Hráči Slavie

leden 2020

  • Tomáš Souček odchází ze Slavie. Tuhle větu vyznavači červenobílých barev nechtěli slyšet. Kompenzuje ji fakt, že Tomáš odchází do své vysněné Anglie a za peníze, o nichž před lety neodvažovali snít ani ti nejodvážnější. Rodák z Havlíčkova Brodu přišel do Slavie v dorosteneckém věku a opouští ji jako největší osobnost ligové scény. Pojďme se projít po stopách, které Tomáš na české fotbalové scéně zanechal.

  • Jaroslav Tvrdík potvrdil na Twitteru, že Tomáš Souček letí do Londýna, kde bude jednat s West Hamem o smlouvě a kde by měl projít zdravotní prohlídkou. Pokud vše klapne, mělo by jít o rekordní přestup z české ligy v celkové hodnotě 20 milionů Eur.

  • Byl první velkou posilou Slavie po příchodu čínských majitelů klubu. Teď po čtyřech letech odchází Josef Hušbauer na hostování s opcí do druholigového německého klubu Dynamo Drážďany jako dvojnásobný mistr a dvojnásobný vítěz domácího poháru.

  • Podobnou jistotou, jako že každé ráno vyjde slunce, byl pro fanoušky červenobílých barev fakt, že kapitánem a lídrem týmu je Milan Škoda. Tato jistota s lednem 2020 padá. Útočník, který se během marketingové akce „Spolu jsme Superslavia“ proměnil v kapitána Ameriku a jehož portrét zdobí stěnu stadionu vedle těch největší slávistů všech dob, půl roku před koncem smlouvy vyráží na první zahraniční angažmá. Nějakou chvíli se zdálo, že zakotví v tureckém celku Gençlerbirliği SK, ale nakonec je novým působištěm bývalého kapitána červenobílých tým s názvem Çaykur Rizespor.

prosinec 2019

  • Jako každý rok i letos byl fotbalový rok zakončen setkáním internacionálů a veteránů.Jako první nastoupili na hřiště veteráni – hráči, kteří dovršili 45 let. Zápas se hrál na dvakrát dvacet minut a opanovali jej hosté v poměru 5:1. Po krátké pauze nastoupili na hřiště Internacionálové, hráči nad 35 let. Zápas se hrál na dvakrát pětadvacet minut a po vyrovnaném průběhu bylo vyrovnané i skóre - 3:3.

listopad 2019

  • Slávisté v 17. kole ligy teprve potřetí v sezóně ztratili body, když v Olomouci nevstřelili branku a odjeli zpět do Prahy s bodem za bezgólovou remízu. Do konce podzimu odehrají ještě pět soutěžních utkání. Alanor tentokrát zápas neviděl, hodnocení tak píše quelhar.