadlo , když máš sám křivou hubu ...
              A nebul pořád , je to trapný . Když se ti tu nelíbí můzeš jít.
              Nikomu chybět nebudeš!

              • Re: Wiktor Nowak slávistou

                cunak     před měsícem 17.06.2026 16:03 |  
                3 5

                Nevím, proč bych odcházel. Já fandím Slavii a ne jen jejímu úspěchu.

                • Re: Wiktor Nowak slávistou

                  Edenjejenjeden     před měsícem 17.06.2026 16:16 |  
                  3 1

                  Tak se tu klidně nadále ztrapnuj , ale potom nebul jako malá holka , když na tebe někdo zareaguje :-)))

                  • Re: Wiktor Nowak slávistou

                    cunak     před měsícem 17.06.2026 18:36 |  
                    3 3

                    Požadovat elementární slušnost není bulení. Slavie je věčná, hulváti upadnou v zapomnění.

                    • Re: Wiktor Nowak slávistou

                      Edenjejenjeden     před měsícem 17.06.2026 18:54 |  
                      4 2

                      Elementární slušnost je nenazývat Slavii teletníkem , nebo třeba nepsat hráče Slavie malými písmeny, či komolit infantilně jejich jména. Můžu k nim mít spoustu výhrad , ale takhle se vyjadřujou jenom ...... (nechávám okýnko aby ses zase nerozbrečel).
                      Takže si laskavě zamet před vlastním prahem , než začneš ostatní kádrovat .
                      A ano v jednom máš pravdu , upadneš v zapomnění ...


                      Komentář byl uživatelem upraven (17.06.2026 19:27) . Zobrazit původní komentář

        • Re: Wiktor Nowak slávistou

          obiwan     před měsícem 17.06.2026 11:46 |  
          7 0

          Prášky! Brát je pravidelně!

        • Re: Wiktor Nowak slávistou

          JV     před měsícem 17.06.2026 13:10 |  
          7 1

          Zase jsi ukázal, jaký jsi hlupák, gratuluju.

          • Re: Wiktor Nowak slávistou

            Edenjejenjeden     před měsícem 17.06.2026 13:37 |  
            7 0

            Přemejšlím , jestli je to hlupák nebo troll. Každopádně tady neustále spamuje diskuzi stále stejnými "polodementními příspěvky".

      • Re: Wiktor Nowak slávistou

        bbslavia     před měsícem 17.06.2026 06:42 |  
        4 20

        Tak jsme v plusu díky účasti v EL a LM+prodej Dioufa. Ale až přestaneme mít ČR jisté místo v LM a budeme se muset prokousávat přes předkola, už to bude jiná finanční matematika. A výše zmíněné hráče neprodáme za námi požadované peníze. Například Lech nebyl ochotný dát za OUMU 60 mega, je to jako u Zmrzlého, koupili jsme ho za 35 mega a prodáme ho za 12 mega. To je propad. Některé hráče neprodáme vůbec-viz levý obránce z Rumunska, kde došlo k ukončení smlouvy nebo Michez-viz B tým. Hashioku neprodáme za nákupní cenu. Tijaniho taky ne......

        • Re: Wiktor Nowak slávistou

          necich     před měsícem 17.06.2026 07:44 |  
          17 0

          Kolega nemyslí! Kolega jen rejpe, uráží a hejtuje. Je zde pár podobných, kteří to k životu potřebují. Přejme jim to :)

        • Re: Wiktor Nowak slávistou

          JV     před měsícem 17.06.2026 13:12 |  
          4 0

          Umíš číst? Nepíšu o účasti v pohárech, ale o PRODEJÍCH! Tady je to výkvět.

      • Re: Wiktor Nowak slávistou

        JohnyBeGOOD     před měsícem 17.06.2026 13:03 |  
        4 8

        Já furt nechápu, kde se bere ta jistota, že se Sanyang prodá za ranec? Však za nás odehrál asi 2 dobré zápasy. Na útočného hráče je zoufale neproduktivní. Nedokázal sbírat body ve švédské ani české lize, tak bych neočekával, že se o něj budou přetahovat týmy z TOP5. Ano, je stále mladý. Nicméně jeho hodnota podle mě odpovídá částce za kterou jsme ho přivedli. A neočekávám, že by se v příští sezóně prosadil přes Ayosiho, Oandu, Kačora nebo Šturma.

