Funkce na sledování článků je dostupná pouze pro přihlášené uživatele.

Názory

Skončila Slavia tak, jak ji známe?

Sobotní události nevratně zasáhly všechny, kterým na Slavii záleží. Co k tomu vedlo a jak to Slavii poznamená do budoucna? 

Už je to pár dní a já se z toho pořád ještě nevzpamatoval a ani nevím, jestli to kdy půjde. Slavia dnes možná oslaví titul, teprve devátý za můj život (a mimochodem taky devátý za život mého táty, fakt je to vzácnost) a já stejně skoro nic necítím. Respektive cítím nasrání, bezmoc a taky strach z toho, co se Slavií bude. Mám pocit, že můj klub v podobě, kterou znám, dost možná skončil - a kus viny na tom neseme všichni. 

Nejvíc samozřejmě ti, kteří nebyli schopní použít mozek a vydržet ještě tři minuty za lajnou. Speciální dávka nenávisti pak patří všem, kteří museli tenhle kolosální úspěch a potenciálně jeden z nejlepších večerů v historii Slavie oslavit tím, že napadnou hráče soupeře nebo nahází pyro do sparťanského kotle. 

Viním z toho Tribunu Sever, zároveň mi už ve chvíli, kdy jsem já i tisíce dalších nasraně odcházel ze stadionu, bylo jasné, že od nich se žádného přiznání viny nebo dokonce omluvy nedočkám. Je to tak pokaždé, když se udělá nějaký průšvih - najít viníky všude jinde než ve vlastních řadách a organizaci. Celkově mě komunikace Tribuny Sever dlouhodobě odpuzuje. Pro prezentace se jim hodí, že tribunu tvoří tisíce umírněných, ve svých vyjádřeních jimi ale vlastně pohrdají a tváří se, že jsou jediní spravedliví. Hlavní motivací se často zdá být udržení se v opozici vůči klubu - bylo to vidět po Pafosu i po nedávné pokutě pro maséra, který žďuchl do Kuchty. Já vlastně i chápu, že pro ultras není úplně ideální vizitka, když se moc kamarádí s klubem a že navenek může tolerance od klubu ubírat Tribuně Sever autenticitu a chtějí dát jasně najevo, že nejsou ofiko supportem organizovaným Slavií. 

A tady se dostáváme k Jaroslavu Tvrdíkovi. V první chvíli vystoupil dobře a neměl jsem mu co vyčíst. Vystoupil rázně, kajícně a vyjádřil i moje pocity. Ale čím víc mluvil, tím víc jsem z něj cítil trochu vypočítavou tvrdíkovštinu. Opatření, která nastínil v dalších dnech, vnímám jako obhajování svojí vlastní pozice a uspokojování potřeb všech ostatních než samotných slávistů. Asi jako když se Piráti chtějí zalíbit voličům ostatních stran, kteří je ale stejně nikdy volit nebudou. Kdo ze slávistů stojí o to, abychom na stadionu měli face recognition a vstupenky na jména? Kdo chce ploty a už nikdy nevidět na stadionu pyro? Já tedy upřímně ne. Tvrdík v tomhle jde z nuly na sto. Dlouho toleroval a podporoval aktivity ultras (obraz klubu z nich ostatně těžil), až mu to přerostlo přes hlavu a teď chce přijmout opatření, která by fakticky zničila atmosféru na tribunách? A ještě k tomu že toho navenek dělá revoluci fanouškovského prostředí a vyzývá ostatní kluby, aby se přidaly. Cítím v tom pokrytectví. Sobota v Edenu byla šílenost a ojedinělý exces, ale vedení Slavie mu šlo dlouho naproti, když dovolilo Tribuně Sever, aby si vytvořila stát ve státě. Tím spíš, že Sever nikdy o rovnocennou dohodu s klubem nestál a ani z principu stát nemůže. Chápu, teď je pozdě bycha honit, ale myslím, že by se pořád dala hledat varianta, kdy by Slavia byla dostatečně tvrdá, ale zároveň nezaháněla Tribunu Sever do kouta, ze kterého vede cesta ven jen ukončením činnosti nebo totální válkou s klubem. 

Teď se samozřejmě vynoří spousta komentátorů, kteří si do Slavie rádi kopnou. Část z nich o fotbale nic neví a všichni fanoušci jsou pro ně zvěř. Jejich názor mě až tak nezajímá, více mě vytáčí ti, kteří do toho tahají Trpišovského styl fotbalu a to, že tomu Slavia šla naproti tím, že z fotbalu dělá válku. Je to samozřejmě nesmysl, důvody jsou úplně jinde a věřím, že jsem část z nich popsal výše. Ale nakonec i na téhle výtce něco je. Z klubu jde poslední roky v určitých ohledech zvláštní atmosféra. Přibylo kolapsů v závěrech zápasů, které fanouškům zlomily srdce, ale taky těžko omluvitelných excesů a výstupů hráčů i jednotlivců, za které bylo člověku mnohdy stydno. Já Slavii miluju nade všechno (nebo zkrátka víte, jak to myslím) a budu ji vždycky hájit, ale v poslední době mi to šlo o něco hůře než dříve. A taky jsem k tomu byl častěji vyzýván. Dřív Slavia platila za sympatický klub (obzvlášť vedle krajně nesympatické Sparty) a úspěch jí přáli i neutrální diváci. V poslední době si ale moje neslávistické okolí začalo víc všímat výstupů hráčů i trenérů či výroků vedení a konfrontovali mě s tím, jako bych to snad dělal já sám. A vlastně mi to většinou problém nedělalo - se Slavií se do velké míry ztotožňuji a mám pocit, že navenek bych ji měl hájit, i když vnitřně ne se vším souhlasím. Zároveň jsem se ale přistihl, že vlastně ani nemám chuť zastávat se třeba Tomáše Chorého, kterého jsem ve Slavii nechtěl, nebo že vlastně rozumím tomu, proč fotbalovou veřejnost tolik štve David Douděra. Jeden z mála lidí, kterého jsem vždy bezmezně ctil a ctím i nadále je Jindřich Trpišovský. I on ale postupem času trochu ustoupil ze své upřímnosti a přímosti, řada jeho vyjádření zavání alibismem nebo potřebou chránit svoje oblíbence. Hodně věcí, které se okolo Slavie psaly zejména v Deníku Sport, jsem vnímal a vnímám jako pseudokauzy a sám jsem o tom mluvil v podcastech, zároveň jsem si ale vnitřně uvědomoval, že Slavia se mi v poslední době vzdaluje víc, než by mi bylo příjemné. 

Je snadné dělat teď závěry "po bitvě", ale když o tom všem přemýšlím, mám pocit, že všechny tyhle protichůdné síly vytvářely podhoubí pro to, aby došlo k nějakému průseru. A ten, který se stal, je opravdu kolosální. Každou noc se mi o tom zdá a doufám, že se z toho ráno probudím do klubu před 9. květnem 2026. To se ale bohužel nestane a já mám o Slavii opravdu strach - snad ještě větší než v době, kdy se klepala o holý život. Je na nás všech, abychom se to pokusili dát do pořádku. Měli bychom začít tím, že se potkáme někde na půl cesty a budeme chtít pro klub to nejlepší. 

Komentáře (167)

Funkce na sledování článků je dostupná pouze pro přihlášené uživatele.

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

  1. Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

    damade     před měsícem 13.05.2026 00:29 |  
    43 0

    Kdybych si měl tipnou, tak řeknu, že se během několika let vše vrátí v podstatě do normálu. Teď to bude pár týdnů hodně mrzutý, na podzim nastane hodně ostrej režim, kterej se bude postupně, krůček za krůčkem rozvolňovat. Tribuna Sever se v nějaké obměněné formě během pár měsíců vrátí, tipuju, že si nad ní klub bude nárokovat větší kontrolu a dá jí do rukou někomu, kdo bude ochoten vést dialog.
    O tý kauze se nakonec mluvit přestane. Stejně jako se přestalo mluvit o kauze Kúdela či o kauze "milion Berbrovi". Pamatujete, jak někdy dva roky zpátky vtrhli fanoušci Plzně na hřiště v poháru a šli mlátit fanoušky Sparty? To už je v podstatě taky zapomenutý. Nemám o tom pochyby, takhle nějak svět funguje. Lidi panikařej, panikařej, panikařej a pak najednou zapomenou. Zachovejme klid a fanděme Slavii, teď nás potřebuje.

    • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

      Mates204     před měsícem 13.05.2026 00:54 |  
      27 4

      Jo ale Chorý nebude a jsem fakt zvědavej, jak ho nahradíme. Já toho člověka fakt nechci nijak adorovat, ale právě v něm vidim hlavní rozdíl mezi sezónama s titulama (počítám již letošní) a sezónama bez nich a do těch se fakt nechci vrátit.

      • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

        Hubicka     před měsícem 13.05.2026 06:25 |  
        23 2

        Chybět bude jako důrazný útočník a střelec. Jako problém ne. Je na Slavii najít jiného hráče. Byli jsme před T. Chorým, budeme i po něm. Teď titul a jedeme dál.

        • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

          rakusan     před měsícem 13.05.2026 10:47 |  
          1 0

          Tak ho třeba vymění za ty bobceky a jemu podobný...

  2. Re: stav

    zeleznik2     před měsícem 13.05.2026 06:31 |  
    21 0

    Prostě dnes titul a pak se uvidí.

    • Re: stav

      Slávista 51     před měsícem 13.05.2026 07:46 |  
      2 0

      TAK JEST.

    • Re: stav

      Mijk     před měsícem 13.05.2026 08:03 |  
      14 0

      Tak jak jsem byl v sobotu večer zlomenej jak šíp a bylo mi to všechno jedno, tak po tom festivalu "Pojďme si kopnout do Slávie", který od té doby běží po tom titulu strašně, strašně toužím. Pokud to dopadne, tak se hrozně zleju a následně budu tak měsíc namísto diskuzí a argumentace posílat všechny ty pokrytce celýho světa do prdele.

  3. Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

    slavistapavel     před měsícem 13.05.2026 06:44 |  
    11 17

    Já byl taky první dva dny nasranej. Douderu s Chorým bych hnal ze Slavie, všem na hřišti bych dal doživotní zákazy. Jak čas letí, tak už bych tak tvrdý nebyl. To vběhnutí na trávník klub sakra podcenil. Stoprocentně jsem pro zákaz pro ty, co zaházeli kotel Sparty, a pro ty, co napadli brankáře Surovčíka. To se nestát, tak v životě není kontumace a zápas se dohraje, i když spíš, jak je Sparta ufňukaná a věčně ublížená poslední dobou, tak by to stejně uhrála na strach a odjezd.

    Co mě dál sere je, jak Sparta využila situace. Jak tu Čupr povídá, jak se Surovčík sesypal, jak musel do nemocnice, a za pár dní si v klidu odchytá celý zápas? Už včera byla informace, že proti Plzni bude chytat, a on lže na disciplinárce ze strachu, že zápas nebude kontumován. Nechci ani nezlehčuji tu situaci, ale takhle se zachovat Slavia po napadení Markoviče a spadne Twitter. Stejně jako když má Slavia před derby plno zraněných a sparťani hned útočí, jak si to věčně vymýšlíme.

    K tomu Tvrdíkovi mi přijde, že Slavii začíná škodit, aby si zachránil svoji prdel. Dostávají se ven informace, že například Hradci měl říct, že je mu úplně jedno, jestli naše fans nepustí, že Slavia bude respektovat rozhodnutí Hradce. Taky jsem nasranej, smutnej a znechucenej, ale doprdele, měl by někdo Tvrdíka krotit, protože tohle je cesta do pekla.

    • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

      standa.e     před měsícem 13.05.2026 06:57 |  
      17 0

      No, přemýšlím, čím by asi tak měl hradečáky přesvědčovat. "Hele, buďte soudní, máme nejslušnější fanoušky v republice, na ty je spoleh. Slovo prostě platí. Čestní chlapi.ohu za ně dát ruku do ohně. Zažijete stejnou oslavu fotbalu a fandění jako vloni v Olomoci. Záchody vám vypiglujou, že je nepoznáte, odpadky uklidí... Navíc máme k Hradci historicky vřelý vztah a družbu." Tak nějak?


      Komentář byl uživatelem upraven (13.05.2026 07:05) . Zobrazit původní komentář

      • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

        _karlik_     před měsícem 13.05.2026 11:49 |  
        2 1

        ... a proč se k tomu musel vůbec vyjadřovat. to přece není jeho starost, co a jak hradec udělá, jestli naše fanoušky na zápas pustí či ne. nebo se mýlím?

        • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

          standa.e     před měsícem 13.05.2026 12:55 |  
          2 0

          Tak to víš o tom, údajném vyjádření, jež "se proslýchá" i o celkovém kontextu v němž zaznělo víc než já. Šlo o odpověď na otázku? Bylo to vyjádření veřejné? etc.

          Mimochodem, chápeš, že to co údajně řekl, je plně v intencích toho, co konstatuješ ty sám?


          Komentář byl uživatelem upraven (13.05.2026 12:57) . Zobrazit původní komentář

    • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

      Arya     před měsícem 13.05.2026 07:01 |  
      5 1

      Jak bys tedy Hradec přesvědčoval ty?

    • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

      necich     před měsícem 13.05.2026 08:05 |  
      33 3

      Já se tedy JT ani nedivím, že je mu tzv. jedno co udělá Hradec apod. Zhroutil se mu sen, jsem přesvědčen že skutečně věřil, že se to dá dělá jinak.
      On se skutečně snažil něco dělat pro Slavii i pro celý náš fotbal. Chodil do kotle, uklízel s fanoušky sektor hostů při výjezdu, zastal se fanoušku např., když byli v Plzni šikávováni a museli zouvat apod., zasadil se o zrušení "klecí".
      Díky své neústupnosti získal pro český fotbal miliardy navíc změnou obchodování vysílacích práv apod.
      Zasazoval se za změny ve FAČR, LFA, komisích apod.
      Nyní se to na něho valí ze všech stran a on bude řešit aby ses dostal na Hradec.

      • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

        SLAVIESTA     před měsícem 13.05.2026 13:10 |  
        1 9

        A valí se to na něj zcela oprávněně. To on vygeneroval TS do této podoby a kdyby udělal desítky skvělých rozhodnutí, tak tímhle to celé dokonale podělal a měl by se poroučet.

  4. Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

    Monarchie     před měsícem 13.05.2026 07:39 |  
    19 1

    Neskončilo nic. TS přerostla přes hlavu. Na úkor Slavie, trička, kelímky a další výrobky si kluci udělali vlastní byznys, ale musím uznat, že choreo skvělý. Ztráta pro klub 50 mio Kč je jeden pohled, ztráta pro děti ve fans zoně nevyčíslitelná.
    Předzápasový program byl asi nejlepší z celé ligy. Profesor Pirk to řekl zcela přesně, vše špatné je k něčemu dobré..

  5. Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

    necich     před měsícem 13.05.2026 07:44 |  
    26 0

    Díky za ten článek, hezky a trefně sepsáno. S 95 % souhlasím s něčím ne, ale to je správně.
    Zvláště mne zaujala ta zmínka o sympatiích ke Slavii, já to pozoruji rovněž a již delší dobu a dost mne to překvapilo.
    Je to pravděpodobně rovněž asi normální. Když jsme "seděli v koutě" a byli rádi, že do nás zrovna nikdo nekopal tak jsem byli za ty chudáčky co jim každý ubližuje.. Jako, když ve škole nějaký grázl co dvakrát propadl šikanuje drobného klučíka v brýlích, všichni ho litují, ale nikdo mu nepomůže, aby na sebe neupozornil toho grázla.

