3. předkolo - Čtvrtek 10. 08. 2023 19:00

Evropská liga, 2023/2024
3 - 0
2 - 0
SK Slavia Praha
SK Slavia Praha

5. Ivan Schranz
38. Ivan Schranz
81. Conrad Wallem

SK Dnipro-1
SK Dnipro-1

Články k zápasu

 • Hráči Slavie
  a

  Slavia na hřišti proti Dnipru dominovala a už po prvním zápase je jednou nohou v playoff Evropské ligy. V utkání bylo k vidění mnoho výborných individuálních výkonů. Protože je Alanor na dovolené, hráče oznámkoval quelhar a na textovém hodnocení se spolupodílel kjandourek.

 • Evropská liga
  a

  Slavia porazila v prvním zápase třetího předkola Evropské ligy v Edenu ukrajinské Dnipro-1 3:0 dvěma brankami Ivana Schranze a jednou Conrada Wallema. Slavia byla jasně lepší, další šance ještě nevyužila. Dohrávala však poslední půlhodinu bez vyloučeného Igoha Ogbua, který vysokou nohou zasáhl v souboji protihráče.

 • Evropská liga
  a

  Tým SC Dnipro Slavii ve třetím předkole nepřisoudil ani tak los jako spíše systém nasazování UEFY do pohárů. Již před losováním třetího předkola bylo jasné, že se červenobílí budou muset popasovat s horším z duelu mezi Panathinaikosem Athény a SC Dniprem - 1, ukrajinským vicemistrem. Dvojzápas zvládl lépe řecký zástupce a tak se pojďme ponořit do spletité historie fotbalu ve městě na soutoku Dněpru a Samary. 

 • Evropská liga
  a

  Soupeřem Slavie ve 3. předkole EL bude ukrajinský tým Dnipro-1. Ten v odvetě 2. předkola LM remizoval na hřišti Panathinaikosu 2:2 a s celkovým skóre 3:5 vypadl z Ligy mistrů. První zápas odehraje Slavia ve čtvrtek 10. srpna v 19:00.