        • Re: Wiktor Nowak slávistou

          JV     před měsícem 17.06.2026 13:14 |  
          6 1

          Měla by na něho být lukrativní nabídka.

          • Re: Wiktor Nowak slávistou

            martynko     před měsícem 17.06.2026 14:54 |  
            2 4

            Měla by? Tak to jsem zvědavej.

    • Re: Wiktor Nowak slávistou

      zeleznik2     před měsícem 17.06.2026 00:57 |  
      10 1

      Prostě je to 50 na 50, buď hráč vyjde anebo ne. A pak přijde hráč typu Malicka a ja za něj ranec.

      • Re: Wiktor Nowak slávistou

        martynko     před měsícem 17.06.2026 15:01 |  
        1 6

        trochu alibismus 50:50.. Možná by bylo fajn nespoléhat jen na jistě přínosný datový systém a toho hráče posoudit i fotbalovýma očima člověka, co "vidí fotbal", a to ve více než 1-2 zápasech. Teď mluvím o akvizicích s cenou přesahujících 1,5 mio €. (u levnějších hráčů s dobrými daty je risk na místě)

  11. Re: Wiktor Nowak slávistou

    Qope     před měsícem 16.06.2026 22:10 |  
    12 0

    Super věk, potenciál určitě má, držím palce ať se mu u nás daří.

    Nuže, vítej :-)

  12. Wiktor Nowak

    Myšák     před měsícem 16.06.2026 22:11 |  
    6 1

    Prý to není trpaslík! Výborně, jen tak dál!

    • Re: Wiktor Nowak

      donford     před měsícem 17.06.2026 17:04 |  
      4 0

      Prý má 187 cm. Jen o 5 cm méně než Suk.

  13. Re: Wiktor Nowak slávistou

    japhy     před měsícem 17.06.2026 00:13 |  
    12 0

    Jsem rád, že se vrátil historik Karel, tak mě kdyžtak může opravit.
    Začínám nabývat pocitu, že jsme svědky snad nejvýznamnější proměny kádru, když pominu Jindrovy začátky. Dost posil by rádo ťukalo rovnou na základ, u většiny z nich by neměly platit řeči o zvykání si na naší ligu ani o potřebě dohnat kondici. Zároveň mi ale úplně nepasují do našeho úporného stylu a vlastně ani rozestavení, tak jsem vážně zvědavej, kam se celý tohle vrtne, speciálně až se naplno vrátí reprezentanti.

    • Re: Wiktor Nowak slávistou

      mis3     před měsícem 17.06.2026 08:57 |  
      7 1

      tak za Jarolíma se pořizoval 10 hráčů každé léto

      • Re: Wiktor Nowak slávistou

        japhy     před měsícem 17.06.2026 10:06 |  
        3 1

        Myslím JiT éru.
        Možná to za KJ tak bylo, pamatuju se, že bývalo mraky přípravných zápasů, moc to ale nemixoval, takže nováčci a náhradníci hrávali spolu a nakonec se stejně vsadilo na osvědčené :) Snad pak na konci jeho éry, kdy se tak trochu utrhl ze řetězu, tak to byl ten pravej kolotoč.

  14. Re: Wiktor Nowak slávistou

    zeleznik2     před měsícem 17.06.2026 02:24 |  
    15 0

    vypadá slibně. 21 let. ideální posila. Ale sedm žlutých karet za poslední sezonu, značí ostřejší hru. No navíc jsme upíchli Prekopa a Zmrzlého.

  15. Re: Wiktor Nowak slávistou

    bbslavia     před měsícem 17.06.2026 06:46 |  
    7 33

    Loni se říkalo, že jsme posílili tak, že máme nejsilnější kádr za 10 let. Realita byla jiná. Uvidíme letos, zda se něco změní.
    Množství posil neznamená vždy zlepšení.
    Jsem zvědavý, kolik hráčů přivede BODO a porovnáme jejich výsledky a hru v Evropě s námi.

    • Re: Wiktor Nowak slávistou

      obiwan     před měsícem 17.06.2026 11:44 |  
      13 1

      Ano, realita byla opet mnohem horší, titul jsme ziskali s odřenýma ušima přece...