    Najednou se klučík v brýlích začíná měnit, začal sportovat, studuje, vyrostl, zesílil, brýle nahradil čočkami nabral sebevědomí a stal se z něho pohledný mladík. Začíná to tomu grázlovi, který už je menší, slabší a hloupější vracet. Jeho proměna imponuje okolí zejména dívkám, je obdivován, obletován. Začíná se obklopovat a přátelit s vypočítavými "kamarády" s nevalnou pověstí, kteří se s ním tzv. vezou. Postupem času se stává více arogantním a namyšleným.
    Ti, kteří ho obdivali ho začínají nesnášet, vyhýbají se mu, čekají na jeho chyby a radují se z každého jeho neúspěchu..
    Tak nějak vidím současnou Slavii..

    • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

      Faris (přítel SN)     před měsícem 13.05.2026 08:29 |  
      6 0

      Fantastický příměr. Přesně tak Slavii vidím, stejně tak moje okolí, co se o fotbal moc nezajímá. Snad přijde sebereflexe. Ja si třeba dal cíl , uz nikdy nebudu křičet Smrt sparte, a pokud bude chorál Praha je nejlepší město na světě , konec vynechám..

    • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

      AlesJa     před měsícem 13.05.2026 08:52 |  
      8 0

      bomba popsáno

    • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

      vojta66     před měsícem 13.05.2026 10:05 |  
      7 0

      Tak tohle sedí jak prdel na hrnec.

  6. Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

    pehacko     před měsícem 13.05.2026 07:50 |  
    51 3

    Naopak je moc dobře, že skončí Slavia jak ji zname! Zejména to tvrdé jádro co poškodilo úplně všechny. Ublížilo hráčům, ublížilo všem slušným fanouškům. Ublížilo vedení a to jediné si to trošku zasloužilo za to, že je nechalo přerůst přes hlavu. A doufám že Tvrdík populisticky zase nevyměkne a opravdu tu očistu udělá důkladně. Oželím ohně a velké plachty a Monotoní popěvky a radši si budu víc užívat fotbalu A spontálního fandění. Hlavně už nikdy žádný takový průser a ani napadání vlastní fanoušků zejména za to, že dělají na stadionu věci, co jsou povolené od někoho kdo porušuje soustavně návštěvní řád a přivlastnil si cely stadion a právo na něm rozhodovat.


    Komentář byl uživatelem upraven (13.05.2026 07:54) . Zobrazit původní komentář

    • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

      necich     před měsícem 13.05.2026 08:18 |  
      3 1

      Obávám se, že už drobet začíná měknout. Nejdříve: kdo vběhl na hřiště doživotní zákaz, nyní: kdo se přihlásí na PCR a jen vběhl na hřiště tak bude postih mírnější...

      • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

        Tonda     před měsícem 13.05.2026 08:26 |  
        24 2

        Tohle změknutí je ale správná věc. Velká část z těch lidí co vběhli na hřiště pravděpodobně budou třeba aktivní ale neradikální fanoušci TS. Takové fanoušky tam chceme a jejich provinění nebylo o agresivitě ale nedočkavosti...

        • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

          pehacko     před měsícem 13.05.2026 08:41 |  
          12 2

          Každý kdo vběhl na to hřiště nás připravil o oslavy a titul. Za mě blbost neomlouvá spíše naopak. Takže mi dejte klidně 1 000 000 mínusu ale já jsem proti tomu být na kohokoliv kdo byl na hřišti hodný. Všichni mě serou stejně

          • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

            Tonda     před měsícem 13.05.2026 09:02 |  
            3 1

            já neříkám nepotrestat, ale vysoké pokuty či doživotní zákaz vstupu na stadion je pro tyto lidi neadekvátní trest. Takový trest si zaslouží ti v maskách a ti agresivní jedinci. Ale uznávám, že nějaký trest si zaslouží. napadá mě třeba ztráta nároku na permici, nebo např. dvojnásobná cena permice pro příští sezónu, přičemž ten příplatek poputuje na CRS třeba a samozřejmě podmínka typu ještě jeden přešlap a bude to trvalý zákaz vstupu na stadion.

          • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

            myshack (přítel SN)     před měsícem 13.05.2026 10:49 |  
            7 0

            Mě serou taky všichni. Ale pokud by jen předčasně vběhli, do pár minut by se vrátily a ty 4 minuty by se dohráli.
            Mě serou ale mnohem více ty zmrdi, co si pod plachtou nasaděj kuklu, a jdou si na stadiónu něco vyřizovat s jinými fanoušky. Pokud se mlátěj někde na parkovišti, nebo na poly, je to jejich věc. Ale tohle se na stadion nemělo zase dostat. A podporuju cokoliv vedení a Tvrdík udělá, aby ty hajzly dostal ze stadionu.

        • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

          necich     před měsícem 13.05.2026 12:47 |  
          2 2

          Pokud před celým národem prohlásím, že ten kdo vběhl na hřiště se již na Slavii v Edenu nepodívá a za dva dny to začnu měnit tak to prostě správné není.
          Chápu, že chtěl nějak reagovat, hlavně tvrdě reagovat, ale to je jedna z mála věcí, které mne na JT vadí. Že dříve mluví než přemýšlí.
          Navíc ti co jak říkáš jen vběhli na hřiště tak právě ti dělali tzv. krytí, komparz a umožnili ty "zvěrstva" těch zakuklenců. Něco jako napomáhání při trestném činu..

          • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

            Tonda     před měsícem 13.05.2026 13:28 |  
            2 0

            já už těch rozhovorů viděl, vím že to řekl ale nevím při kterém rozhovoru to bylo. Pokud bezprostředně po utkání, tak se není čemu divit - ještě neměl přesnou představu kdo tam vběhnul a co tam dělal, byl v emicích a prostě nějak se pro televizi vyjádřit musel... To že to koriguje u těch lehčích případů je za mně úplně v pořádku. Jsme slavistická rodina, ti co jen vběhli ale nic dalšího neprovedli si zaslouží šanci, vždyť se chtěli jen radovat. Nebuď tak úzkoprsý.

            • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

              necich     před měsícem 13.05.2026 13:38 |  
              2 0

              To není úzkoprsost, JT je nejvyšší představitel Slavie a nemůže si dělat z úst trhací kalendář.
              Na plochu dle odhadů vběhlo cca 800 lidí, JT také tvrdil, že nelze fanoušky na ploše identifikovat pro kouř takže nelze ani přesně určit kdo tam někoho napadal. Dle nějakého sdělení snad PČR vyvrátila napadení jiných hračů kromě Surovčíka. Takže ten co ho napadl byl identifikován a byl mu uložen trest. Tím to tedy skončí?
              Buď je nesmysl to co prohlásil nebo je nesmysl s tím omilostněním těch údajných co tam jen vběhli..

              • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

                Tonda     před měsícem 13.05.2026 13:54 |  
                3 0

                Ti bez kukly, co někoho napadli na kameře vidět jsou, nikdo další napaden nebyl, takže zbývá identifikovat ty s kuklou a zejména ty co měli světlice. Ti ostatní co neměli kuklu jsou vidět třeba na záběrech před vběhnutím. Trhací kalendář netrhací kalendář - vše se vyvíjí v čase, zase kdyby maminku s děckem co tam vběhla potrestali takhle drakonicky tak budeme za necitlivé úzkoprsé čuráky. Klub nechce přece zpřetrhat vztah s běžnými fanoušky. Tohle naprosto chápu. Ale ty to máš jinak a za mně v pohodě. Beru to prostě tak, že je lepší se opravit či změnit názor, než si tvrdošíjně stát za v emocích špatně udělaným rozhodnutím

      • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

        Altona     před měsícem 13.05.2026 10:03 |  
        1 0

        To by říkal kdo se přihlásí u Tvrdíka. Sháněj svědky, to je to. V tom bordelu nebyl čas perlustrovat. Nic jim neudělaj, jen se tak trochu poptaj na cvrkot.

    • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

      Thane (přítel SN)     před měsícem 13.05.2026 10:09 |  
      4 17

      Monotoní popevky. Kamo mame skvely choraly a to jak se posunuly za ty roky co tam chodim je uzasny. Jak muzes tohle napsat? Proste pochcat za kazdou cenu uplne vsechno co se tam delalo?

      • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

        pehacko     před měsícem 13.05.2026 10:50 |  
        17 1

        To je přesně ono… ze ts si osvojila vlastnictví celého Stadionu a Slavii jako klub si brala jako rukojmí. Me se treba skandování a popěvky vubec nereagující na vývoj zápasu nelibi a nebavi. A proto me označíš ze neco chci pochcat? Ne to mozna prave to tvrde jádro na Ts chcalo na všechny ostatní fanoušky a návštěvní řád a to samozřejmě za blahosklonného přehlížení z nejvyšších míst. Ted díky nim jsou potrestány všichni a všichni mají z toho těžkou hlavu a ten kdo za to může vydá alibisticke a drzé prohlášení. Takze ano doufam, ze ten trest je nakonec bude hodne bolet a ze idelane cela ts bude zbořena od zakladu a začne znovu neco jiného, koordinovaného klubem a klidne mene pompézního. Ja chci Slavii a ne samozvaně vládce, ktere sport a fotbal ani vlastne nezajima diky jejich zahledění se do sebe a své falesne jedinecnosti.

        • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

          Thane (přítel SN)     před měsícem 13.05.2026 13:11 |  
          3 2

          Jj kdyz tu bylo jen slavie do toho tak to bylo mnohem lepsi. Ja chapu nasrani na ne ale tvarit se vsechno bylo uplne na hovno co nas (jak z toho prispevku chapu) snad dokonce pri fotbale obtezuje mi prijde vlastne neuveritelny. Ze to jsou hovada potvrdili nejvic tim svym vyjadrenim na kterym dreli tri dny. O tom se vubec nemusime bavit ale snaha zborit vsechno mi prijde hloupa. Ono by se to taky pak mohlo splnit. A musim priznat ze z toho jak maj vsichni plnou hubu navsteniho radu jsem otravenej. Tusis vubec co v nem je? A ze ho porusujeme pravdepodobne prakticky vsichni?

        • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

          vršek     před měsícem 13.05.2026 15:19 |  
          4 1

          Mám to stejně a chorál místo reakce na to co se děje na hřiěti je něco naprosto nepochopitelného a za mne z pohledu fanouška snad i "zvráceného"...
          Jeden příklad ze soboty - běží 89. minuta - Irving sraží ramenem do tváře Sadílka k zemi , bez snahy hrát míč jen útok na protihráče bez balonu , je pískán faul, Irving dostává žlutou kartu, potřebujeme natáhnout čas, červená se neřeší a během cca minuty se opět hraje. Reakce TS prakticky nic. Za mne naprostá šílenost. Tohle nevidíte na žádném jiném stadionu a tak si rozhodčí mohou dělat co chtějí nikdo dál nic neřeší - jak by asi probíhala stejná situace v opačném gardu na Letné. Celý stadion na nohách, neskutečný rachot a rozhodčí a VAR podléhají tlaku a konají - náš hráč by byl vyloučen. Kdysi jsem po zápase jsem se ptal Strašáka proč kotel nereaguje - bez odpovědi...
          Jedna z věcí, která umožňuje či ulehčuje rozhodčím pískat v Edenu tak jak pískají.

      • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

        wimpy     před měsícem 13.05.2026 10:58 |  
        16 0

        Sorry, ale už se to začíná odklánět od fandění a podpory hráčů někam směrem k uměleckým performacím. To, že speaker veřejně vyzývá, ať nereagujeme na dění na hřišti a jedeme stále dokola nějakej cajdák, to patří někam na muzikál, ne na fotbal. Já nepochybuji o tom, že ti kluci Slavii milují, ale pro ně není Slavia fotbal, ale ultras scéna. Tu milují, touží po respektu tam a umístění v hodnocení specializovaných webů je pro ně víc, než umístění v tabulce. Pro mě je vítězství na webu ultrasworld asi na stejné úrovni, jako když v roce 2019 vyhlásili nejhezčím (nebo druhým nejhezčím) z účastníků LM. Zahřeje to, ale naprosto bych se bez toho obešel.

      • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

        Altona     před měsícem 13.05.2026 14:22 |  
        5 2

        Nic ve zlém, pane, chorály a to veškeré jsou v principu monotónní popěvky. To už je tak dané jejich povahou a funkcí. Funkci nemají zejména v závěrečné zteči, jak známo ze ZŠ, též husité v takové chvíli nezpívali Boží bojovníky ale řvali Hrrr na ně a tak podobně. A TS kolikrát v takové chvíli chorálovala touhu po fyzickém splynutí s rivalem...?! My ostatní jsme ostatně přišli na fotbal a na góly a ne na amatérský pěvecký sbor Jéni Šiške z Trucnova...

  7. Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

    rudahvjezda     před měsícem 13.05.2026 08:14 |  
    5 4

    Zalaz pyro je uplne v poradku a je porad mnoho cest, jak udrzet atmosferu. Odchod Choreho a i Doudery je skvely krok. Nechci se stydet za ten unfair mindset. V tom bych sel i dal.
    Face recognition apod. je ale podle mne za hranou. Zakaz kukel a zahalovani by bohate stacil.

  8. Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

    Fallen (přítel SN)     před měsícem 13.05.2026 08:15 |  
    9 6

    Mě děsí jediná věc. Přidání pravomocí bezpečnostním službám. Chápu, že musí mít nějaké pravomoci na stadionu, ale nechci se pak dožít toho, aby mě buzeroval nějakej lůzr v nějakym obchoďáku a já se nemohl bránit, protože mi potom přilípnou napadení veřejného činitele.

  9. jen takový dotaz

    Lord_Edmund     před měsícem 13.05.2026 08:38 |  
    2 1

    Jak se dá fakticky zakázat návštěva stadionu problematickým osobám, případně vymáhat postih porušení, když o tom nerozhodne soud a ti lidé, nebudou mít třeba ani podmínku ? Nejsme v Anglii ,kde mají na to přizpůsobenou legislativu.

    • Re: jen takový dotaz

      Tonda     před měsícem 13.05.2026 09:14 |  
      7 0

      Kamery co rozpoznají tvoji tvář, pokud jsi v seznamu nežádoucích, přes turnikety neprojdeš. Slavia to začne používat i přes hrozbu pokut za porušení GDPR, ale právě kvůli sobotě bude velká snaha to co nejdříve nějak "zlegalizovat" A potom ti, co udělají průser, mají smůlu, leda by si nalepili falešné knírky :) stadion Slavie je soukromý pozemek, tzn vlastník si může pouštět na svůj pozemek koho chce, není to tvoje právo jít na stadion, je to právo vlastníka někoho nepustit.

  10. Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

    belmis (přítel SN)     před měsícem 13.05.2026 08:41 |  
    21 1

    "..... Jindřich Trpišovský. I on ale postupem času trochu ustoupil že své upřímnosti a přímosti, řada jeho vyjádření zavání alibismem nebo potřebou chránit svoje oblíbence. Hodně věcí, které se okolo Slavie psaly zejména v Deníku Sport, jsem vnímal a vnímám jako pseudokauzy... "

    Jsem přesvědčený o tom, že většina lidí obecně se nedovede odprostit od "narativů" podlejch a neobjektivních novinářů. Tak dlouho masírují svými názory, až aspoň část z nich vezmou lidé za své. Bylo to dříve, kdy u nás neviděli žádnou chybku a je to dnes, kdy je podle nich na nás vše špatně.
    Pak dojdeme k tomu, že je pro velkou většinu (dokonce i pro Slávisty) horší, když Trpišovský v pozápasovém rozhovoru řekne, že tu situaci ještě neviděl, než to, že tu Priske strčí do hráče u lajny, tu vběhne při poháru na hřiště, tu do kabiny rozhodčích, kritizuje rozhodčího, že dostane kluk červenou, když je tak mladý ... Většina fanoušků v ČR si přesto myslí (tady na SN konečně už ne, i když když jsem před lety psal po tom, co prohlásil, že se něco v jejich zemi neděje, že je to pokryteckej úskočnej had, bylo to tady půl na půl), že je to stále gentleman.
    Musíme se od těch názorů pseudonovinářů odprostit. Když k něčemu dojde, vyhrotí to díky klickbaitu do extrému, jen aby měli nějaké zlatky. Pak i fanoušek Slavie si začne říkat, jestli opravdu nejsme horší než ta sparta, jestli ten Priske není opravdu na vyšší morální úrovni než Trpišovský...

