Hráči Slavie

Hodnocení slávistů - 22. kolo

Slavia prohrála na půdě rozjeté Sparty 1:3. Z šedi podprůměru vystoupili v neděli jen dva slávisté.

Prohra na Letné se asi dala čekat. Z mého pohledu je horší způsob, jakým k ní Slavia došla. Domácí byli jasně lepší a navzdory první brance v jejich síti byl stejně celý zápas jen čekáním na to, kdy obrana zoufale zalezlé Slavie povolí. Sešívaní se totiž na půdě našeho úhlavního rivala prezentovali úplně stejně jako minulé roky - tedy jako malý klub, co se sice snaží, ale nemá kvalitu na to se Spartou byť jen zdánlivě alespoň držet krok. Na hřišti bohužel není rozdíl, jestli na Spartu přijede Brno, Olomouc, Jihlava, Zlín nebo Slavia. Minulé roky byl takový obraz hry v podstatě zákonitý, letos slávisté možná čekali o něco víc, proto to zklamání. Na druhou stranu je třeba brát v potaz objektivní argumenty - tedy nově skládaný tým a početnou marodku v posledních týdnech. Zatím bych tedy soudy nevynášel a počkal do konce ročníku - do té doby by se mělo ukázat, jestli Slavia míří správnou cestou, tedy do Evropy.

Ze včerejšího zápasu vypíchnu dva klíčové momenty, byť příčina porážky je samozřejmě v celkové hře Slavie:

1) Při prvním inkasovaném gólu nejdříve chybovali Latka se Součkem, i tak měl ale Berkovec míč na rukou a mohl (troufnu si říct, že i měl) Slavii konečně pomoci. Místo toho aby míč vyrazil, ho však jen srazil za sebe a Lafata měl již snadnou práci. V takových momentech se lámou zápasy a brankáři na jaře Slavii vůbec ale vůbec nepomáhají.

2) Vítězný gól Sparty - místo brejku Kenii přichází nesmyslně odpískaný aut a následně gólový rohový kop. Je to zdánlivý detail, ale tato nepochopitelná chyba rozhodčího Spartě v konečném důsledku dost pomohla.

Pod čarou si ještě dovolím poznámku ke včerejšímu tweetu pana Tvrdíka. Pokud by Slavia skutečně získala stadion, tak je to z hlediska její budoucnosti mnohem důležitější zpráva než výsledek jednoho zápasu.

Hráči jsou hodnoceni na stupnici od 1 (nejhorší) do 10 (nejlepší).

Martin Berkovec - 4 - Jak už byla řeč, tak první gól měl chytat, ačkoliv i předtím došlo k chybě hráčů. Proti dalším dvěma neměl šanci, v závěru si připsal dobrý zákrok proti střele Dočkala. To je ale málo, když Slavia jeho zákrok potřebovala, tak selhal.

Jan Bořil - 3 - Pauza způsobená zdravotními problémy na něm byla hodně znát. Od začátku nestíhal, měl problémy s Krejčím a připsal si hodně faulů i v blízkosti pokutového území. Nepovedený výkon završil podklouznutím v dobré pozici pro útočný centr.

Martin Latka - 5 - Spolu se Součkem chyboval před prvním gólem, jinak si ale odvedl své. Obrana byla pod velkým tlakem a stopeři fungovali v rámci možností dobře. Dostal se i do zakončení po rohovém kopu, bohužel nezvládl lépe zamířit.

Simon Deli - 7 - Z mého pohledu hrál výborně a velice jistě. Slavia byla pod ohromným tlakem a odolávat zvládla z velké části hlavně díky Delimu. Zvláště viditelné byly jeho souboje se Šuralem, v nichž měl náš stoper jasně navrch. Ojediněle se pokusil i doplnit útočné snažení. S jeho výkonem jsem jako jedním z mála velice spokojen.

Tomáš Jablonský - 4 - Byl o něco lepší než Bořil na druhé straně, i on ale měl problémů dost. Nezvládl zabránit třetímu gólu, když míč procházel kolem něj. Měl to ale koordinačně těžké a byli na něj dva hráči.

Lukáš Železník - 4 - Byl to právě on, kdo tečoval Hušbauerův roh na Škodu, který skóroval. Dozadu pracoval poctivě, nicméně hráč v záložní řadě musí i mnohem více hrát dopředu. To platí samozřejmě nejenom pro Železníka.

Tomáš Souček - 4 - Slabší zápas od Součka. Podobně jako zbytek zálohy nedokázal vůbec podržet míč, nachomýtl se i k první inkasované brance.

Josef Hušbauer - 4 - Dobře rozehrál roh, po němž padla branka. Na druhou stranu při druhé inkasované brance prohrál rozhodující souboj se Šuralem. S držením míče nepomohl.

Jan Štohanzl - 4 - Nejsvětlejším okamžikem byla jeho docela dobrá střel z úvodu druhé půle. Hrál hodně od podlahy, bojoval, nicméně kombinačně se mu nedařilo jako zbytku týmu.

Miljan Vukadinovič - 3 - Hodně nepovedený výkon. Nebyl zdaleka tak vidět jako jeho kolega z útoku Škoda. Snažil se o individuální akce, několikrát ale odevzdal míč do rychlého brejku. Měl být střídán.

Milan Škoda - 7 - Spolu s Delim jediné pozitivum včerejšího zápasu. V derby to byl ten Škoda z minulého roku a půl. Chladnokrevně vstřelil branku, ale zároveň byl velice platným i v osobních soubojích. Dostával těžké míče, ale udržel je v maximální možné míře. Snad se tímto výkonem vrátí zpátky do formy.

Levan Kenia - 4 - Dopředu se snažil, bohužel bez většího efektu. Dozadu se mu ale moc běhat nechtělo. Třetí branku dal do otevřené obrany Zahustel, což je pravý bek. Neměl by ho původně bránit právě Kenia?

Muris Mešanovič není hodnocen, protože hrál příliš krátce.

Komentáře (281)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

Komentáře v tomto článku mohou číst pouze přihlášení uživatelé