      • Re: Wiktor Nowak slávistou

        necich     před měsícem 17.06.2026 12:12 |  
        9 3

        A jen diky neschopnosti ostatních.

      • Re: Wiktor Nowak slávistou

        hajnej     před měsícem 17.06.2026 18:46 |  
        5 3

        Někde jsem četl, že po anulaci výsledků Karviné jsme vlastně vyhráli ligu o bod. :-)

      • Re: Wiktor Nowak slávistou

        o-cab     před měsícem 18.06.2026 08:53 |  
        2 7

        s fotbalem na ktery jsem kolem pulky sezony chodil do Edenu otupely a v Evrope, ktera nam ty nakupy umoznuje a plati, jsme podruhe v rade skoncili jako treti nejhorsi tym souteze

        • Re: Wiktor Nowak slávistou

          obiwan     před měsícem 18.06.2026 12:21 |  
          4 0

          Každého volba, ja chodil fandit svému tymu s chutí...

          • Re: Wiktor Nowak slávistou

            o-cab     před měsícem 23.06.2026 11:37 |  
            2 3

            asi jako "kazdeho volba, ja fandil CR na MS s chuti". ne, ten fotbal byl zvlaste na konci roku 2025 cisty terorismus na ktery se nedalo koukat s chuti. to neni o mne, to je konsensus stejne jako ze Arsenal hral vetsinu sezony naprosto odporny fotbal. to neznamena, ze Slavii nefandim, jenom ze mame na vic.

    • Re: Wiktor Nowak slávistou

      Marcelo10     před měsícem 18.06.2026 08:42 |  
      11 1

      To tvoje BODO skončilo v lize na 3. místě a o LM bude hrát předkola...to kdyby se stalo nám, tak se tady ta vaše partička posere.

  16. Re: Wiktor Nowak slávistou

    o5aradecek     před měsícem 17.06.2026 07:12 |  
    20 0

    Šestá posila je tady a vypadá opět velmi zajímavě. Pokud ještě skutečně dorazí liberecké duo + slibovaný útočník, bude to super. Takhle mě naposledy bavil přestupák před sezónou 2007/08, když dorazili např. Šmicer, Vaniak, Tavares či Belaid.

  17. Re: Wiktor Nowak slávistou

    Pedro50     před měsícem 17.06.2026 09:36 |  
    4 31

    Zatím neznámý hráč tak snad to nebude jeden z mnoha jejichž některá jména už ani neznámé ale vyšli klubovou pokladnu na par stovek milionů....

    • Re: Wiktor Nowak slávistou

      Wulfstan (přítel SN)     před měsícem 17.06.2026 10:36 |  
      12 1

      Všechno špatně, zpátky na stromy! :-)

      • Re: Wiktor Nowak slávistou

        mig52     před měsícem 17.06.2026 10:55 |  
        4 23

        Všecko určitě ne. Špatně je, že má vlastně pravdu. Nemám rád a neberu omluvu, že každý přestup nevyjde. Každý jistě ne, ale těch našich nepodařených bylo docela dost. A pak už se jen dodá, že stačí jeden povedený (např. Diouf) a je vše ok. Za mne ne, já to tak nastaveno nemám. Asi proto, že kdybych na takové bázi uvažoval a pracoval, tak bych se v zaměstnání nestačil ani ohřát.
        Proto se řídím tím, co nikdo neodrbe a neokecá. (Teda jednoho tu znám:-))) ).
        A to skutečností, že pravda leží na hřišti !


        Komentář byl uživatelem upraven (17.06.2026 10:57) . Zobrazit původní komentář

        • Re: Wiktor Nowak slávistou

          Wulfstan (přítel SN)     před měsícem 17.06.2026 11:03 |  
          26 4

          Založte si klub kyselých dědků, pár vás tu je. Já jsem naprosto nadšenej a cítím, že Slavia právě stoupá o level vejš. Ale klidně si hýčkejte ty svý trpký duše...

          • Re: Wiktor Nowak slávistou

            Edenjejenjeden     před měsícem 17.06.2026 11:56 |  
            12 1

            To jsou furt ta samá dědkovská partička . Dřevěnka hadr :-)))
            To já si opět hrdě nasadím svoje "růžový brýle". At třeba puknou vzteky ...