    Včera jak psal tady Steve.. Komentátor včera na O2 po 20 minutách ... To je krásný fotbal bez faulů a pěkně po zemi.. Nejsou nutné nákopy, není nutná žádná válka a ten čistý čas. Co na tom, že s takovým fotbalem by doma od Alkmaaru nedostali čtyřku, ale sedmičku.

    Nesmíme zapomínat, co každý měsíc rudí provedou, protože díky většině novinářů bychom si opravdu mohli myslet, že jsme ti špatní a ruďoši nám jdou příkladem.


    Komentář byl uživatelem upraven (13.05.2026 08:43) . Zobrazit původní komentář

    • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

      belmis (přítel SN)     před měsícem 13.05.2026 09:16 |  
      15 0

      Nebo jestli si vzpomenete na ten zápas sparty v Olomouci, kdy dal Haraslín gól a dělal na lavičku Olomouce gesta, že jsou ubrečení.
      A pak v pozápasovém rozhovoru (teď nevím, jestli ihned po tomto zápase nebo o týden později), když na něj pokřikovali fanoušci soupeře, je umravňoval, aby měli respekt.
      To je dnešní sparta v kostce a ty mediální ... to pokryjí.

  11. Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

    Ados     před měsícem 13.05.2026 08:59 |  
    9 2

    Vinu nese převážně klub, protože si nechal TS přerůst přes hlavu a nedokázal zajistit bezpečnost na stadionu. Ale klub se omluvil a dělá opatření, která se nám nemusí líbit, ale v důsledku událostí mu nic jiného nezbývá. TS vydala jedno arogantní prohlášení bez špetky sebereflexe.

    Jinak tvé obavy o Slavii mám dost podobné včetně atmosféry na stadionu. Přál bych si, aby představitelé TS vyndali hlavu z prdele, omluvili se a začali jednat s klubem.

  12. Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

    ježek     před měsícem 13.05.2026 08:59 |  
    11 2

    je až komické jak si Slavie prohodila role se spartou, co se týče bulení a ukřivděnosti. kdo chodil v 90letech atd na fotbal tak to musí vnímat, furt jsme měli s něčím problém, každej byl v něčem proti nám, sparta nás přehrávala hnusným fotbalem a tlačenkou atd. Posledních x let se situace zcela obrátila, ze sparty se stala fňukna, kde bulí, moralizujou a stěžujou si všichni od vedení, trenéra až po fanoušky. Mně to ovšem nevadí, nechci ufňukanou Slavii, z 90tek, jsem rád že tuto roli převzala AC sranda. Názory fans jiných klubů a klubíčků mě vůbec nezajímají.
    Smrt spartě, SKS 4ever !

  13. Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

    martyni (přítel SN)     před měsícem 13.05.2026 08:59 |  
    14 0

    Hezký text, s Aloisem při poslechu MNF často souhlasím a nejinak je tomu dnes. Jen prosím, mějme se na pozoru před rétorikou sparty, ze slavie se v poslednich mesicich zmenila a vytváří atmosféru nenávisti. Tyhle mind games zacal Priske a nabíhají na to novináři, realizák je prý horší než reálizáky jiných týmů, soustředěný tlak na Chorýho od minulého derby, pak nesouhlasí s naším herním stylem, přidá se Kania, všude ody na to, jakej má Plzeň a Sparta herní čas a kolik přihrávek po zemi (vás ten fotbal bez šancí a bez golu včera bavil?).. všechno to má jeden cíl, oslabit slavii ze zákulisí, když to na hřišti nejde. A nejde to, protože náš realizák přišel na způsob, jak vyhrávat každej zápas a jak nedopustit žádnou větší krizi, žádnou šňůru neúspěšných zápasů, jak zajistit, že tým každej zápas bojuje za slavii a nenechá soupeři nic zadarmo, jak si vytvářet nejvíc šancí, střílet nejvíc golů a mít nejlepší defenzivu.

    Jasně, taky se mi nelíbí chování Douděry, Chorýho, Houšti a je třeba tyhle týpky držet na uzdě, aby svou sílu napřeli ve prospěch klubu, a když to nejde a působí víc škody, tak se s nimi rozloučit. Ale pozor, neoslabujme to, co jsme tady vybudovali, to by neměl být výsledek naší reakce. Proto mi přijde i vyřazení Chorýho a Douděry s týmu přinejmenším předčasné, je to ten výsledek, který si přáli soupeři.

    • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

      jiras     před měsícem 13.05.2026 10:22 |  
      8 1

      Chorý si za to může sám, ono to není za ten loket samotný, ale pohár přetekl a do budoucna se na něj nelze spoléhat. Nicméně velké díky za loňský a (snad) letošní titul, má na tom obrovskou zásluhu.

      U Douděry mi přijde, že je to oběť v zájmu vyšší dobra. Je to simulant, je soupeřům otravný, ten výlev za červenou byl až trapný, ale Tvrdík ho vykopne jak zločince. Jenže i horší výlevy tu měli i jiní a ne jeden. On na to nemá spíš výkonnostně, upgrade musí přijít, Isife začíná ten závod vyhrávat a i jako náhrada mi nepřijde dostatečný. Tady mi přijde, že se stejně plánovalo zbavit se ho a byl holt použit na zacpání huby.

  14. Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

    hiker42     před měsícem 13.05.2026 09:00 |  
    4 2

    Diky Aloisi, citim to velmi podobne. Ryba smrdi od hlavy. Ta populisticka snaha verejnosti predlozit pul nebo 3/4 pravdy a nefer reseni se mi hnusi. Radeji dodam, abyc nebyl spatne pochopen, ze zakladni vec je, ze bezmozci, kterym casto ani nejde o Slavii, provedli neakceptovatelne ciny.

  15. Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

    provit     před měsícem 13.05.2026 09:03 |  
    15 2

    Přidám pohled fanouška jiného typu, než je tady asi většina z vás. Do Edenu to mám 3 hodiny cesty, jet na zápas se tak pro mě rovná celodennímu výletu. Navíc jedinou možností zisku vstupenky je čekání, zda se pár dní předem něco uvolní do volného prodeji. A blokovat si na to celý den s nejistým výsledkem mi vzhledem k dalšímu vytížení nedává smysl. Bohužel jsem tak odkázán v podstatě jen na televizní přenosy. A tady se dostávám k jádru sdělení. Sledovat Slavii poslední dva roky pouze v televizi je utrpení. Krásného fotbalu jako šafránu, za to spoustu nepřesností, faulů, zdržování, negativních emocí, karet, alibismu trenérů v rozhovorech, všeho dalšího okolo, co se i tady opakovaně probírá. Sám vím, že na stadionu je to něco jiného. I po výhře 1:0 gólem z penalty můžete odcházet spokojeni. Atmosféra stadionu nebo sounáležitost s hráči a ostatními fanoušky umí nahradit slabší výkon na hřišti. U televize ne. Já se snažím dívat vždy, když můžu, protože to snad ani jako Slávista nemůžu mít jinak. Ale poslední dobou je to fakt očistec, a pokud si k tomu záměrně nenajdu třeba nějakou domácí práci, troufnu si tvrdit že i ztráta času. Zároveň mám pocit, že v zásadě vymizela velká část věcí, skrz které bych mohl takhle na dálku cítít sounáležitost se Slavií a na které bych mohl být hrdý před svým nefotbalovým okolím - části rodiny, kolegy z práce, kamarády. Kromě předváděného fotbalu jde pak především o za mě spíše negativní budování obrazu ve veřejném prostoru.
    Ve vztahu k sobotní tragédii je tohle spíše sekundární věc, ale pokud by se v jejím důsledku nějaká řekněme mentalita klubu (vedení, realizáku, hráčů) vrátila třeba mezi roky 2018-2022, za mě jedině dobře. A to i tehdy, když výsledky nebudou takové. Hrdost na moji milovanou Slavii je víc.

  16. Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

    Max1     před měsícem 13.05.2026 09:05 |  
    31 1

    Bohužel TS ač si nechce přiznat (teď myslím tu „organizovanou“ menšinu) přerostla sama sebe a dala přednost egu před klubem. Ono se to možná dá „pochopit“, když je vyhlásí vícekrát jako nejlepší Ultras v Evropě, když se o Vás točí videa sledovaní youtubeři, ale stále to musí mít hranice. Neexistuje, aby klubu řekli „my se neptáme, my oznamujeme“, tady měl klub zbystřit, neříkám hned poslat policii, ale být v pohotovosti. Opravdu nevěřím, že to nebylo organizovaný…jistě vběhnutí asi ne, ale to co následovalo organizované bylo. Místo slavení s hráči Slavie, běžela partička s pyrem v ruce a kuklou na hlavě před kotel rudejch…ne tohle nebyl exces jednotlivců, tohle mi nikdo nenamluví. Hlavně i kdyby to nastalo po závěrečné hvizdu, tak zápas pravděpodobně kontumací neskončí, ale dneska sedíme doma u TV stejně a ostuda a průser to je stejně. Vedení má máslo na hlavě v tom, že se snažilo s nimi jednat, dělat ústupky, pořád věřili, že je nějaká hranice, kdy klub nepoškodí, ale bohužel vyhrálo ego a pomyslné poměřování pindíků rudejma. Strkání hlavy do písku a bagatelizace ze strany TS, nebo některý známých jmen na X je pak spíše komedie. Poslední dobou byla atmosféra na TS dost toxická a velmi direktivní, zákaz vlajek jiným fans je pak pouze špička ledovce. Chystaná opatření mají 2 roviny, co Tvrdík říká a co udělá. Základní pravidlo krizového managementu jsou: posypej si popel na hlavu, omluv se a připrav se na tvrdý tresty, komunikuj a vysvětluj, připrav opatření aby se neopakovalo“, časem se to upraví. Jen pro příklad, z původní zavřeme TS se stala, jen ti co vběhli na hřiště, pak ti co vběhli ale nic neudělali se přihlaste, bude to ok. Klub musí teď jet tvrdou sebemrskačskou PR hru kvůli partnerům, kvůli LFA. Já osobně v plánovanými kontrolami problém nemám a beru to jako daň za to, co se stalo. Ano bude to jiné, ano bude to divné. Pokud ale chceme hledat hlavního viníka je prostě TS a její ego, že jsou víc než klub.

    • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

      Ragnarok     před měsícem 13.05.2026 09:20 |  
      16 2

      Jednoznačně. Ačkoliv to svedli na nějaké malé děti, tak náběh na kotel Sparty a příprava na něj byla naprosto jasná. Kdyby se to stalo po závěrečném hvizdu, rozdíl by byl jen v tom, že bych Slavia již měla titul, stálo by to tak 3 miliony a jen jeden až dva zápasy a Choras s Douděrou by v klidu slavili titul.
      Tribuna Sever dělá ostudu všude, kde je. Proč jakoby náhodou s ní mají problém v římě, Miláně, Hradci, Bubenči, Olomouci..... Je to zvláštní. Celý svět je k Tribuně Sever nějaký nespravedlivý.

    • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

      wimpy     před měsícem 13.05.2026 09:35 |  
      11 0

      Ve skutečnosti potřebujeme dostat ze stadionu celkem úzkou skupinu lidí, jejichž totožnost je minimálně policii celkem jistě známá. Samozřejmě s ukončením toho privilegia vydávání "čestných vstupenek" pro jejich potřebu. A je celkem jednoduché TS zaplnit do posledního místa permanentkáři, umožnit vstup na TS jen jim a dodržovat, ať jsou na svých místech.

  17. Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

    Ragnarok     před měsícem 13.05.2026 09:17 |  
    8 16

    Tvrdík obecně je obrovský populista ven i dovnitř. Když cítí, že fanoušci nemají rádi Sport, vyhraní se proti Sportu. Když cítí, že je potřeba pochlebovat Trpišovskému a dát mu nulovou zpětnou vazbu, tak to udělá. Když cítí, že veřejnost je nasraná kvůli Buchovi, tak se vyhradí proti Sport Investu. Když cítí, že se veřejnosti nelíbí nákupy zasloužilých internacionálů, tak vyhlásí, že nákupy budou již jen do 22 let. Když cítí, že veřejnost nechce Prekopa, tak se proti tomu vyhraní. Když to potřebuje obhájit, tak veřejně dehonestuje Chytila. Ngadeuovi koupí Marcedes. Tribunu Sever stvořil vlastně on svou nulovou zpětnou vazbou a politikou appeasementu, kdy ustoupil a ustupuje ve všem. Akademie na Šeberově je jeho obrovský provar. Management si buduje a vybudoval jako loutky. Je to mistr gest a líbivých slov a to je také umění.
    Na druhou stranu obrovsky uspěl a z nuly vybudoval sportovně, mládežnicky, ekonomicky i fanouškovsky zajímavý a funkční projekt, samozřejmě, že díky dostatečnému fundingu, ale bez toho to nejde. Nyní by klub měli převzít kvalitní manažeři, ne loutkový soubor s populistických guruem. A pokusit se udržet sportovní úroveň a trenérský štáb. Přes všechny výhrady a totální ztrátu sebereflexe trenéra nikdo lepší není, kromě trenéra Boda, a při našich možnostech se nabízejí cca. tři zajímaví trenéři z Německa.

    • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

      belmis (přítel SN)     před měsícem 13.05.2026 09:27 |  
      27 3

      No... Když se podívám na Slavii v roce 2014 a teď, tak musím před Tvrdíkem jen smeknout. Kolik trofejí? Kolik lidí chodilo a chodí do Edenu? Kolik jsme měli a máme peněz?
      Jak všeobecně posunul celý český fotbal? O kolik mají všechny kluby v lize víc? Kdo rozbil léta zaběhlé rudé trafiky a vliv na LFA?
      Odpovím. Není v Česku lepšího fotbalového manažera než je Tvrdík. Žádný člověk neudělal pro český fotbal víc než Tvrdík.

      A to i s dovětkem, že máš v něčem pravdu. Není na světě člověk, který dělá všechno dobře.

    • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

      Maeden (přítel SN)     před měsícem 13.05.2026 11:19 |  
      5 1

      To je trochu krkolomný pokus napasovat všechno do šuplíku populismu. Já to tak jasně nevidím.

      Když měli fanoušci celá léta problém s iSpartem, on byl v pohodě a vypěnil až po celkem běžných spekulacích na téma Zafeiris. Veřejnost byla nasraná hlavně na Buchu i agenta, tam fakt nepotřeboval nic přifukovat. Když fans reptali kvůli často nekoukatelnému fotbalu a válečnické rétorice realizáku, neudělal nic, maximálně ze sebe vola, když se vysmál spekulacím o Prekopovi, aby se pak stal vysněnou posilou. Ngadeovi dal ojetého mercedesa sponzorující autobazar.

