Fortuna liga

Teplice - Slavia 0:0

Slávisté v Teplicích remizovali a ani nebyli lepším týmem. Největší šanci zápasu v podobě penalty po faulu Masopusta neproměnil domácí Tadeáš Vachoušek. V poslední minutě mohl v ojedinělé šanci Slavie vystřelit výhru Chytil, odkrytou bránu ale netrefil. V průběhu druhé půle VAR po dlouhém zkoumání odvolal gól Slavie pro ofsajd Juráska.

V základní sestavě poněkud překvapivě nastoupili Conrad Wallem a Lukáš Masopust, kteří hráli v týdnu proti Kroměříži. Masopust obsadil post pravého stopera v rozestavení se třemi obránci, Wallem hrál levého útočníka. Domácím chyběli Hronek s Filou, kteří v Teplicích hostují ze Slavie, jen na lavici začal Trubač. V útoku hráli Tadeáš Vachoušek s Yasserem. Výkop zápasu se o několik minut opozdil, protože domácí kotel na oslavu konce kariéry Tomáše Vondráška zaházel vápno před vlastním brankářem konfetami. Hned v první minutě se do střely tlačil Douděra, jeho pokus byl ale na hranici vápna zablokovaný a Grigar neměl těžkou práci. Na druhé straně slávisté odvrátili centr z rohového kopu. Nepovedený centr Holeše překvapil brankáře Grigara, ale prolétl jen před brankovou čarou, následně Zafeiris přišel ve vápně o míč a ze zajímavě vypadající situace nebylo nic. Po desáté minutě si slávisté vytvořili výrazný tlak, poslali do vápna hned několik nebezpečných centrů, do zakončení se ale nedostali. Územní převaha Slavie byla čím dál výraznější, domácí se prakticky nedostali za polovinu hřiště a míče jen odevzdávali. Slávisté ale byli statičtí, a tak si nevytvářeli žádné šance. Střelu sice zaznamenal v 32. minutě Douděra po odvráceném rohu, bránu ale minul. O dvě minuty později si na Holešův míč z  hloubi pole naběhl ve vápně Douděra, jenže místo střely chtěl přihrávat Tijanimu, což se mu nepovedlo. Oscar se Zafeirisem připravili velkou šanci pro Wallema, tomu však střela nesedla a bránu daleko minul. První střelu na bránu v celém zápase si tak paradoxně připsali domácí. Beránek ovšem poslal na Mandouse ekvivalent malé domů, se kterou brankář Slavie nemohl mít problém. Když už to vypadalo, že poločas skončí bez branek, Masopust z autového vhazování našel jen soupeře, navíc poté ve vápně poslal k zemi Yassera a Teplice získaly úplně z ničeho penaltu. Aleš Mandous ale vystihl směr střely a vyrazil míč na roh, který se ani nekopal, protože sudí poločas ukončil. Stav po poločase opravdu zůstal bezbrankový.

V poločasové přestávce rozhodli trenéři o stažení Davida Douděry, kterého nahradil Ivan Schranz. Ve 47. minutě potáhl právě Schranz míč do středu hřiště, uvolnil Jurečku, ale ten z otočky přestřelil bránu. Průnik Oscara do vápna byl zastaven na hranici faulu, následně brejk Radosty ukončil hráčův pád, za který viděl Holeš žlutou kartu, ačkoli se soupeře sotva dotkl. Na druhé straně Beránek zastavil únik Jurečky a také viděl žlutou kartu. V akci se navíc zranil Mičevič, kterého po pár minutách musel vystřídat Trubač. Wallem z následného přímého kopu bránu také přestřelil. Po úniku Vachouška střílel Radosta do boční sítě. V 58. minutě přišli na hřiště Jurásek s Chytilem místo Wallema s Tijanim. Hra byla rozkouskovaná, což vyhovovalo domácím, Slavia nebyla schopná delší dobu držet míč. Když Chaloupek fauloval Chytila, rozehrávali slávisté zkrácený roh, ale ani z této standardní situace si nedokázali vytvořit šanci. Holeš naopak musel na druhé straně hasit další nebezpečný průnik rychlého Vachouška. Hlavička Yassera po rohovém kopu byla naštěstí slabá. Když se ve vápně uvolnil Chytil, místo střely z úhlu volil naprosto nepřesnou přihrávku, kterou míč jen odevzdal domácím. V 73. minutě se slávisté konečně radovali. Provod uvolnil Jurečku na straně vápna, ten přihrál Juráskovi, který sice neměl dobrý první dotyk s míčem, ale dostal jej alespoň k Chytilovi, jehož střela šla o břevno před brankovou čáru, ale rotací doskákala za brankovou čáru. VAR situaci dlouze zkoumal, přestože nebylo zřejmé z jakého důvodu. Po asi čtyřech minutách rozhodčí nalezli ofsajd Juráska, kterého Chytilova střela trefila do paty a branka tak neplatila. Slávisty tato situace zabrzdila a sudí Černý tomu pak rozhodně nepomohl, když přehlédl faul na Juráska a naopak po chvíli udělil žlutou kartu Oscarovi, aniž by se ten dotkl pronikajícího protihráče. Jak bývá nedobrým zvykem sešívaných, ti si nedokázali vytvořit v závěru zápasu vůbec žádný tlak. Naopak, v 98. minutě Knapík po rohovém kopu jen velmi těsně přestřelil. Ve 100. minutě přišla největší šance Slavie v celém zápase Juráskův centr Grigar podskočil a Chytil měl na hlavě tři body pro Slavii, jenže minul odkrytou bránu. Slavia tak v Teplicích po velmi špatném výkonu stejně jako na jaře přišla o dva body.

10 - Neděle 01. 10. 2023 15:00

Fortuna liga, 2023/2024
0 - 0
0 - 0
FK Teplice
FK Teplice

SK Slavia Praha
SK Slavia Praha

Komentáře (791)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

Komentáře v tomto článku mohou číst pouze přihlášení uživatelé