            Komentář byl uživatelem upraven (17.06.2026 11:58) . Zobrazit původní komentář

        • Re: Wiktor Nowak slávistou

          Steve2924 (přítel SN)     před měsícem 17.06.2026 11:11 |  
          15 0

          Jakože kdybys měl jako obchodník konverzi zákazníků 1:5 tak by tě vyhodili?
          Slavia je v bilanci přestupů stovky milionů v plusu. To je to hlavní

        • Re: Wiktor Nowak slávistou

          Mijk     před měsícem 17.06.2026 11:13 |  
          22 0

          Lidé, čtěte!
          https://www.efotbal.cz/article/fotbal-chance-liga-neuprosne-srovnani-slavia-cupuje-spartu-na-poli-prestupu-vymyka-se-i-svetove-konkurenci-59d39527-e66f-4fde-8cf8-7b1258117d2c
          "Čistá obchodní bilance +76 milionů eur je v českých podmínkách bezprecedentní."
          "Mezi celky, které za sledované období utratily mezi 20 a 25 miliony eur (například Leicester, CSKA Moskva, Como, Mohuč, Athletico Paranaense či Chicago Fire), je Slavia ve světovém měřítku druhá. První je totiž s přebytkem 113 milionů eur belgický Union, jenž prodal hned pět hráčů za 15 milionů eur a více."

          • Re: Wiktor Nowak slávistou

            obiwan     před měsícem 17.06.2026 11:43 |  
            13 4

            A co jako? Stejne je vsechno špatně, to zas bude sezona na houby, vždyť Trpisovsky uz nekolik let nema Slavii co dát!

        • Re: Wiktor Nowak slávistou

          Edenjejenjeden     před měsícem 17.06.2026 11:17 |  
          26 1

          Ano souhlasím , pravda leží na hřišti . A my jsme letos obhájili titul . Navíc trenéři a skauti vydělávají majiteli pravidelně miliony.
          Tuhle skutečnost neodrbeš ani neokecáš ani ty . I když bys hrozně rád co migu :-)))


          Komentář byl uživatelem upraven (17.06.2026 11:33) . Zobrazit původní komentář

          • Re: Wiktor Nowak slávistou

            Pedro50     před měsícem 17.06.2026 11:31 |  
            3 20

            Jo když si vzpomenu na devadesátá a nultá léta jak jsme bojovali o ligu mistrů všichni si to přáli a kolikrát to nevyšlo... Ale ted na stará kolena se ze mě stává schizofrenik ktery má obrovskou radost z titulu a deprese z ligy mistrů (zdraví Pafos)...

  18. Re: Wiktor Nowak slávistou

    Taky     před měsícem 17.06.2026 10:26 |  
    20 5

    Stal se rychle oblíbencem, přitom ještě nekop,
    udali jsme Zmrzlýho a zmizí hlavně Prekop! :-)

  19. Re: Wiktor Nowak slávistou

    Wulfstan (přítel SN)     před měsícem 17.06.2026 10:47 |  
    5 1

    Vítej Wiktore, ať se daří.
    A Mr. Karla (či dalších historiků) bych se chtěl zeptat, jestli někdy za Slavii, tedy za A-team hrál nějaký Polák? Já si žádného nevybavuju.

    • Re: Wiktor Nowak slávistou

      kjandourek (admin)     před měsícem 17.06.2026 11:24 |  
      12 2

      Vypadá to, že prvním hráčem polské národnosti v SKS je Bartosz Szywala....
      Za A tým ještě žádný nenastoupil...

      V minulosti se spekulovalo třeba o Kryzstofu Maczynském, coby náhradě ty odcházejícího Baráka..

      Ale to už nemám v hlavě, to mi napověděla AI

      • Re: Wiktor Nowak slávistou

        necich     před měsícem 17.06.2026 11:27 |  
        2 0

        A co Novák? Na tak rozšířené jméno si také snad na žádného nevzpomínám..