      Po Pafosu mohl naslinit prst a zavelet, abychom se vrátili k fotbalu místo válčení a "usoubojování", místo toho vymyslel zaplacení vstupenek... To bylo spíš idiotské než populistické, asi jako rozdávat polévku ve vilové čtvrti. A protežování TS taky těžko brát jako populismus, když je jich na stadionu menšina.

  18. Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

    old_school_boy     před měsícem 13.05.2026 09:18 |  
    36 1

    Slavia neskončila, je nesmrtelná a přežije i tento skandál, který odnese čas. Nicméně snad skončila tribuna sever jak ji známe. Tedy v područí (asi relativně) malé skupiny, která si určuje vlastní pravidla a postupně se stává něčím co překračuje limity (typu: tady nesedíš-vypadni, kukly na hlavách, dým a pyro škodící plicím diváků i hráčů, řveš málo-jdi jinam, určování a vynucování dress kodu, stereotypní vulgární pokřiky proti spartě i když hrajeme např. s Karvinou, ignorance a nenávist apod.). Ještě před asi dvěma lety jsem měl permici na severu, ale právě kvůli výše zmíněnému jsem se přesunul (a to jsem tam byl od otevření stadionu). Samozřejmě nejsem naivní a nechci z tribuny sever udělat společenství katolických skautů bojujících proti sprostým slovům modlitbou. Ale během let se vytratilo, to co bylo pro fanoušky Slavie dle mého typické a proč na stadionu byla vlajka Slavia intelectuals. Tedy: vtip (ne "smrt spartě", ale "smrk spartě"), nadhled, ironie, vynalézavost (choreo lze dělat i bez pyra), nikoliv vulgární urážení ale chytré zesměšnění soupeře, kreativita. Takže za mne: pyro mi scházet nebude, klidně sektorizace stadionu, absolutní zákaz zahalování obličeje. Co nás nezabije, to nás posílí. A dnes titul.

    • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

      vojta66     před měsícem 13.05.2026 09:54 |  
      4 0

      Díky za tento příspěvek . Cítím to stejně.

    • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

      jarmik     před měsícem 13.05.2026 11:59 |  
      2 0

      Přesně tak, nechci, aby mi fanoušci Slavie kazili to, co mám na Slavii rád.

  19. Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

    kopanáfotbal     před měsícem 13.05.2026 09:19 |  
    2 14

    K situaci která je nyní ve Slavii a počtu karet. Za to může i JT. a realizační tým. Je smutný, že mnohdy Slavia
    fotbalově nestíhá a pak přicházejí fauly. Hráči jsou vedeny k větší agresivitě.

    • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

      marty1988     před měsícem 13.05.2026 10:04 |  
      15 1

      Hráči jsou vedení k agresivitě. Proč? Protože celá naše liga je agresivní. Stačí si připomenout některé zákroky na hráče Slavie v minulosti, kdy jsme se snažili hrát daleko víc fotbalově. Vzpomenu ještě na Ewertona v našem dresu nebo třeba faul na Ševčíka s Plzní. My jsme vždycky odcházeli pokopaní a to má pak drtivý dopad i na hru, protože jednak se hráči zraní, druhak se pak bojí hrát, když do nich někdo 2x zajede a rozhodčí k němu přijde s tím, že "ještě jednou a bude žlutá". Navíc se hraje na terénech, na jakých se hraje. Proti tomuhle jsme šli cestou přizpůsobení se a úplně to chápu. Pořídili jsme Chorýho, začali to "mlátit" a vyhráli jsme ligu o tři parníky. Ono je to zkrátka něco za něco..

    • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

      mis3     před měsícem 13.05.2026 11:01 |  
      2 4

      kdy prostímtě jsem fotbalově nestihali, tka jsme si pomohli fauly? nějaký

  20. Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

    rybarmirek     před měsícem 13.05.2026 09:19 |  
    1 4

    Zdravím, přátelé slavisti,nebudu zde nic hodnotit,je tady dost lidí, kteří to už udělali,názory jsou různé,ale víte co jsem nepochopil,to je odchod Strašáka,to jsem fakt čuměl!!!?Neřikejte mi,že takový slávista,jako on,odejde jen tak,i po tom ,co se stalo,za tím musí být něco jiného,fakt nechápu.Je to něco,jako kdyby třeba celoživotní slávista začal fandit rudým.

    • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

      Tonda     před měsícem 13.05.2026 09:21 |  
      1 0

      Čéče on to třeba prezentuje jako svoje rozhodnutí, ale třeba to tak nemuselo být. nic o tom ale nevím.

    • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

      Alanor (admin)     před měsícem 13.05.2026 09:23 |  
      9 0

      To je dost blbé přirovnání. Vždyť Strašák i psal, že na Slavii bude chodit a fandit normálně dál. Jen nechce být přímo v epicentru, když bude klub ve válce s radikální částí fanoušků.

      • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

        vojtal     před měsícem 13.05.2026 12:15 |  
        8 5

        Pro úplnost je vhodné uvést, že jako jeden z důvodů uvedl i aroganci nebo povýšenost vedení.

    • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

      japhy     před měsícem 13.05.2026 10:23 |  
      9 1

      Mě to taky přišlo unáhlený, je ale nutný si uvědomit, že, jak sám řekl, má v aktivní části TS mraky kámošů a v následující válce nemůže být na obou frontách zároveň. Už teď, když ten průser odsuzoval, tak to taky neřekl na plnou hubu.

  21. Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

    mart83     před měsícem 13.05.2026 09:28 |  
    24 3

    Skončila, tak doufejme že ta nová bude ještě lepší. V posledních letech vzniklo něco unikátního, nebo aspoň tak jsem to vnímal já. Za tu dobu co Slavii fandím jsem nikdy neměl takový pocit sounáležitosti všeho a všech, nebo nevím jak to vyjádřit... že vše prostě funguje trochu jinak než fotbalové kluby fungují, nebo fungovala Slavia v minulosti. Přes všechny nedostatky na tom má nepochybně velký podíl právě Tvrdík, samozřejmě Trpišovský, ale třeba i hráči jako Souček, Škoda, Provod... a přes ten aktuální průser i TS. Nejde zapomenout na neuvěřitelnou podporu ve venkovních zápasech, o těch v Edenu netřeba mluvit. A to říkám jako někdo, kdo si chodí na východní tribunu sednout hlavně kvůli sledování fotbalu, a ne kvůli atmosféře. Žil jsem v domnění že právě i ten vztah klubu a kotle je unikátní, že dokázali najít společnou řeč protože jim jde o stejnou věc - o úspěchy týmu. Byl jsem naivní, sobota pro mě byla obrovská rána a zklamání, návrat do reality. Ale v žádném případe se nestydím za to že Slavii fandím a odmítám narativ že je původem všeho zla ve fotbale, jak se nás teď snaží řada moralistů přesvědčit. Že za akci zakuklenců může herní styl, chování hráčů, realizáku, Choras... takové nesmysly jsou až směšné. A ne, z rudých se lusknutím prstu opravdu nestali "ti správní", pořád jsou to křivý šmejdi, jako vždycky byli. Slavného gentlemana z Dánska nevyjímaje. Chci věřit že se opravdu povede prostředí na tribunách "pročistit", a přiznávám že se bez pyra rád obejdu, nikdy jsem jeho krásu nedokázal ocenit a posunuté začátky zápasů kvůli smradlavému dýmu mě vyloženě sraly. A nejspíš se bude lépe dýchat (nejen kvůli té absenci dýmu) spoustě aktivních fanoušků co nechodí do Edenu jen sledovat fotbal, jako já.

  22. Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

    Tonda     před měsícem 13.05.2026 09:39 |  
    38 3

    "Ale čím víc mluvil, tím víc jsem z něj cítil trochu vypočítavou tvrdíkovštinu. " Já nevím. Co někteří fanoušci jako chtějí. U některých lidí bych byl rád za jejich rezignaci, ale jsou lidé, jako např. pan Tvrdík, kterého bych držel za nohu, jen aby z klubu neodcházel. Jako každý jiný z nás i on dělá chyby - není to bůh. Ale kolik toho pro Slavii i celý český fotbal udělal, to už by bylo na knihu. To násobně převažuje misky vah zda má nebo nemá moji podporu. A jestli má kromě motivace udržet Slavii nahoře i motivaci aby u toho byl i on, a proto je třeba ochotný hodit přes palubu pár zakuklenců s přebujelým egem, jen tomu tleskám. Jak to výše popisuje třeba Max1. Pro Klub velikosti Slavie je třeba balancovat mezi fanoušky, medii, sponzory, partnery, svazem, úřady...
    Všichni ti sparťanští bafuňáři, podruhové, komentátoři a redaktoři dobře ví, že pro dobro jejich hnusného klubu bude lepší neschopný trenér a neschopné vedení ve Slavii.. proto se do nich neustále a plíživě strefují, zatímco oni mají geniálního Rusu a gentlemana a krásnou hru plnu respektu. Hovno, sparta je mor českého fotbalu, který v minulosti prorostl do všech úrovní a koutů fotbalového prostředí, a strašně je v posledních letech sere, že ztrácejí svůj dominantní vliv a ani na hřišti dominantní nejsou.. Oni se nás bojí a proto teď vidíme, jak se snaží pošpinit obraz Slavie, tu přes hru, tu přes trenéry, atp. Bohužel tentokrát jsme jim munici zabalili a předali i s pentličkou..


    Komentář byl uživatelem upraven (13.05.2026 09:40) . Zobrazit původní komentář

  23. Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

    japhy     před měsícem 13.05.2026 10:19 |  
    17 1

    Kam se vrtneme my netuším, záleží na setrvání dua JT - JiT.
    Po Derby to ale vypadá, že českej fotbal prožil klinickou smrt a my jsme mohli být jeho hrobaři. Ano, to, co se stalo, je průser, omlouvat to nehodlám a největší vinu na tom má náš klub a naši "fans". Tečka.
    Ale ten shitstorm v médiích mi přijde až afektovanej. Kvasnica to logicky odsoudí, ale jen tak mimochodem připomene Baník někdy před 12 lety, kdy při zápase se spartou na sebe naběhli fanoušci, PČR je rozehnala, a hrálo se dál. A pak ještě v derby s Opavou. OK, nikdo nešel po hráčích. Pal ale taky připomněli pohár Plzeň - sparta, kdy zase diváci zaútočili na televizní studio. Surovčík - pivo vs. komentátor - letící židle. Jak jsem řekl - neomlouvám, jen dodávám kontext.
    Včera měli na Radiožurnálu předsedu LFA Bártu. Kterej mmch mluvil velice rozumně. Moderátor do něj samo šil a když Bárta řekl, že to je průser, ale ty se čas od času stávají i na Západě, hned na něj vystartoval, že to zlehčuje. Nebo pyro. Byl úplně vyndanej z toho, že jsme to ještě u nás nedokázali potlačit, ale Bárta mu v klidu vysvětlil, že s tím mají problémy skoro všude ve světě.
    sparta ostudně na vlnu naskočila, Surovčíka musela k zápasu skoro ukradnout z JIP, jela ublíženeckou notu, vytahovala starý vyjádření, vadí Smrt spartě, nedostatek respektu, blabla. Odpuštěný redky z několika Derby, pokřik Jude Slavie, to je v poho. A včera si tribuny vesele notovaly Zkurvená Plzeň...
    Ta baba ze Šeberova je už úplná komedie. Proč mládež jo a A ne?

  24. Hooodně starý fanoušek

    Matěj51     před měsícem 13.05.2026 10:26 |  
    8 0

    Dobrý den, já jsem "zdědil" po tátovi řadu předválečných titulů a za několik málo let oslavím 100 let fandění Slavii - je věčná. Chtěl bych požádat všechny přispěvatele a autory, aby rozlišovali TS jako severní tribunu s několika tisíci fanoušky a TS jako firmu? s prodejnou, s plachtami na maskování atd. Budeme si pak víc vzájemně rozumět.

  25. Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

    golgoloth     před měsícem 13.05.2026 10:34 |  
    12 19

    Mě hodně vadí role Tvrdíka. Najednou se tváříme jako bychom byli zrazeni, a chyba je všude jinde než u vedení. Při tom zápase to naprosto podělal pořadatel, tedy Slavia. Došlo k úplně nepochopitelnému podcenění situace, a to nejen před zápasem, ale i bezprostřední reakce při něm. Nelze se vymlouvat na to, že TS nedodržela pravidla, bylo zřejmé, že to bude naprosto vyhrocený zápas, a tomu měla odpovídat příprava a především reakce ve chvíli, kdy se začínali lidi kuklit a srocovat za branou. Tohle se nedá nijak omluvit, či se z toho vyzout... A reakce ?
    A najednou jsme papežtější nežli papež. Opravdu bychom postupovali vůči Chorému s Douděrou stejně, kdyby k tomu nedošlo ? S pokřikem, oni to věděli, že to hrozí, že je najednou nulová tolerance ? Udělali bychom to i v případě, že bychom měli titul a nedošlo k tomuhle masakru ? Budeme pokřikovat o tom, že Slavia je jiná, za situace, kdy se přehlíželo co se dalo, nevyřadíme třeba ještě zpětně Bořila, Houšteckého atd. ? Nebyly to první excesy v hledišti ano na hřišti, ale nikdo se nikdy neozval. Na každém zápase se čeká, až se rozptýlí kouř z dýmovnic, což mě nebetyčně sere, ale nezaznamenal jsem, že by se někdo z vedení nebo z trenérů ozval, že to vadí a poškozuje hráče na hřišti. Tribuna Sever si pomalu diktovala podmínky, co bude a jak, a ani u excesů nedošlo k nějakému zásahu, vždyse naše vedení podělalo. Přijde mi, že se prostě čekalo, že to nějak dopane. A dopadlo...

    • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

      wimpy     před měsícem 13.05.2026 10:41 |  
      23 3

      Jak víc bys chtěl, aby se vedení ke svému dílu zavinění přiznalo ústy Tvrdíka, než to dělá? Tahle neustálá tvrzení, že vedení hledá chybu všude jinde, než u sebe, vzbuzuje otázku, zda to dění vůbec sleduješ.

  26. Změny jsou správné

    červenobílý     před měsícem 13.05.2026 10:38 |  
    41 4

    Skromně se domnívám, že Slavia, tak jak jí známe, nijak neskončila a nekončí. Co doufám skončí je naprosto absurdní vzorec, ve kterém si skupinka pseudofanoušků nárokuje práva a postavení, jako by představovala něco „víc“. Nejsou víc a nikdy nebyli. Skutečně nevidím důvod proto, aby se sportovní klub nějak podřizoval požadavkům takových lidí. Pokud budu mluvit za sebe, tak nechci v Edenu dýchat dým z dýmovnic, být zapojován do celoplošného chorea „Sparta je kur.va“ jako na jednom z minulých derby, a sledovat, jak parta úplných idiotů ničí úsilí celého klubu. Naprosto respektuji Jardu Tvrdíka a chci, aby fungoval systém na rozpoznávání tváří a tihle hlupci se už na stadion nepodívali. Do Edenu jdu na fotbal, chci si ho užít a normálně si zafandit. Na tom se nic nemění a pro 99% ostatních návštěvníků také ne. To, že kamera „přečte“ můj obličej je mi úplně fuk, protože se nemám čeho bát. Jdu se totiž podívat na fotbal, ne ubližovat hráčům na trávníku ani házet dělobuchy.

    • Re: Změny jsou správné

      o5aradecek     před měsícem 13.05.2026 10:48 |  
      18 1

      Líp bych to nenapsal. Řekl bych, že pro každého slušného fanouška Slavie je důležité, aby se na stadionu cítil bezpečně. Vzal sebou děti či známé, podíval se na zápas, podpořil fanděním svůj klub, pozdravil se s ostatními slávisty, vystavil vlajku a přitom se nemusel obávat, že ho při tom bude někdo ohrožovat na zdraví.

