playoff - Čtvrtek 24. 08. 2023 19:00

Evropská liga, 2023/2024
2 - 0
0 - 0
SK Slavia Praha
SK Slavia Praha

81. Muhamed Tijani
90. Lukáš Masopust

FC Zorya Luhansk
FC Zorya Luhansk

Články k zápasu

 • Hráči Slavie
  a

  Slavia dvěma góly v poslední desetiminutovce zápasu porazila Zoryu 2:0, když předtím spálila neskutečné množství šancí. Známky, které udělili společnými silami Alanor a komentáře píšící quelhar, tak odpovídají více dlouhému trápení v koncovce než radosti z konečného výsledku.

 • Evropská liga
  a

  Slavia zvítězila v playoff Evropské ligy nad Zoryou Luhansk 2:0. V divokém utkání dlouho neproměňovala i ty nejvyloženější šance, v závěru druhé půle už se její tlak rozpadal do zbrklostí a nepřesností a do šancí se začali dostávat i hosté. Pak ale v 81. minutě hlavou skóroval Tijani po rohu Ševčíka. Hosté neproměnili dvě výborné příležitosti a v nastaveném čase přidal druhou branku Masopust. Slavia si tak v odvetě v polském Lublinu může dovolit i o gól prohrát.

 • Evropská liga
  a

  Los Evropské ligy se Slavií zašpásoval a i ve čtvrtém předkole jí postavil do cesty celek z válkou postižené Ukrajiny. Pojďme si tedy v krátkosti představit Zorju Luhansk, tým z mezinárodně neuznávané lidové republiky, kde už devět let vládne okupační správa Ruské federace.