        • Re: Wiktor Nowak slávistou

          kjandourek (admin)     před měsícem 17.06.2026 11:45 |  
          8 3

          Tak Jirka Novák přišel v roce 1988 z Teplic... Hrál potom ještě i ty první sezóny za Korbela

          • Re: Wiktor Nowak slávistou

            Edenjejenjeden     před měsícem 17.06.2026 11:53 |  
            4 0

            To byl ten blondák?
            Každopádně na tohle období , kdy jsme se pohybovali kolem středu tabulky , a spíše níže , hráli ve starém Edenu , navíc se zcela strženou východní tribunou, nevzpomínám moc rád.


            Komentář byl uživatelem upraven (17.06.2026 12:05) . Zobrazit původní komentář

            • Re: Wiktor Nowak slávistou

              kjandourek (admin)     před měsícem 17.06.2026 12:27 |  
              12 1

              No to právě tak úplně není.... Jirka přišel po odchodu Kubíka s Knoflíčkem.... A ta parta mladých kolem zkušeného Jeslínka najednou na podzim 1988 pár kol dokonce vedla ligu....

              Pro mě to byl neskutečný zážitek, kdy jsem si vystřihoval z novin tabulku a věšel doma na nástěnku...

              To tehdy byli Frýda, Žák, Mysliveček, v obraně Klusáček, v útoku Řehák Siva a právě dvacetiletý Novák k nim přinesl pořádný drajv....

              Pamatuji jeho góly proti Chebu, či Banské Bystrici, ale byly na něj i penaltové fauly.... A Jirka Jeslínek coby poslední se trefoval z penalt i trestných kopů a chvíli dokonce vedl tabulku střelců....


              Komentář byl uživatelem upraven (17.06.2026 12:37) . Zobrazit původní komentář

              • Re: Wiktor Nowak slávistou

                Edenjejenjeden     před měsícem 17.06.2026 12:39 |  
                2 0

                Je to možný , já byl jako dítě , takže ty roky mi splývají :-)

            • Re: Wiktor Nowak slávistou

              kostelnivlajka     před měsícem 17.06.2026 13:05 |  
              1 3

              Byl plešatej

              • Re: Wiktor Nowak slávistou

                Edenjejenjeden     před měsícem 17.06.2026 13:06 |  
                2 0

                Podle mýho nebyl , nepleteš si ho s wulfem :-))) ?

                • Re: Wiktor Nowak slávistou

                  kostelnivlajka     před měsícem 17.06.2026 13:09 |  
                  1 3

                  plete se každý..podle mě měl střih jako k.jarolím, prostě proplešlej

                  • Re: Wiktor Nowak slávistou

                    Edenjejenjeden     před měsícem 17.06.2026 13:16 |  
                    3 0

                    Ne ne , byl to blondák , měl na hlavě tehdy modní tzv. "nakopnutej drn". Později když hrál v Bohemce byl na ježka.
                    Ale myslím , že nás stejně oba smažou , protože to s Wiktorem Nowakem nijak nesouvisí :-)

                    • Re: Wiktor Nowak slávistou

                      kostelnivlajka     před měsícem 17.06.2026 13:21 |  
                      3 2

                      jo už vím..já mám někde i fotky mužstev z asi 82 do 88, vycházelo ve stadionu a štartu.a zrovna to mužstvo s řehákem 88 mám, ted ho někdo i prodává v aukru

                      • Re: Wiktor Nowak slávistou

                        Edenjejenjeden     před měsícem 17.06.2026 13:31 |  
                        4 1

                        A upřímně si ani nepamatuju , kdo z našich hráčů byl v tý době proplešlej? Nevím , možná Petr Holota?
                        P.S. Ty minusy jsem ti nedal já

                        • Re: Wiktor Nowak slávistou

                          kostelnivlajka     před měsícem 17.06.2026 20:14 |  
                          2 2

                          Teď sem platil v hospodě a v peněžence jen samý plusy

          • Re: Wiktor Nowak slávistou

            necich     před měsícem 17.06.2026 13:59 |  
            3 0

            Díky, ten mi nějak vypadl..

        • Re: Wiktor Nowak slávistou

          KnightThreeTwo     před měsícem 17.06.2026 14:56 |  
          4 0

          Antonín Novák na přelomu 20. a 30. let.