      Tohle všechno by měla být samozřejmost, ale v Edenu tohle bohužel už několik let neplatilo. Doufám, že kluci dneska urvou 3 body a v ponuré atmosféře posledních dnů, splní hlavní sezónní cíl. Ať žije Slavia!


      Komentář byl uživatelem upraven (13.05.2026 10:49) . Zobrazit původní komentář

    • Re: Změny jsou správné

      jiras     před měsícem 13.05.2026 11:18 |  
      7 16

      Mně třeba rozeznávání obličeje vadí, není to vyžadované a co jsem pochopil, tak to není ani legální, jen policie tohle může dělat a ještě omezeně. To už jsou manýry Číny a až bude chtít někdo utáhnout šrouby, ještě nás použijí jako příklad. Kvůli pár dementům zaplatí celá tribuna Sever, tímhle už by to byl celý stadion. Přitom co se stalo, to a) nespadlo z nebe b) lze tomu zabránit např. plotem nebo sítí a lepší pořadatelskou službou. Když někoho nabouráš autem, tak by ses měl zlepšit v řízení, střelením se do kolene možná chvíli řídit nebudeš, ale není to úplně nutné řešení.

      • Re: Změny jsou správné

        wotlemburg     před měsícem 13.05.2026 12:03 |  
        8 3

        Máš mobil? Tak jsi sledován 24 hodin.

        • Re: Změny jsou správné

          jiras     před měsícem 13.05.2026 13:42 |  
          3 3

          Kým a co? Pohyb triangulací, kde se k tomu má problém dostat policie? Tady bude držet biometrická data sportovní klub nebo třetí firma. Mně jde nicméně o to, že se hned chce zavádět to nejpřísnější opatření aniž by se začalo méně drastickými.

      • Re: Změny jsou správné

        wimpy     před měsícem 13.05.2026 12:10 |  
        8 1

        Naše chuligánka už je sestavená z mnoha MMA zápasníků. Představa, že to řeší lepší pořadatelská služba, pokud se nestane nic jiného, je úsměvná. Chuck Norris už maká jinde.

    • Re: Změny jsou správné

      mis3     před měsícem 13.05.2026 11:43 |  
      9 12

      Ti, kdo se vzdají základní svobody, aby získali trochu dočasného bezpečí, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečí - Benjamin Franklin.

      • Re: Změny jsou správné

        wimpy     před měsícem 13.05.2026 11:46 |  
        16 1

        „Svoboda jednoho člověka končí tam, kde začíná svoboda toho druhého.“
        John Stuart Mill

        • Re: Změny jsou správné

          obiwan     před měsícem 13.05.2026 12:00 |  
          4 0

          Byls rychlejší...

        • Re: Změny jsou správné

          mis3     před měsícem 13.05.2026 13:43 |  
          2 3

          toto je mimo, zatímco Franklin hovoří ve vztahu k institucím respektive státu, tak Mill hovoří o vztahu mezi jednotlivci. A náš případ se týká ve vztahu instituce (klubu) k jednoltivci.

          • Re: Změny jsou správné

            wimpy     před měsícem 13.05.2026 13:50 |  
            3 1

            Hezkej pokus, ale řekl bych, že to sis tam napasoval sám. :-) Obě moudra se totiž dají použít pro obě tebou nastolené situace. A problém Franklinova postulátu je v tom, že byl pronesen v mnohem jednodušší době. V naší situaci, kdy je na světě čtyřikrát více lidí a globální technologie, o kterých se tehdy ani nesnilo, je zcela jistě nutné přístup k osobní svobodě a přístup k jedinci versus společnosti poněkud přehodnotit.

            • Re: Změny jsou správné

              mis3     před měsícem 13.05.2026 13:56 |  
              2 2

              a jak já omezuji někoho tím, že nechci být v něčí databázi, aby mi pak sebral permici, protože jsem byl na záchodě, nebo šel dřív na vlak? Insituce (Slavia) chce omezovat moje práva s tím, že pokud se nenchám jsem automaticky vinen? Já jsem pro omezení zahlování i další věci jako je přehnané pyro, ale jak mám kurva věřit klubu, který není schopen vymoci ani zákaz kouření.

              • Re: Změny jsou správné

                wimpy     před měsícem 13.05.2026 14:04 |  
                5 1

                Ale ty samozřejmě, když nechceš být v databázi Slavie, tak nemusíš. To je tvoje právo. Slavie tě zase, když nebudeš chtít být v té databázi, nemusí pustit do svých prostor na své akce. To je zase její právo.

                • Re: Změny jsou správné

                  mis3     před měsícem 13.05.2026 14:18 |  
                  1 6

                  ne není, jedná se o veřejnou událost a tedy nesmí být nikod diskrimionován na základě nezákoných požadavků, pokud u mě Slavia najde pyro , které je zakázané, nebo tam budu běhat s kuklou, tak má sa- mozřejmě právo mě nepustit nebo vyvést - což nechápu, proč se nestalo v dobotu - ale nemá právo mě odepírat vstup pokud splním zákonné podmínky.

                  • Re: Změny jsou správné

                    wimpy     před měsícem 13.05.2026 14:28 |  
                    2 1

                    Databáze s podepsáním podmínek GDPR není nezákonný požadavek. Nezákonné zatím může být použito systému s rozpoznáváním obličeje, na to si případně můžeš stěžovat. Verifikace předkupního práva na permanentku na základě presumpce viny je diskutabilní, může smést i nevinného, na to si v demokracii můžeš stěžovat u soudu. Ten soud, pokud ti nebude dokázáno, žes byl na ploše, pravděpodobně vyhraješ.

                    • Re: Změny jsou správné

                      mis3     před měsícem 13.05.2026 22:09 |  
                      1 1

                      pokud se dál chceš dohadovat, přestože píšeš nesmysly, tak to klidně dělej dál, ale argumentuješ něčím, co já jsem nezmińoval. Chápu, že se tu snažíš hrát na nějaký "seslký rozum" ale ten ji ti v tomto případ k ničemu. GDPR stanoví jak máš nakládat s daty, které nasbíráš. Takže to s touto diskusí souvisí jen velmi okrajově (technicky). To jaká data bude klub/firma/instituce sbírat je úplně jiná otázka a prostě nemůže účast na veřejné akci Slavia podmiňovat nezákonými požadavky, tak to prostě je i když dostanu sebevíc mínusů. Je mi to jedno, jestli vy jste ochotný kvůli nějaké chiméře bezpečnosti ochotni dávat svoje data tak budiž. Není to nepochopitlené, protože lidé jsou ochotni to udělat daleko za míň. Ale prosím nevyprávějte mi tu o tom pohádky, když se v tématu očividně nevyznáš.

                      • Re: Změny jsou správné

                        wimpy     před měsícem 13.05.2026 22:22 |  
                        2 0

                        Prosímtě vysvětli mi, jaká data dáš navíc k těm, která jsi musel dát, aby ti prodali permanentku? Pokud to chápu, tak žádná. Pouze si ověřej na fotografii, žes byl v inkriminované době na tribuně. Fakt nevím, v čem se nevyznám.

      • Re: Změny jsou správné

        červenobílý     před měsícem 13.05.2026 11:52 |  
        9 4

        To je sice hezké, ale naprosto nepřípadné. Základní svobodou o které mluví Benjamin Franklin rozhodně není právo neomezeného přístupu na sportovní utkání pořádané soukromou společností.

        • Re: Změny jsou správné

          mis3     před měsícem 13.05.2026 14:15 |  
          0 6

          soukromá společnost se také musí chovat v nějkém zákonem a morálním rámci, stejně jako statá - je to prostě instituce, nikoliv jednoltivec.

      • Re: Změny jsou správné

        obiwan     před měsícem 13.05.2026 12:00 |  
        9 2

        A opravdu tim myslel Benjamin fotbalové "fanoušky"? :-)) Mimochodem nemám problém nechat si naskenovat ksicht, když to odstřeli některé blázny...

      • Re: Změny jsou správné

        Arya     před měsícem 13.05.2026 14:28 |  
        5 5

        Doporučuji nechodit do obchodů :D
        Nebo vůbec vycházet z domu.

        • Re: Změny jsou správné

          Tonda     před měsícem 13.05.2026 14:43 |  
          3 4

          + zahodit telefon a jestli má doma chytrou televizi tak pozor, ona nás taky odposlouchává.

          • Re: Změny jsou správné

            Arya     před měsícem 13.05.2026 17:26 |  
            2 0

            O té chytré televizi nevím, ale kamery jsou v obchodech i v ulicích města celkem normální.

          • Re: Změny jsou správné

            mis3     před měsícem 13.05.2026 22:13 |  
            1 1

            pokud si neumíš nastavit zabezpečení vlastních spotřebičů, pak je mi tě sice líto, ale tvůj výsměch směrem ke mě je poněkud nepatřičný.

        • Re: Změny jsou správné

          vojtal     před měsícem 13.05.2026 14:50 |  
          5 12

          Je zábavné sledovat, jak někteří ještě budou roztleskávat represivní opatření vůči nevinným lidem. Další krok je funkce "udej a vyfoť slávistu" přímo ve Slavia App. Kdo bude poctivě udávat celou sezonu, získá nikoliv platinovou, ale tzv. svazáckou permici.
          Vidím tam příležitost pro různé úrovně a získávání bodíků. Například za přistižení někoho jak kouří 1 bod, hozené pivo 2 body, když má někdo kuklu 3 body, za světlici 4 body, ale pozor extra bonus získáte, pokud se vám podaří nahrát někoho, jak se negativně vyjadřuje o Tvrdíkovi!
          Mezi hlavní odměny bude patřit například vstup do VIP kde si může potřást rukou s Tvrdíkem a Okamurou a zeptat se jich nějakou otázku na tělo, třeba "Jak to děláte, že jste tak úžasní?".

    • Re: Změny jsou správné

      voiceman (přítel SN)     před měsícem 13.05.2026 14:50 |  
      11 0

      Přesně tak! Světe div se, já do Edenu chodím na fotbal! A už mě tady ty povzdechy těch “opravdových” fanoušků jako co si počneme bez pyra a bez chorea začínají vytáčet! Tak já jsem asi divnej a neopravdovej fanoušek, protože světe div se, já přišel na fotbal. A klidně mohu odpovědět i autorovi Aloisovi: Ne, nevadí mi, že mě někdo bude natáčet a registrovat. Víc mi vadí sdílet společný prostor s hovady, co si myslí, že mají svaté právo běhat po hřišti a ještě jsou tak debilní, že nejsou schopni rozeznat, kdy skončí fotbalový zápas.

  27. Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

    mis3     před měsícem 13.05.2026 10:57 |  
    6 30

    Skvělý text. Podepisuji. Tvrdík by měl jít.

    • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

      fogi     před měsícem 13.05.2026 11:30 |  
      6 4

      A máte za něj náhradu? Velký kulový.

      • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

        mis3     před měsícem 13.05.2026 11:40 |  
        4 20

        majitel jistě má.

    • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

      wotlemburg     před měsícem 13.05.2026 11:49 |  
      15 5

      Jít bys měl spíš ty.

  28. Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

    wimpy     před měsícem 13.05.2026 11:53 |  
    11 6

    Potkávání se na půli cesty je jen příprava podhoubí pro průser budoucí. Z mého pohledu obličejová rekognikace a vstupenky na jméno jsou způsobem, jak nemít na stadionu ploty.

  29. Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

    Lunaris     před měsícem 13.05.2026 11:53 |  
    19 5

    Jaroslav Tvrdík je natolik výrazná osobnost, že i mezi slávisty bude vyvolávat velké diskuze a polarizovat lidi. Někomu vadí jeho styl komunikace, konfliktnost, dřívější aktivita na sockách nebo způsob, jakým vede spory, resp. že špinavé prádlo pere na veřejnosti. To všechno je za mě naprosto legitimní kritika. Ale když oddělíme emoce a antipatie, které mohou přetrvávat i z jeho dřívějšího působení v politice, od reálných výsledků, je podle mě velmi těžké popřít, že on patří mezi nejvýznamnější fotbalové funkcionáře, kteří v českém fotbale po revoluci působili.

    Když přišel do Slavie, klub byl prakticky na odpis, před krachem, v řízení naprostý chaos, sportovně žádná vize nebo ambice.

    Posun o 10 let a Slavia je pravidelným účastníkem evropských pohárů, jedním z ekonomicky nejsilnějších klubů v zemi, moderně fungující organizací, klubem s jasnou sportovní identitou a ambicemi, a silnou značkou doma i v zahraničí. To jsou plody systematické práce všech lidí v klubu pod Tvrdíkovým řízením.

    Tvrdíkovi se podařilo přečkat období snížené či nulové podpory čínského akcionáře, aniž by klubu dramaticky klesla sportovní výkonnost. Následně sehnal nového akcionáře, čímž vytvořil stabilitu, kterou většina českých klubů dlouhodobě nemá nebo aspoň v minulých letech neměla. Slavia pod Tvrdíkem začala budovat strukturu odpovídající moderním evropským klubům.

    Další věc, za kterou dávám Tvrdíkovi kredit, je, že dal dlouhodobou důvěru a vytvořil prostředí Trpišovskému pro jeho projekt. Nevím, kdy byl v Česku naposledy trenér, který by měl důvěru i v horších obdobích, a dostal tolik času k aplikaci své herní filosofie, případně její úpravě, pokud bylo potřeba něco změnit, aby tým byl znovu úspěšný. Právě tandem Tvrdík–Trpišovský vytvořil nejsilnější projekt v českém fotbalu poslední dekády.

    Slavia pod vedením J. Tvrdíka posunula i celý český fotbal, když díky pravidelným a úspěšným vystupováním v evropských pohárech přidala body do koeficientu a úplně ustřelila částky, ze které hráči z české ligy nyní odchází. Pamatujete, když byl Tvrdík považován za blázna, když odmítl pustit Součka za drobné do Itálie? Tím to celé začalo.
    Velký posun nastal i mimo samotné hřiště, v klubu se vylepšilo snad všechno, co šlo, Slavia se dostala na českou špičku ve skautingu, datové analytice, sportovním managementu, marketingu, CSR aktivitách, komunikaci klubu s fanoušky, infrastruktuře nebo v úrovni mládeže a akademie.

    Největší Tvrdíkův přínos je ve finále v tom, že úplně změnil mentalitu toho, čím by český klub vlastně mohl být. Už na automatický outsider, ale minimálně v kontextu střední Evropy gigant. Ať už ho máte rádi nebo ne, Tvrdíkův vliv na český fotbal za posledních 10 let je obrovský a dle mého je to jasně nejlepší fotbalový funkcionář v Česku.

    Mně osobně se Slavia nijak neodcizila, a v kontextu toho, čím se za 10 let stala, naprosto chápu, že do ní spousta lidí, zejména příznivců toho druhého klubu, bude kopat. A tím pádem se zřejmě i spousta slávistů dostane častěji do pozice, kdy bude muset Slavii kvůli něčemu obhajovat. Dřív Slavia platila za sympatický klub také z toho důvodu, že byla víceméně neškodná a neměla ambice ohrožovat pozici jiného klubu. Outsiderům se ostatně často přeje.

