Liga mistrů

srpen 2021

 • Slavia nezvládla zápas o přežití v kvalifikaci Ligy mistrů a o první balík peněz proti maďarskému mistru Ferencvárosi. Pro postup musela zvítězit o tři branky, vyhrála však pouze 1:0 brankou Masopusta, což bylo málo. Příští čtvrtek tak v Edenu nastoupí Slavia v play-off Evropské ligy proti Legii Varšava.

 • Slavia se v úterý od devatenácti hodin utká v Edenu s maďarským Ferencvárosem o postup do play-off Ligy mistrů. Po dvoubrankové porážce v Budapešti potřebuje Slavia vyhrát vícebrankovým rozdílem. V případě jakékoli výhry o dvě branky se bude hrát prodloužení, v případě výhry o tři a více branek postoupí Slavia. Jakýkoli jiný výsledek znamená vyřazení a účast v play-off Evropské ligy.

 • Slavia v klíčovém zápase začátku sezóny naprosto selhala, v ofenzivě se nedokázala prosadit a navíc doslova darovala soupeři dva góly a postup do play-off Ligy mistrů se jí výrazně vzdálil. Aby si zahrála přece jen proti Kluži nebo Young Boys Bern, musí doma porazit Ferencváros o tři branky.

 • Co je pro Česko Slavia, to je pro Maďarsko Ferencváros, zkráceně prostě „Fradi“. Nejúspěšnější a nejslavnější maďarský klub z Budapešti získal 32 domácích titulů, dvakrát sáhnul po Mitropa Cupu a jednou po Veletržním poháru. Flórián Albert, útočník Fradi, navíc v roce 1967 vyhrál Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu Evropy. Po rocích v útlumu se zelenobílí v poslední době vrací zpět do popředí.

 • Pokud Slavia postoupí do play-off Ligy mistrů přes Ferencváros, narazí tam na Young Boys Bern nebo Kluž, první zápas by hrála venku. Poražený ze zápasu Slavia - Ferencváros se utká v play-off Evropské ligy s poraženým ze zápasu Dinamo Záhřeb - Legia Varšava, první zápas by Slavia hrála doma.

červenec 2021

 • Slavia se o postup do playoff Ligy mistrů a s tím spojenou prémii 5 milionů Eur utká s vítězem zápasu druhého předkola Ferencváros - Žalgiris Vilnius. První zápas se bude hrát venku v úterý 3. srpna nebo ve středu 4. srpna. Odveta se pak odehraje v Edenu o týden později. Přesné termíny zápasů se určí později. Připomeňme, že už neplatí pravidlo o vstřelených brankách venku a rozhoduje pouze součet skóre z domácího a venkovního zápasu.

září 2020

 • Slavia prožila hodně smutný večer. Od začátku zápasu do 70.minuty tahala za delší konec. I když poločasové vedení neudržela, remíza 1:1 jí posouvala dál. Po hodně nešťastném Traorého zásahu a Holešově ruce dostali domácí k dispozici penaltu, kterou Kolář bravurně zneškodnil, ale rozhodčí jí na pokyn VAR nechal opakovat. Po brance na 2:1 inkasovali červenobílí v závěru ještě dvakrát a sen o lize mistrů se rozplynul. 

 • Nejdůležitější zápas slávistické evropské mise v sezóně 2020/2021 je tady. Ve středu od 21 hodin se v dánském Herningu rozhodne o tom, zda si Slavia podruhé v řadě zahraje základní skupinu Ligy mistrů, nebo se bude muset spokojit se skupinou Evropské ligy. Zápas vysílá O2 Sport.

 • Slavia remizovala v prvním zápase playoff Ligy mistrů s dánským Midtjyllandem 0:0. Šancí v zápase bylo pomálu a ty největší si vytvořili hosté, Slavii podržel Ondřej Kolář.

 • V rozhodujícím dvojzápase sezony 2020/21 se Slavia utká s dánským mistrem FC Midtjylland o skupinu Ligy mistrů UEFA. Pokud by se podařil udělat tento poslední krok, Sešívaní se dostanou do Ligy mistrů potřetí v historii a podruhé za sebou. V cestě Slavii stojí hned několik překážek, které nesmí podcenit, protože z možných soupeřů pro play-off dostala pravděpodobně toho nejtěžšího.  

 • Losování čtvrtého předkola Ligy mistrů proběhlo v tradičně v Nyonu. Slavia byla z osudí vytažena jako první, takže první zápas bude hrát doma. Soupeřem jí bude vítěz zápasu Midtjylland - Young Boys Bern. Domácí zápas Slavia odehraje 22. nebo 23. září, odvetu na hřišti soupeře o týden později. S nejvyšší pravděpodobností se bude hrát bez diváků.

srpen 2020

 • Včera se dohrálo druhé předkolo Ligy mistrů, ve kterém maďarský Ferencváros překvapivě vyřadil skotského mistra Celtic. Toto pro Slavii znamená, že se pro klíčový los čtvrtého předkola Ligy mistrů posouvá mezi nasazené týmy a bude tak mít lehčí potenciální okruh soupeřů. Konkrétně narazí na jednoho z těchto devíti týmů: Molde, Midtjylland, Ferencváros, Dynamo Brest, Omonia, Young Boys, Crvena Zvezda, Karabach a Maccabi Tel Aviv.

prosinec 2019

 • Článek je rozdělen do tří částí – začíná statistikami dokreslující naší střeleckou nemohoucnost, kde popisuji kolik našich střel obvykle končí v brance. Druhá část tyto čísla v LM porovnává s naším účinkováním v lize. Poslední kapitola je pozitivní, jelikož popisuji naší dominanci v naběhaných metrech za zápas. Jako bonus přikládám výpočet tabulky na základě xG (předpokládaných gólů), kde se dozvíte např., že jsme si za naše výkony zasloužili 6 bodů a jestli by tento výsledek stačil na lepší umístění.  

 • Zápasem v Dortmundu pro Slavii skončila pohárová jízda v sezoně 2019/20. Nervově vypjaté jarní boje rezonující v myslích slávistů ještě z jara letošního roku tak nic nového nepřebije a klub bude ochuzený o účast v jakékoliv další soutěži.