          • Re: Wiktor Nowak slávistou

            necich     před měsícem 17.06.2026 16:02 |  
            2 0

            Díky, ten mi ovšem z paměti nevypadl...:))

      • Re: Wiktor Nowak slávistou

        Edenjejenjeden     před měsícem 17.06.2026 11:30 |  
        5 0

        Je to zvláštní , vzhledem k blízkosti obou zemí , ale prvním hráčem byl asi vážně Bartosz Szywala a ted Wiktor Nowak. A to možná ještě přijde Oscar Kubiak.
        Každopádně to vypadá , že se ted Slavia na Polsko zaměřila...

      • Re: Wiktor Nowak slávistou

        Wulfstan (přítel SN)     před měsícem 17.06.2026 11:33 |  
        6 2

        Díky. Mně AI napsala dva hráče, kteří sice existovali, ale nikdy nehráli za Slavii a pak mi napsala "Omlovám se, tito hráčii nikdy ve Slavii nepůsobili, je vidět, že znáš Slavii líp než já." :-)

    • Re: Wiktor Nowak slávistou

      kostelnivlajka     před měsícem 17.06.2026 11:43 |  
      2 10

      Boniek zbygnev... Vlastně ten hrál za juve, ale mel kudrnatou deku, tudíž byl metalista, což je i slávista!

      • Re: Wiktor Nowak slávistou

        Wulfstan (přítel SN)     před měsícem 17.06.2026 11:52 |  
        5 2

        Jo, já myslel, že Grzegorz Lato. Ten měl taky deku, asi takovou, jako já.

  20. Re: Wiktor Nowak slávistou

    zeleznik2     před měsícem 17.06.2026 16:47 |  
    2 2

    No tak to vypadá brzy ještě na posily 9 a 10, i když by šlo o výměnu .

    Fotbalisté Slavie začali letní přípravu bez útočníka Vasila Kušeje a záložníka Alexandra Bužka. Oba neodcestovali s úřadujícím ligovým mistrem na kondiční soustředění do Rakouska, připravují se individuálně v Praze a „sešívaní“ řeší jejich angažmá v jiném klubu.
    Podle spekulací by Kušej s Bužkem měli zamířit do Liberce jako součást výměny za přestupy obránce Angeho N'Guessana a záložník Toumaniho Diakitého ze Slovanu do Edenu.

    • Re: Wiktor Nowak slávistou

      haon     před měsícem 17.06.2026 18:05 |  
      8 0

      A koho tou 9. a 10. myslíš?

      • Re: Wiktor Nowak slávistou

        zeleznik2     před měsícem 18.06.2026 13:36 |  
        3 0

        N'Guessana a záložník Toumaniho Diakitého.

        • Re: Wiktor Nowak slávistou

          haon     před měsícem 19.06.2026 10:34 |  
          2 2

          Tak ty posily zkus znova přepočítat.

  21. Re: Wiktor Nowak slávistou

    miradusin     před měsícem 17.06.2026 18:26 |  
    2 21

    tento plejer vypadá dobře i se směnou za pana nekopa. ondra se s tím svezl, ale za mne je to povedená transakce. dále pak šturm. čekám na to, že chorase majitel omilostní. V bráně nevidím problém. co mi trochá vrtá hlavou je trejd do librce, přeci jen vasil je top hráč cz ligy. ale náhradu za idohaa -- achyl je odporné zranění- potřebujeme.

  22. Re: Wiktor Nowak slávistou

    Petr9608     před měsícem 18.06.2026 02:30 |  
    4 4

    Přemýšlím, kolik vlastně příslušníků Slovanských národů za Slavii ještě NEhrálo? Minimálně z těch, co mají vlastní stát?

    • Re: Wiktor Nowak slávistou

      miradusin     před měsícem 18.06.2026 06:40 |  
      2 8

      francie senegal --- tam to bylo jasné, pohár afriky. je zajímavé, že poláci v českých vodách nepádlovali. přitom je jich mnoho.