    Naopak s Aloisem souhlasím, že v přístupu k Tribuně sever, které byla ještě nedávno výkladní skříní Slavie, J. Tvrdík úplně obrátil a žene to do naprostého extrému. Nejprve jsem byl též pro exemplární postih, klec, dráty apod. Ale postupem času svůj pohled trochu koriguji. Úmysl ze strany TS, jak uvedl ten bláznivý chachar na idnesu, vlétnout na hřiště před koncem, v tom dle dostupných informací a vyjádření nebyl. Výroky J. Tvrdíka o tom, že na Slavii už nikdy nebude žádné pyro, žádné kukly v hledišti, jsou v mém vidění světa přepálené. Pokud to klub nebude schopen dodržet, bude kritizován za to, že nepřijal dostatečná opatření a všechno to byly jen populistické výroky pro média. Pokud to naopak bude chtít dodržet, pustí se do permanentní války s TS, která nepomůže ani klubu, ani fanouškům. Místo toho bude klub vysilován neustálými konflikty a toxickou atmosférou. Házení světlic do sektoru hostů a útoky na protihráče jsou samozřejmě naprosto mimo mísu, ale než zavádět kategorická opatření bych se klonil k posílení bezpečnosti na stadiónu zejména při rizikových utkáních. Je samozřejmě otázka, pod jakými vnitřními i vnějšími tlaky J. Tvrdík byl a je. Pokud po něm sponzoři, případně majitel klubu, žádají drakonická opatření vůči Tribuně sever, tak mu zřejmě nezbývá nic jiného než vystupovat takto. Můj osobní názor ale je ten, že si klub měl nechat větší manévrovací prostor.

    Chci věřit, podobně jako Alois, že, až opadne ten úplný prvotní šok z toho, co se stalo, si vedení Slavie a TS nakonec sednou a nastaví si takové mantinely fungování a komunikace, aby se vyhnuli válečnému stavu, který klubu může jen uškodit. Ti kluci jsou sice často magoři, ale jsou věrní, i když to teď, stejně jako klub, drakonicky posrali.

    • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

      slamacek (přítel SN)     před měsícem 13.05.2026 12:19 |  
      12 1

      S posotojem k TS resp. k lidem kteri na ni vladnou s Tvrdikem jednoznacne souhlasim. Hosi dostali prostor ukazat a klub i v tomto duchu pokud vim bojoval, ze pyro neni nebezpecne a bajecne doplnuje chorea. Pokud takto fungovali a udrzeli je v rukou, tak to fungovalo, ale je videt, jak snadno se mohou zmenit v nebezpecnou zbran. Naprosto neakceptovatelne! pouzivani kukly, ktera ma zabranit identikaci? nezadouci tez. Kazdy z nas ma nest nasledky za sve chovani a tedy pouziti kukly je jasnym signalem, ze vedome porusuji pravdila. Proto neakceptovatelne.
      Asi by to tak mohlo klidne dal fungovat, pokud by nedoslo k sobote, pokud by probihala komunikace, pokud by dokazali prijmout odpovednost za sve konani. Vime ze nam UEFA zavrela tribunu, nebo jeji cast. Budeme je donekonecna omlouvat tim, ze bez nich nebude atmosfera? NE. promin to nelze. Pokud je pravda a ja verim ze je (staci vpomenout Vlajky), ze komunikace ustala, resp. mi jsme TS a mi budeme rozhodovat... tak je potreba z pozice poradatele/majitele zasahnout. A tvrde a bolestive.

    • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

      old_school_boy     před měsícem 13.05.2026 12:43 |  
      6 3

      Díky za obsáhlý komentář, který si zaslouží více než jen palec nahoru nebo dolu. Se spoustou věcí v zásadě nemám větší problém, tak je nebudu opakovat a soustředím se na to s čím nesouhlasím. Takže se předem omlouvám, ale od toho je snad naše diskuse/polemika na těchto stránkách. Tak tedy stručně: žádné pyro a žádné kukly v hledišti nepovažuji "v mém vidění světa za přepálené", ale za normální. Ještě jsem snad schopen pochopit nějaké ohníčky po zápase, či organizované profesionálně ze střechy. Ale zahalení typu ku-klux-klan nepatří do civilizované společnosti. Právě proto je nutné to "posílení bezpečnosti na stadionu" o kterém píšeš a které nevím jak si představuješ. Extrémem je, když takzvaní fanoušci překazí oslavu titulu svému týmu (a navíc ho teoreticky ještě nabídnou největšímu rivalovi). A závěrem, že ti kluci jsou sice "magoři", ale věrní je sice pěkné. Ale můj postoj je: ano chci věrné a zapálené, vášnivé fanoušky. Ale magory fakt ne, ani věrné ani jiné.


      Komentář byl uživatelem upraven (13.05.2026 12:59) . Zobrazit původní komentář

      • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

        Lunaris     před měsícem 13.05.2026 15:10 |  
        3 0

        Můj pohled je takový, že absolutní zákaz pyra nepůjde dlouhodobě vynutit bez konfliktu s TS, kdy ten konflikt může mít destruktivní následky pro celý klub. Z toho důvodu mi reakce J. Tvrdíka přišla přepálená a myslím si, že si klub měl nechat větší manévrovací prostor pro budoucí vyjednávání a nastavení realistických hranic.
        Pokud Slavia bude chtít s Tribunou sever zatočit, připravuje se o reálnou konkurenční výhodu, kterou oproti ostatním klubům měla a z dlouhodobého hlediska jí to poškodí. Samozřejmě klub nemůže pokračovat ve stylu, že všechno je v pohodě, ale spíš se snažit jasně oddělit support, choreografie včetně pyrotechniky od běhání na hřiště a pyra létajícícho mezi fanoušky hostí. A aby tuhle hranici nastavil, měl by posílit ona bezpečností opatření na exponované zápasy. Klidně formou dočasných bariér, posílené pořadatelské služby, větší koordinace s policií.

        • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

          wimpy     před měsícem 13.05.2026 15:22 |  
          2 0

          Tady je ale problém, ultras a hools scény prorostly a ve své subkultuře nemají větší prohřešek a ztrapnění se, než když jsou označeni, že jsou vedeni klubem. Kdysi, ještě tedy za Strašáka, jsem se slyšel od jiných ultras, že jsme v Evropě bráni jako popkultura a že to rohodně není lichotka. Proto vygradovali ten nesmyslnej problém po Pafosu, aby ukázali, že jsou ti správní ultras. Myslím, že nějaká snaha o kompromisy a polovičatosti už po sobotě není možná.

          • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

            Lunaris     před měsícem 13.05.2026 15:56 |  
            1 1

            Už jen z toho důvodu, že na vině jsou obě strany, by bylo fajn, aby nějaké jednání proběhlo. Válka nepomůže nikomu a poškodí všechny. Radovat se z toho budou akorát sparťani.

            • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

              wimpy     před měsícem 13.05.2026 16:00 |  
              4 0

              Vzhledem k tomu, že speaker dostal doživotní zákaz vstupu do Edenu za spiknutí (jeho slova), trochu pochybuju, že bude k nějaké dohodě vůle. Ale hlavně si myslím, že dlouhodobě není z podstaty věci možná. Na ultrasscéně je ponižující mít dohodu s klubem, dříve či později by se to prostě zase někam svezlo.

        • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

          birkin     před měsícem 13.05.2026 16:23 |  
          1 1

          Ale přece v západních ligách taky pyro není a atmosféra tam, tak proč by to nešlo i tady? Nebo chceme mít za vzor Balkán?

        • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

          old_school_boy     před měsícem 13.05.2026 16:29 |  
          5 1

          Ukazuje se, že destruktivní následky pro celý klub mělo naopak pochopení pro: pyro, kukly, šikanu na severu atd. Konkurenční výhoda tribuny sever se aktuálně projevila tak, že jsme přišli o tři jasné body, oslavu titulu, dostali finanční megaflastr a čtyři zápasy bez diváků. Děkuju nechci. Nějak jsem si nevšiml, že by v Anglii bez pyra nešlo podporovat klub a že by tím jejich zástupci trpěli např. v evropských pohárech. Jsou konkurenceschopní i bez ohňů na tribunách.

          • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

            Lunaris     před měsícem 13.05.2026 17:26 |  
            1 1

            Samozřejmě že teď to vidíš takto a máš pravdu, nicméně nelze ignorovat i to, že atmosféra v Edenu je nebo byla konkurenční výhodou, kdy na ní klub částečně stavěl marketing, a kdy se hostům pod Severem nehrálo dobře, což ti dost hráčů potvrdí. Trpišovský fanoušky prakticky neustále chválil, jelikož dělali tlak na soupeře. Kromě toho na stadión chodí i dost lidí právě kvůli atmosféře, teď asi nebudou mít tolik důvod.
            Anglii nemůžeš vůbec srovnávat s našimi podmínkami, tady se tak kvalitní fotbal nehraje. Co povyšovalo divácký zážitek v Edenu, je právě ta atmosféra. Když jí dáš pryč, zjistíš, že to vlastně je ne až tak super fotbal a ne až tak super divácký zážitek. V Anglii s chuligány bojovali desetiletí, ve finále zdražili vstupné natolik, že se tam jde jak do divadla, a ta atmosféra dle toho vypadá. Ekonomicky je ta liga i kluby jinde, zakládat na tom argument, že to jde i bez pyra, je dle mého trochu mimo mísu. Jinak třeba teď Bayern - PSG bylo i pyro.

    • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

      Arya     před měsícem 13.05.2026 14:26 |  
      7 1

      Ja tedy z vyjadreni TS usuzuji, ze v tom co provedli umysl byl.

  30. Nikdo není víc než klub

    pepi821     před měsícem 13.05.2026 13:42 |  
    10 14

    Je neoddiskutovatelné, co Jaroslav Tvrdík pro Slavii za posledních deset let udělal. Vytáhl nás z hrobu, vrátil nám hrdost, tituly a evropské poháry. Za to mu patří nezpochybnitelný dík a místo v klubové historii. Jenže právě proto, že nám na Slavii záleží, si musíme nalít čistého vína. Jsme v situaci, kdy je pět minut po dvanácté a my se místo řešení příčin jen začínáme utápět v represích, které likvidují identitu klubu.

    Zkusme se zamyslet nad pár věcmi a souvislostmi.

    Jak mohl klub, který se prezentuje jako profesionální evropská organizace, dopustit tak fatální selhání pořadatelské služby při nejdůležitějším zápase roku, když se na rizikovost tohoto zápasu mohl sportovní i bezpečnostní úsek připravovat týdny?

    Vrcholem všeho je pak snaha JT hrát to na city a omlouvat nepovolání těžkooděnců „láskou ke klubu“. Co je to za logiku? Sám ve svých vyjádřeních přiznal, že posledních 6 měsíců se komunikace s jádrem TS zhoršovala a nejpozději týden dopředu věděl, že jejich prosby „někteří lidé ignorovali a jen oznamovali, co se stane“. Pokud měl klub indicie, že se chystá průšvih, proč sakra nepřijal adekvátní opatření hned? Zejména v kontextu tohoto historického derby, kde jsme mohli získat titul.

    A i kdyby to ve vedení podcenili v přípravě na utkání, jak je možné, že nikdo nereagoval v momentě, kdy kolem hřiště začaly pochodovat osoby v kuklách a to i směrem ke kotli Sparty pod východní tribunou (ještě několik minut před tím, než se strhnul první dav lidí)? To už nebyla „slávistická rodina“, to byla přímá hrozba.

    Také si kladu otázku, proč pořadatelská služba demontovala reklamní banery, aby tím vlastně umožnila snadnější vstup na hrací plochu, již několik minut před koncem zápasu?
    Z bezprostředních reakcí fanoušků po zápase to nechápal nikdo a všichni se shodovali na tom, že ta situace byla i co do počtu bezpečnostních "stewardů" nebo přítomnosti policie podceněná. Už když tam nastupovali ty zakuklenci "smrdělo to" průserem.

    Tvrdík teď říká, že „jeden svět skončil“, ale zapomíná dodat, že to byl svět, který sám stvořil a roky ho kvůli marketingu podporoval. Stavět se teď do role ublížené oběti, které „zlí fanoušci“ zničili sen, je jen ukázka neschopnosti přijmout odpovědnost za totální manažerské selhání. Pokud vedení neumí ochránit hrací plochu ani ve chvíli (a to třeba i právě tím přivoláním policie, která je připravená zasáhnout) kdy jim agresoři defilují doslova pod nosem v kuklách s pyrotechnikou, nemá v čele klubu co dělat.

    Jakým způsobem má plošná perzekuce tisíců slušných slávistů a biometrické rozpoznávání obličejů vyřešit fakt, že vedení roky vědomě budovalo tento „stát ve státě“ a aktivně podporovalo aktivity, od kterých se teď tak teatrálně distancuje? Co si máme myslet o šéfovi, který roky chodí fanouškům na ruku kvůli marketingu a krásným choreografiím, aby je při tomto velkolepém průšvihu, způsobeném i jeho vlastním manažerským selháním, hodil přes palubu a zavedl režim jako v nápravném zařízení?

    Stejný příběh, kdy popírá sám sebe, je pak s vyhozením dvou hráčů, kteří přitom doposud naprosto zapadali do dlouho budované koncepce, kdy slovy Houšteckého "11 bojovníků porazí 11 fotbalistů" nebo kdy Trpišovský před sezonou burcuje pod TS, že to "bude boj a válka". Najednou jsou tito dva "bojovníci" nepohodlní?

    Jaroslav Tvrdík si teď sice sype popel na hlavu, ale reálně hází přes palubu celou komunitu, kterou sám pomáhal formovat. Je to ta samá nekoncepčnost jako u nepovedených přestupáků. Místo abychom řešili, proč selhala komunikace a bezpečnostní složky, budujeme tu vězení s biometrikou.

    Jak se můžeme cítit v Edenu jako doma, když s námi vedení zachází jako s kriminálníky jen proto, aby zakrylo vlastní neschopnost ukočírovat situaci, kterou samo nechalo vyhnít?

    Jakou jinou možnost máme, než se ptát na skutečnou odpovědnost vedení, když výsledkem jejich přiznání viny není jejich rezignace, ale vytvoření represivního aparátu, který dopadá na nás všechny, ačkoliv za to vniknutí na plochu nese vinu i ten, kdo ho svou pasivitou umožnil?

    Pokud si odpovíte upřímně, zjistíte, že tohle není o ochraně Slavie. Tohle je o záchraně židlí a o snaze přenést vinu z kanceláří na tribuny. A to je pro mě, jako pro Slávistu, naprosto nepřijatelné bahno. Tyhle kroky nás nespasí, ty nás jen definitivně rozdělí. Jak chce JT vést klub dál, když jeho hlavní odpovědí na krizi je totální válka proti vlastním fanouškům?

    Nikdo není víc než klub. Ani někteří "fanoušci" z TS se svými "zahraničními přáteli" ani Jaroslav Tvrdík. Ti všichni musí ve Slavii skončit.

    • Re: Nikdo není víc než klub

      mis3     před měsícem 13.05.2026 13:57 |  
      9 4

      Pokud vedení neumí ochránit hrací plochu ani ve chvíli (a to třeba i právě tím přivoláním policie, která je připravená zasáhnout) kdy jim agresoři defilují doslova pod nosem v kuklách s pyrotechnikou, nemá v čele klubu co dělat. - díky

      • Re: Nikdo není víc než klub

        vojtal     před měsícem 13.05.2026 14:06 |  
        6 6

        To si přesně vybavuju jak jsme tam s klukama na východě stáli, protože to už bylo v momentě "Eden na nohy" a pozorovali jsme jak tam ta skupinka zakuklenců normálně projde skrz vrátka z TS a jde po tom chodníčku mezi reklamama a ochozama pod východní tribunou. V ten moment jsme si taky říkali, co tihle zakuklenci jako chtějí dělat a jaktože tam tak můžou volně chodit a že je z toho cejtit nějakej průšvih. Nakonec je horkotěžko zastavilo pár security co tam ještě rychle doběhli zhruba na půlce pod 115, jinak mi přišlo, že by došli až pod kotel hostů. Pak tam běhal ještě SLO Martin Benda a snažil se všem domlouvat a hasit požár, ale tohle zkrátka nepochopím, jak je možné, že se tam takto volně pohybují celé skupiny a nikdo to nezastavil už v tom zárodku, času na to bylo dost. Sám SLO a pasivní security v nedostatečném počtu s tím nic nezmohli.

