září 2015

• Slavia v Edenu porazila po třech letech Spartu 1:0 brankou Zmrhala z 45. minuty. Co víc, vítězství je naprosto zasloužené, protože slávisté svého rivala v poli přehráli a měli o mnoho víc šancí.

• Největší zápas v lize, nejbohatší historie, svátek fotbalu. Zápas, na který se všichni těšíme již alespoň 14 dní, má výkop v neděli v 15:00. Zápas vysílá placená televize O2 Sport.

• Slávisté vezou ze Zlína cenné a důležité tři body po zasloužené výhře nad dosud doma neporaženým Zlínem. Branky si připsali Kenia, který nastoupil v základní sestavě, a Souček.

• V sobotu čeká Slavii náročný zápas na hřišti dosavadního překvapení soutěže Zlína. Ligový nováček totiž i po šesti kolech drží třetí příčku a doma je zatím stoprocentní.

• Slavia hrála v Edenu o hodně. Tři body, třetí výhra v řadě, udržení dobré nálady v klubu i na tribunách po změně vlastníka a čtvrté místo v tabulce po sobotních zápasech 6. kola. To vše bylo dnes večer ve hře, po slabém výkonu především v první půli sešívaní ale získali jen bod, který asi odpovídal celkovému obrazu hry.

• Po dlóóóuhé pauze tu opět máme ligový fotbal. Slavia se poprvé pod novými majiteli představí v zápase s ambiciózní Mladou Boleslaví, vedenou bývalým trenérem sešívaných Karlem Jarolímem. Jeden ze šlágrů kola nemohl uniknout pozornosti kamer, a proto k vidění bude přenos na ČT Sport.

srpen 2015

• Slavia po opravdu dlouhé době zvítězila v Ostravě, když byla odměněna především za solidní první poločas, ve kterém zaznamenala dvě branky. Pak si dlouho zahrávala, když špatnou hrou dovolila domácím snížit, v nastaveném čase ale výhru pojistil Milan Škoda.

• Slávisté si zítra odbudou premiéru na novém stadionu ve Vítkovicích, kam se Baník od dnešní sezóny přestěhoval z tradičních Bazalů. Slavia by ráda navázala na vysokou výhru nad Jihlavou a poprvé v sezóně vyhrála i venku. Zápas bude přenášet ČT Sport.

• Slavia v Edenu sestřelila Jihlavu ze vzduchu, zvítězila vysoko 4:0, když první tři branky přišly po standardních situacích. Dvě branky zaznamenal Milan Škoda, po jedné přidali Simon Deli a Tomáš Souček.

• Pozitivní je, že si slávisté mohou odškrtnout tradiční tragický zápas v Brně. Horší zprávou zůstává, že je na řadě zápas, který v posledních letech také slávistické fanoušky moc těšit nemohl, Slavia totiž přivítá doma Jihlavu. Zápas poměrně logicky nepřenáší žádná televize.

• Zápasy v Brně mají už několik let velice podobný průběh. Domácí nehrají nic světoborného, ale slávisté se na hřišti jen procházejí, dělají málo uvěřitelné chyby v obraně a utkání tak končí vítězstvím Brna. A přesně tak tomu bylo i tentokrát.

• Skoro to vypadá, jako kdyby si nikdo nepřál slávistické fanoušky na cizích stadiónech. V dalším krásném termínu odehraje Slavia svoje třetí kolo. Soupeřem jí bude konkurent v boji o záchranu, se kterým loni sehrála nejhorší dvojzápas. Tedy Zbrojovka Brno.

• Slavia v prvním domácím ligovém zápase sezóny 2015/16 remizovala s Libercem 2:2, když o branky sešívaných se již v prvním poločase postarali Škoda a Mikula.