  23. Re: Wiktor Nowak slávistou

    miradusin     před měsícem 18.06.2026 04:15 |  
    1 28

    mě líbí nákupy do brány. božev, petrenko a ted za pár ečkových míču další ukrajinec do kasy, s jasným cílem vývoje. majitel ty výdaje má jak halíře a to se tvrdíkovi líbí. za sebe mohu říct - laicky přirozeně - že povedený příchod je šturm. zbytek je takový sks věc typu simion nebo mubarak či mbboji. ale moje ta hračka není, tak budu fandit stejně jako před 50 lety. jen mne znervoznuje, že bubeneč prodává permice a my nic. pštros v hlavou v písku

    • Re: Wiktor Nowak slávistou

      slaviator     před měsícem 18.06.2026 05:11 |  
      11 2

      První dva zápasy je zavřený stadion. Chceš na něj prodávat permice?

      • Re: Wiktor Nowak slávistou

        miradusin     před měsícem 18.06.2026 06:33 |  
        3 16

        jistě že, permice nejsou na 2 zápasy

        • Re: Wiktor Nowak slávistou

          kjandourek (admin)     před měsícem 19.06.2026 10:15 |  
          11 1

          Pánové, Vy si neuvědomujete jednu věc - nám na čtyři zápasy zavřela stadion disciplinární komise.... Ale to je víceméně sranda....

          Jako další s námi zahájilo řízení ministerstvo vnitra pro obecné ohrožení... A to chce záruky, že se něco podobného nebude opakovat a má páky na to, aby nám nedovolilo otevřít stadión pro diváky na podstatně delší dobu...

          A to ani na zápasy, na které se trest od disciplinární komise nevztahuje - generálka na ligu, LM...

          • Re: Wiktor Nowak slávistou

            Mijk     před 29 dny 03.07.2026 13:07 |  
            0 4

            Tak proto snad pan majitel pase Motoristy, ne? K cemu jinymu je pan ministr pro chuzi do schodu a konfident StB ve VIP?

      • Re: Wiktor Nowak slávistou

        Steve2924 (přítel SN)     před měsícem 18.06.2026 09:16 |  
        2 15

        Sezóna má dva zápasy?

        To, že není info o permicích je hlavně dost znepokojující v tom, že nevím co Tvrdík teda vymýšlí.

        • Re: Wiktor Nowak slávistou

          mis3     před měsícem 18.06.2026 11:49 |  
          6 0

          na stadion půjdeme až na konci srpan, takže času dost.

    • Re: Wiktor Nowak slávistou

      Wulfstan (přítel SN)     před měsícem 18.06.2026 09:28 |  
      14 3

      Už zase chrlíš, colinsi. A jednu pí.....u za druhou.

    • Re: Wiktor Nowak slávistou

      VS     před měsícem 18.06.2026 10:52 |  
      5 1

      A já bych se vsadil, že vylitne Ayaosi. Tím nezpochybňuji, že Šturm je skvělý nákup. Vůbec ta podpora pro útočníka bude skvělá: Provod, Šturm, Ayaosi, Suleiman, který je navíc neskutečně gólový a nezapomínejme na Kacora, jehož typologie se musí realizaku velmi líbit.

    • Re: Wiktor Nowak slávistou

      dalislavista     před měsícem 18.06.2026 12:03 |  
      10 0

      Permice mají ještě čas, když máme ještě 2 zápasy zavřené hlediště, ne?

  24. Re: Wiktor Nowak slávistou

    Lunaris     před měsícem 18.06.2026 12:31 |  
    12 1

    Líbí se mi ta agresivita ne přestupovém trhu ještě před skončením MS. Nepočítám s tím, že by tento borec byl třeba byť za rok v základu, nicméně chování Slavie ja příkladné. V lize víceméně všechno podchycené už od dorostenců a když vystřelí někdo jiný, okamžitě ho koupíme. Konkurenci to drtí, ta pak musí spoléhat na zahraniční scouting, což není nic snadného. A snažíme se rozhlížet i po nových trzích venku, což je třeba teď to Polsko. Možná tady není Luboš Kubík, který dá góla z přímáku, ale je to jízda.

  25. Dynamo Kyjev

    Myšák     před měsícem 18.06.2026 13:28 |  
    3 3

    Nepatří to sem, omlouvám se, já jsem takový zvědavý šťoural. Nevíte někdo proč se přípravný zápas s Kyjevem v Rakousku hraje o půlnoci???

  26. Re: Wiktor Nowak slávistou

    VS     před měsícem 19.06.2026 11:35 |  
    2 1

    Když Sparta dnes představila "posilu", tam MY chceme rovnou dvě, predsedo!