      • Re: Nikdo není víc než klub

        wimpy     před měsícem 13.05.2026 14:09 |  
        9 4

        Jenže tohle vyhodnocení není na tobě, ale na Tykačovi.

        • Re: Nikdo není víc než klub

          mis3     před měsícem 13.05.2026 14:14 |  
          5 7

          tak snad ještě můžu vyjádřit názor... prověrky ještě nejsou.

          • Re: Nikdo není víc než klub

            wimpy     před měsícem 13.05.2026 14:20 |  
            9 4

            Ale samozřejmě. Správně by tedy bylo říct, že tam z tvého pohledu nemá co dělat. Zdánlivá maličkost, jen chci říct, že zvenku v podstatě nejsme schopni hodnotu Tvrdíka jako manažera posoudit. Průsery vidíme všichni, ale co dělá pro klub ve sporovní i mimosportovní rovině a co by ztráta jeho osoby ve vedení znamenala, se můžeme jen dohadovat. Já si třeba furt ještě pamatuju ve vedení klubu Doležala, Platila, Lešku a říkám si, že by jeho vyhazov mohl být taky slušnej přešlap.

            • Re: Nikdo není víc než klub

              mis3     před měsícem 13.05.2026 14:23 |  
              5 3

              no tak ať klidně zůstane jako CSR manažer, když mu to tak jde, řešit může řešit strategické věci, to mu taky jde. Dokážu to ocenit a dlouhodbě jsem se ho zastával. Ale tohle je prostě selhání na straně klubu (aniž bych chtěl jakkoliv sebrat vinu z těch, co reálně šli na ten trávník).

              • Re: Nikdo není víc než klub

                wimpy     před měsícem 13.05.2026 14:31 |  
                11 4

                Obecně ta otázka zní, jestli za selhání někoho hned vyhodit či zda si myslet, že právě on si ho uvědomil a bude nejlépe schopen ho napravit. A zda jeho kvality vůbec stojí za ten pokus. A to je přesně to, co je z naší pozice nemožné posoudit a proč nemám rád výkřiky o nutnosti Tvrdíkova vyhazovu. Ze stejného důvodu se taky nebud divit případnému rozhodnutí Tykače, že Tvrdíka vyhodí. Prostě do toho nemám dostatečný vhled, abych to posoudil.

                • Re: Nikdo není víc než klub

                  Arya     před měsícem 13.05.2026 17:31 |  
                  3 2

                  Tohle je asi nejmoudřejší pohled na danou věc

                  • Re: Nikdo není víc než klub

                    mis3     před měsícem 13.05.2026 22:11 |  
                    0 2

                    některým z vás stačí fakt málo...

                • Re: Nikdo není víc než klub

                  mis3     před měsícem 13.05.2026 22:10 |  
                  0 1

                  to žádná otázka není, protože už byl dávno vyhozen.

                  • Re: Nikdo není víc než klub

                    wimpy     před měsícem 13.05.2026 22:24 |  
                    1 0

                    Tvrdík? Víš něco, co já ne?

                    • Re: Nikdo není víc než klub

                      mis3     před měsícem 14.05.2026 09:41 |  
                      1 0

                      byl vyhozen bezpečností manažer

                      • Re: Nikdo není víc než klub

                        wimpy     před měsícem 14.05.2026 10:33 |  
                        1 0

                        Máš v tom trošku zmatek. Celá ta diskuze se točí okolo hejtů na Tvrdíka, proto jsem psal, že to je na Tykačovi. Vyhodit bezpečnostního manažera by mělo být naopak na Tvrdíkovi. :-)

                        • Re: Nikdo není víc než klub

                          mis3     před měsícem 14.05.2026 11:45 |  
                          1 0

                          byla to rekace na větu: "Obecně ta otázka zní, jestli za selhání někoho hned vyhodit --" a vyhozen už někdo byl.

            • Re: Nikdo není víc než klub

              vojtal     před měsícem 13.05.2026 14:32 |  
              5 15

              No tak to jsme teď viděli, co Tvrdík, který za tuhle černou sobotu slávistické historie, sám přijal odpovědnost, doopravdy dělá a jak to nezvládl. Jeho rezignace je zcela na místě.
              Jak tu bylo napsáno a jak jsem i já mnohokrát říkal - přes všechno pozitivní co pro Slavii kdy udělal, negativa začala převažovat a nyní to vyvrcholilo naprostou katastrofou.
              Tady někteří diskutující, kdyby, když to přeženu, Tvrdík na středovém kruhu po vzoru Ozzy Osbourna, ukousl hlavu štěňátku a měl u toho na sobě dres rudejch, byly schopný i nadále říkat věci alá "hele, nevidíme do klubu jak funguje, tohle je na vyhodnocení majitele, prostě on nás 10 let zpátky zachránil, nemáme za něj náhradu, hlavně ho nesmíme vyhodit".
              Ta paranoia a strach slávistické obce, že když odejde Tvrdík, dostaneme se opět na úplné dno, je to, co nás drží zpátky. Já ale teď vidím, jak nás na to dno dostal opět on a stává se na něm tou pomyslnou kotvou. V životě jsem se za Slavii víc nestyděl jako teď v sobotu. Kdy jindy by mělo rezignovat vedení v čele s Tvrdíkem, když ne teď?

              • Re: Nikdo není víc než klub

                wimpy     před měsícem 13.05.2026 14:33 |  
                4 4

                Viz má odpověď níže pro mis3...

              • Re: Nikdo není víc než klub

                rak (přítel SN)     před měsícem 13.05.2026 15:59 |  
                8 5

                Ty, který podle mně patříš k TS, jak jsi snad před časem přiznal, tedy zastáváš ten směšný postoj těchto lidí. My jsme vám jasně řekli, že půjdeme na trávník (asi třeba dělat i bordel) a vy idioti jste nám v tom nezabránili. Zodpovědný je za to Tvrdík a musí skončit.
                Jestli má někdo skončit, tak je to především jádro TS a zejména speakeři. Teď vypouští do médií naprosto směšné výmluvy. Na TS nechodím, ale vcelku nechtěně jsem se dostal do blízkosti těchto vůdců na Julisce a opravdu s nimi nechci mít nic společného. Fotbal je samozřejmě vůbec nezajímá. Hlavně pořád někoho okřikují a vytváří sektu. Sekty z duše nesnáším. V každém druhém pokřiku smrt někomu, nenávist. Když toto skončí, vadit mně to nebude, právě naopak. Tvrdík teď musí zůstat!

                • Re: Nikdo není víc než klub

                  vojtal     před měsícem 13.05.2026 16:36 |  
                  4 6

                  Ne, to mi tedy ukaž, kde jsem toto přiznal?? Chodil jsem za branku celý život. Na Strahově i v novém Edenu. Pamatuji si začátky organizovaného fandění pod Strašákem, když lezl na plot s megafonem. Atmosféra tenkrát byla ještě fajn. Postupně jsem se ale od kotle vzdaloval jak hodnotami, tak atmosférou, i lidmi, kteří tam byli a kteří se na kotel nabalují včetně tzv. "zahraničních přátel" jak je jádro TS nazývá, což jsou za mě lidé, kteří ke Slavii nemají žádný historický vztah a například na výjezdech jsem viděl na vlastní oči jak se chovají k fanouškům Slavie. Vůbec nechápu, proč tito lidé mají mít vstupenky na úkor fanoušků Slavie co se na výjezd pak nedostanou. Nyní chodím na východ, kde také celý zápas fandím.
                  To ale není to podstatné, musel jsem se ale ohradit vůči tvému nařčení a zároveň tím neházím všechny na TS do jednoho pytle. Vím, že stále jsou lidé, pro které fotbal = stát za brankou a fandit a mně to vlastně taky chybí. Z mnoha výše uvedených i jiných důvodů už to ale v posledních letech za mě nešlo a nehodlám na sebe nechat někoho několik minut nechat řvát, že se málo fandí, místo toho, aby se skutečně fandilo a reagovalo na průběh zápasu.

                  Nezastávám názor TS a myslím si, že ani toto, jak ty to podáváš, není jejich názor, ale nechci za ně mluvit. Jen mi přijde absurdní naskakovat tady na PR linii Tvrdíka, který sice přizná vinu, ale jediný, kdo musí z Edenu zmizet jsou ti, co vnikli na plochu a dělali výtržnosti.

                  Já naprosto souhlasím a odsuzuji to, že tito lidé nemají v Edenu co dělat, poškozují Slavii a je potřeba je identifikovat a z Edenu vyprovodit.

                  Zároveň ale je potřeba vyprovodit i Tvrdíka, který je jednoznačně viníkem celé této situace z mnoha důvodů co už zde byly napsány.

                  Tohle není jednostranný problém. Jméno a čest Slavie bylo popliváno. Ať už těmi co páchali výtržnosti na hřišti, nebo tím, který jim roky šel na ruku až mu to přerostlo přes hlavu a nyní, po tom kolosálním průšvihu, se on staví do role mesiáše, který to celé vyřeší.

                  To prosím opravdu ne - když spravedlnost, tak všem stejně. A jestli ty nebo ostatní zastánci Tvrdíka jste schopní před tímto kolosálním selháním zavřít oči a ještě Tvrdíka obhajovat, jak ten jeho průšvih nyní skvěle řeší, když vyhazuje všechny kolem sebe (kromě sebe) a ještě bude perzekuovat obyčejné fanoušky, kteří nic neprovedli, tak to se na mě nezlobte, ale to jste součástí toho problému.

                  Ať se Tvrdík chytne s těmi zakuklenci za ruku a společně táhnou někam.

        • Re: Nikdo není víc než klub

          pepi821     před měsícem 13.05.2026 14:16 |  
          8 4

          V konečném důsledku je to jistě pravda. Pan Tykač by ale měl vědět, že kroky současného vedení jsou příčinou současného problému a že s nimi jako fanoušci nesouhlasíme. Stejně, jako nesouhlasíme s chováním části TS. Oboje poškozuje jméno a značku Slavia.

    • Re: Nikdo není víc než klub

      Tonda     před měsícem 13.05.2026 14:26 |  
      15 4

      Kamerový záznam pro odhalení nežádoucích fanoušků bych represí nenazýval. Že vedení situaci podcenilo Tvrdík potvrdil. důsledky z toho klub vyvodí - bezbečák a security ven + o sobě řekl, že o jeho osudu nechť rozhodne majitel, ale že za sebe se tu situaci pokusí napravit. že nebude utíkat od průseru, kterému vedení nejspíš mohlo zabránit. Jestli má někdo schopnosti vyvést Slavii z nějaké krize, tak zrovna jemu v tomto věřím. Pro mně co předvedla TS je nepochopitelné a neobhajitelné - měli ze strany klubu max. podporu a pohodlí, na stadionu prostory, atp. Byla to od nich zrada. Tvrdík jak sám píšeš má velké zásluhy za pozvednutí Slavie - jeho odvolání by bylo jako prostřelit si obě kolena a jediný kdo by měl z toho orgasmus by byli rudoši z letné a nějakej Vojtal samozřejmě.


      Komentář byl uživatelem upraven (13.05.2026 14:35) . Zobrazit původní komentář

      • Re: Nikdo není víc než klub

        pepi821     před měsícem 13.05.2026 14:39 |  
        8 4

        "co předvedla TS je nepochopitelné a neobhajitelné - měli ze strany klubu max. podporu a pohodlí, na stadionu prostory, atp."

        Ano a v tom je i jádro mého sdělení. Klub dlouhodobě neřešil problémy spojené s některými jedinci na TS. Chování vůči ostatním fanouškům a to, že díky benevolenci vedení mu přerostla TS přes hlavu.

        A tomu samému vedení máme nyní dávat důvěru v to, že situaci vyřeší?

        • Re: Nikdo není víc než klub

          Tonda     před měsícem 13.05.2026 14:49 |  
          3 4

          Ano, řekl bych že právě tohle vedení co máme je schopné tu situaci vyřešit a možná k lepšímu než to bylo doposud. Myslím že máme nesčetně důkazů, že ve vedení máme schopné lidi, kterým na Slavii velmi záleží. Však já nerozporuju že udělali chybu, i sám Tvrdík to říká. Příliš TS věřil. Tu chybu už neudělá, ale můžeš si být jistý, že bude hledat cestu k tomu, ať je na stadionu podobná, ne-li lepší atmosféra. Vždyť on má taky rád pořádnou šou. Prostě byl zrazen "vlastními" fanoušky a ano kdyby po nich více šlapal dalo se tomu možná zabránit.

          • Re: Nikdo není víc než klub

            pepi821     před měsícem 13.05.2026 14:55 |  
            4 5

            A když se to nepovede znovu, tak budeme říkat co? To už si doopravdicky budeme jistí, že tentokrát to s ním vyjde? On nebyl zrazen vlastními fanoušky. To je PR linie, kterou nám říká. On byl příčinou toho, že fanouškům dovolil se takto chovat a že nezajistil pořádek na vlastním stadionu. Nyní na to budeme doplácet všichni.

            • Re: Nikdo není víc než klub

              wimpy     před měsícem 13.05.2026 15:03 |  
              6 3

              A když vedení vyhodíš, dosadíš mové a nepovede se to, tak co? Vyhodíš ho znovu a dosadíš jiné?

            • Re: Nikdo není víc než klub

              Tonda     před měsícem 13.05.2026 15:05 |  
              6 3

              Co by se mělo povést ? Jaké tentokrát? Neumím předpovídat budoucnost tak těžko říct. Za mně to ani není vůbec v rovině, že by měl dostat nějakou poslední šanci. Pro klub i celý český fotbal toho odpracoval a udělal tolik, že vůbec nechápu ty naštěstí jen ojedinělé snahy jej odvolat. Vedení Slavie, nikoliv jen on, udělalo chybu. Bude se na to reagovat. Nikdo na kroky vedení ani Tvrdíka doplácet nebude. Jestli myslíš zavřený stadion - tak to fanoušci doplácí na činy jiných fanoušků. Nechejme to na majiteli klubu.

        • Re: Nikdo není víc než klub

          witty13     před měsícem 13.05.2026 15:00 |  
          9 5

          Ignorujes, ze TS ne velmi jednotna. Pokus o zasah proti jedincum je nemozny. Pri zapase nema sanci se tam security dostat. Pri reseni mimo zapas se TS okamzite ohradi a pujde tvrde do boje proti Tvrdikovi.

          To on samozrejme vedel, takze nic nedelal. Bal se proti nim jit, protoze nemel sanci vyhraz. Oni mu tu sanci dali sami.(temer) Nikdo z fanousku, ani z tech , co chodi na TS ted nesouzni s tim co tvrde jadro provedlo. A svym zpusobem, tohle Tvrdik potreboval.

          • Re: Nikdo není víc než klub

            pepi821     před měsícem 13.05.2026 15:15 |  
            4 2

            "A svym zpusobem, tohle Tvrdik potreboval."

          • Re: Nikdo není víc než klub

            vojtal     před měsícem 13.05.2026 15:26 |  
            4 9

            Proč tam tedy nebyla přivolána policie v momentě, kdy se jednotlivé skupinky oddělily od TS a pochodovaly pod východem ještě před tím, než se strhl ten celý dav? To byla přeci příležitost je zastavit. Proč tam policie nebyla přivolána ani po vniknutí na plochu?
            Všichni tu naskakují na narativ jak zlá TS zradila hodného Tvrdíka, ale úplně se přehlíží fakt, že někdo naprosto nezvládl z nějakého nepochopitelného důvodu přípravu bezpečnosti na takovémto utkání a to ani v momentě, kdy tam ta situace začala eskalovat a bylo evidentní, že se schyluje k průšvihu.

            • Re: Nikdo není víc než klub

              witty13     před měsícem 13.05.2026 16:11 |  
              2 5

              Prptoze v ty chvili nic nedelali. Ze se vtrhlo na travnik i pri predhcozich titulech si uz zapomnel? Byl by v takovem pripade za nekoho kdo posila policajty na vlastni fandy. Mimo to, ze to neslo od nej ale od bezpecnostniho reditele

              • Re: Nikdo není víc než klub

                wimpy     před měsícem 13.05.2026 16:13 |  
                6 0

                Budu trochu rozporovat, že v tu chvíli nic nedělali. Blížili se v kuklách, se zhasnutou pyrotechnikou v rukách, pod sparťanskej kotel.

    • Re: Nikdo není víc než klub

      Lunaris     před měsícem 13.05.2026 15:28 |  
      9 6

      Ano, já také nechci válku mezi klubem a tribunami nebo jednou tribunou, nicméně to je jediné, s čím lze v příspěvku souhlasit. Ty totiž vlastně veškerou vinu házíš na klub, přičemž ve skutečnosti za to může jak klub, tak ti lidé, kteří vběhli na hřiště a dělali tam bordel. Pomalu to stavíš do roviny, že lidé na hřišti jsou výsledkem rozhodnutí vedení klubu. Tak to ale není. Vina je na obou stranách.
      No a co se týče oné záchrany židlí a přenesení viny na tribuny, ono to není jen o vztahu klub vs. fanoušci nebo klub vs. TS. Tvrdík musel reagovat tvrdě veřejně kvůli partnerům, médiím, FAČRu, policii, veřejnosti nebo politické reprezentaci. Ano, jak píšu níže, nemusel a neměl být tak ultimátní, ale ta reakce musela být rázná. Zatím jsou to jenom řeči, uvidíme, co se nakonec promítne do praxe. Vyhazovat Tvrdíka je blbost, nikdo lepší tu není. Hrál bys tím do karet rudé svoloči, která, jak nás není schopná porazit sportovně, tak doufá, že se rozložíme vlastní blbostí sami.


      Komentář byl uživatelem upraven (13.05.2026 15:29) . Zobrazit původní komentář

    • Re: Nikdo není víc než klub

      Victor     před měsícem 13.05.2026 16:21 |  
      8 3

      Přesně. Hezky napsané. Děkuji.

  31. Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

    vlk30 (přítel SN)     před měsícem 13.05.2026 14:15 |  
    10 0

    Nebudu tady psát slohovou práci takže co nejstručněji.Ano SKS skončila jak ji známe minimálně co fans týká.Prostě jeden velký fanouškovsky mejdan skončil.Občas jsem na nějaké věci nadával,ale bylo super si třeba v koridoru projít půlku stadionu a potkat známé z jiných tribun to asi skončilo.Vinu na tom nesou asi všichni jak je popsáno.TS jak ten stát ve státě a tak Tvrdík že toleroval vše až moc,ale chápu nechtěl otevřenou válku.Ted se to vlastně vyřešilo nejhorším způsobem že to je ode zdi ke zdi.Vyhozeni hráčů je vlastně to samé.Jen doufejme, že se to neprojeví na výkonnosti,ale vůbec o tom nejsem přesvědčen.SKS na vždy.

    • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

      Tonda     před měsícem 13.05.2026 14:32 |  
      22 2

      Stadion bude časem opět průchozí, 30-50 zakuklenců co dělalo bordel nejsou celá TS - nevidím důvod proč by měla na tribuně sever skončit nějaká skvělá atmoška. Chopí se toho jiní, mladí a dychtiví a kreativní a do Slavie zamilovaní lidé, buď v klidu. Já například se už vážně těším na návrat vlajek na stadion. Neboj, ta bojová rota na stadionu chybět nikomu nebude.

      • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

        vlk30 (přítel SN)     před měsícem 13.05.2026 14:52 |  
        4 1

        Tak trochu v to doufám ,nebo třeba zkusit najít společnou řeč,znám pár lidí a jsou pohodový a velcí slávisté byla by jich škoda.


        Komentář byl uživatelem upraven (13.05.2026 14:55) . Zobrazit původní komentář

    • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

      TomsS     před měsícem 13.05.2026 17:37 |  
      3 0

      Asi skončila, jak ji známe, ale proč se dívat na věc z horší stránky? Třeba bude lepší. Jasně, jsem na něco zvyklý, znám to, vím, co čekat. Ale i když to znám, přijde skoro vyhrané derby a totální úlet. Nic není věčné a vše se vyvíjí. Formují tě nezdary, stejně tak sláva. Byli jsme na vlnce, teď jsme pod ní. Kde je dáno, že na ní za .... nebudeme zas?

      • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

        vlk30 (přítel SN)     před měsícem 13.05.2026 18:24 |  
        1 0

        Jen aby to nebylo jak u chátry dva tituly za iks let...

  32. Tvrdik

    witty13     před měsícem 13.05.2026 14:48 |  
    20 6

    Příteli, vyjádřím se hlavně k Tvrdíkovi.

    To, že mu TS přerostla přes hlavu víme všichni už od Rangers - kde na jeho krizove rizeni z vysoka kaslali a jeli si svou.

    Z jeho vyjadreni ale citim jednu vec - uz i on sam si to nejakou dobu uvedomoval. Jenze jdi do boje s vlastnimi fanousky. I pres vsechno co mela TS do patku za sebou by tu butvu vyhrala. Tvrdik by byl skudce, TS hrdinove.

    Sparta se o to pokusila, selhala. Ale aspon to pribrzdila, a muze ted skodolibe ukazovat prstikem, ackoli byla otazka kde to rupne driv. Uvidime jestli se ted do toho pusti znovu.

    Kazdopadne, abych navazal. To co TS provedla dalo JT jedinou moznost. Vyjit do boje. Do valky, kterou jinak nema samco vyhrat. Oni jsou tak hloupi, ze mu nedali sanci ji nevyhrat. Je to ted nebo nildy. Je sance konecne zacit vyuzivat pravidla, ktera byla ignorovana. Koureni, schody, vlajky po stadione, pyro, zahalene tvare. Zadny “normal” ted nebude branit sekuritakum, jako tomu na TS bylo doted.

    A tohle Tvrdik vi. Poucil se, ze nemuzes mit TS v pdobe jakou ma dnes, a mit zaroven korektni vztah s fanousky, kteri respekruji pravidla. Muzes mit jedno z toho. Reakce slavistickeho naroda jsou jasne, neni prostor pro zahalene tvare, utoky na soupere atd. Tvrdik zase jen plni objednavku verejnosti, s tim, ze ted citi velkou podporu v tom co dela. To same je vlastne pripad Chory a Doudera…

    • Re: Tvrdik

      Tonda     před měsícem 13.05.2026 14:52 |  
      6 3

      taktak

  33. Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

    Ferguss     před měsícem 13.05.2026 16:09 |  
    8 0

    Podpis a razítko, skvěle napsáno. A ani já nechci technologie na rozeznávání obličejů k Edenu, protože nevěřím, že jsme schopni uhlídat data a o ty jde především. Nejsem žádný šiřitel konspiračních teorií, ale doporučuji najít zneužití dat na kauzách Pokemon Go, označování na Facebooku nebo vysavače Roomba. V Německu to jde i bez toho a je tam skvělá atmosféra a excesů minimum.

  34. Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

    Victor     před měsícem 13.05.2026 16:14 |  
    4 1

    Děkuji Aloisovi za článek. Odráží hodnoty, na kterých Slavia po dobu celé své existence stojí.

  35. Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

    SLAVIESTA     před měsícem 13.05.2026 17:05 |  
    12 6

    Nemohu si odpustit několik poznámek k"Lunaris". Nechápej to prosím jako urážky, není to tak míněno. Adorace Tvrdíka až do role zachránce českého fotbalu je mírně řečeno silně přehnaná. Poslední událostí padají převážně na jeho hlavu a to pohřbívá jeho případné zásluhy. Vrchol je, žes prohlásil, že TS byla do nedávna výkladní skříň Slavie. Potěš nás Bůh. Já za tou výkladní skříní viděl podivné skupiny v černém, silně připomínající novodobé nácky, ovládající tuto tribunu, aniž by na to měli jakékoliv právo.
    Chovající se podle vlastních pravidel, odlišných od pravidel klubu, bohužel s
    tichým(nebo otevřeným?)souhlasem vedení (Tvrdík). Výkladní skříň praskla, Slavii pořezala, div jí nepodřízla.
    Odmítám nová jednání s touto pseudoorganizací, po kterých voláš a tváříš se jako by to mělo být jednání rovnocenných partnerů, to je hrůza. Za mě - pryč s nimi, daleko za brány Edenu!

    • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

      Lunaris     před měsícem 13.05.2026 17:40 |  
      6 7

      Nedal jsi jediný argument, proč by "adorace" Tvrdíka byla jakkoliv přehnaná, já jich dal několik. Taky jsem nepsal nic o zachránci českého fotbalu, nicméně Tvrdík je hlavní postavou změn v českém fotbale za poslední roky. On stojí i za tím, že se tu rozbil mocenský blok Svoboda - Pragosport.
      TS jako výkladní skříň, mám pocit, že tohle označení zaznělo spíš z klubu, nejsou to čistě moje slova. Slavia dlouhodobě stavěla i marketingově na práci TS, tak to prostě je, hojně využívala videa s tvorbou TS. Fajn, skupiny v černém jsou jedna věc. Mě teda černá barva nijak neuráží, ale lze za tím vidět právě i tvorba atmosféry na stadiónu, stvoky až tisíce hodin práce na choreografiích, organizace výjezdů apod. Jasně, v kontextu současné situace je to málo, nejde to porovnávat s tím průserem, co se stal. Ale pokud se TS úplně rozseká, tak klub vstoupí do neprobádaných vod, kde si podle mě umaže podrážky od hoven. Rád bych se pletl.
      Jinak já s tvými názory prakticky nikdy nesouhlasím, takže mě nepřekvapuje, že i zde se úplně rozcházíme.


      Komentář byl uživatelem upraven (13.05.2026 17:41) . Zobrazit původní komentář

      • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

        SLAVIESTA     před měsícem 13.05.2026 18:06 |  
        2 5

        K těm hovnům - do nich nás dostala TS. ne jen podrážkami, až po bradu. K poslední Tvoji větě - máme to stejně.

  36. Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

    TomsS     před měsícem 13.05.2026 17:31 |  
    10 1

    Víceméně souhlas, až na:
    "vstupenky na jména" - nemám s nimi problém, ani nevím, proč bych měl mít
    "Kdo chce ploty a už nikdy nevidět na stadionu pyro?" - ploty jasně, ale pyro? Fakt bez pyra není fotbal, zážitek, radost? Fotbal sleduji dlouho. Začal jsem na něj chodit v dobách, kdy největší pyro byl zapalovač cigaret. A fakt to není něco, co by mi chybělo.

    Tvrdík - není dokonalý, je politik, což je de facto diagnoza. Je vinou klubu, tedy i Tvrdíka, že si nechali od jádra TS kydat na hlavu. Vyjádření TS, že klubu oznámili, že budou slavit na hřišti, beru jako vrchol. Co kdo potom čeká? Svoji roli si vybrali sami, ano, jejich hlasivky mnohokrát rozezněly i ty moje, ale práva a povinnosti máme stejná. Nikdo není víc.


    Komentář byl uživatelem upraven (13.05.2026 17:37) . Zobrazit původní komentář

    • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

      Ferguss     před měsícem 13.05.2026 19:51 |  
      2 0

      Ad vstupenka na jméno. Jsou k tomu 2 možnosti, buď kontrola proti dokladu totožnosti- to aby tam byl člověk 2 hodiny před začátkem a nebo scan obličeje- děkuji nechci. A pro příklad, máme permici se synem, ten nemůže vždycky, tak na ní beru kamarády. To teď nepůjde? Protože darovat se může jen omezený počet utkání.

  37. Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

    Seveřan     před měsícem 13.05.2026 17:51 |  
    16 5

    Chodím na Slavii 40 let. Akce Tribuny Sever mi obohacující nikdy nepřišly. Chorea, dýmovnice, jednotné všichni do půl těla, do červených triček, do bílých triček, atd... Podobný názor má víc fanoušku z diváků mimo Sever. Ani mi jejich aktivity nevadily, dokud z jejich řad nepřišlo násilí. Jen přidávám do diskuze jeden z názorů, že kdyby se z Tribuny Sever stala normální tribuna, spíš bych to přivítal, než litoval.

  38. Pyro na fotbalu?

    Tacit     před měsícem 13.05.2026 17:56 |  
    14 1

    Pyro na stadionu v rukou diváků mi teda rozhodně chybět nebude.
    Opravdu si myslíme, že světlice a dýmovnice mají být jakousi přirozenou součástí našeho fotbalu? Jako fakt?
    Bezmezně věříme, že se nikdo nezraní odhozenou světlicí, nebo počkáme na vážná poranění a pak se bude vedení klubu omlouvat a teprve potom přijímat opatření. To radši po každém zápase bude klub platit tučné pokuty, že se kvůli dýmovnicím na začátku nemohlo hrát. Myslíte, že pyro je součástí např. PL? Asi sotva.

  39. Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

    Mikey     před měsícem 13.05.2026 18:34 |  
    6 7

    Když se podívám do příští sezony, tak tenhle tlak nemůže Tvrdik přežít.
    Ted mu to dávají všichni sežrat, i se spolkem Slavia, o kterém nic nevím.

    Ale opravdová válka začne příští sezonu.
    To bude takový tlak od fanoušků TS, jak na domácích i venkovních zápasech, který si asi ještě ani ted nedokážeme představit. Překvapilo by mě, kdyby vyhrál klub (Tvrdik) a ne fanoušci TS.

    Dokud nepřizná TS chybu, neomluví se, nevyhodí extremistický členy, což se nestane, tak jsem rozhodne na straně Tvrdíka. I když za mě by měl taky skončit, má na tom i když nepřímo velký vliv. Ale teď by tam měl zůstat.

    A bojím se, že to ovlivní i tým a příští sezonu asi bojovat o titul spis nebudeme.


    Komentář byl uživatelem upraven (13.05.2026 18:35) . Zobrazit původní komentář

    • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

      Slávista 51     před měsícem 13.05.2026 19:02 |  
      3 1

      CELÁ SLAVIA
      se zvedne z kolenou a příští rok si zopakuje titul a v té LM,
      nějaký ten bod výhrou získá, aby pomohla koeficientu.

    • Re: Skončila Slavia tak, jak ji známe?

      Max1     před měsícem 13.05.2026 19:23 |  
      4 0

      s tím spolkem to je story a mediální sračka...stačí si přečíst na X vyjádření velké Slavie a D. Ocetníka

  40. TS

    lachpresak     před měsícem 13.05.2026 21:06 |  
    10 0

    Vyjádření TS absolutně bez pochopení situace, stačilo si udělat pořádek s ku klux klanem a mohla vzejít lepší TS. Aby bylo jasné jsou mi aktivity ultras a holigans ukradený, ale oni ublížili klubu a fans mnohem víc než kdy Sparta. Vždycky jsem na TS ctil jejich pravidla, ale oni veškerou snahu o kultivaci fotbalového prostřední hodili do hajzlu.