Slavia - Bohemians 4:1

Slavia nám dnes v malém pražském derby udělala radost a soupeře rozstřílela. Tolik gólů jsme na Strahově dlouho neviděli. Co se tam jinak přes léto změnilo?...

sestava: : R. černý - L. Došek (60. M. Müller, 70. Suchopárek), R. Bejbl, A. Petrouš, T. Hrdlička - K. Piták, R. Dostálek, P. Gedeon (80. T. Kuchař), R. Skácel - T. Došek, Š. Vachoušek góly: A. Petrouš, Vachoušek, T. Došek, Piták Dnes jsme se po dlouhé době podívali na Strahov a hnedka to bylo na malé pražské derby s Bohemkou. O to více je škoda, že se hrálo v pondělí od 16h. To, že je to naprosto nesmyslný čas, ví snad každý, ale pánům z fotbalového svazu je to evidentně jedno. To se samozřejmě projevilo i na počtu diváků, přišlo jen asi 3700 fanoušků. Na konci sezóny byly slibovány jisté změny k lepšímu na Strahově. Jediná podstatná věc, kterou jsem viděl, byl velice pěkný nový trávník - radost pohledět. Má být dokonce i vyhřívaný. Další věcí je posilnění hlasatelského týmu a jakéhosi motivátora - člověka, jenž má svým hlasem rozproudit diváky. Několikrát jsem se ho spíše lekl, ale jde jen o zvyk, proč ne. Slibované vylepšené občerstvení se nekonalo, vše zůstalo při starém (alepoň na hlavní tribuně). To jsou ale jen detaily a to hlavní je hra slávistů. V minulém kole nijak nenadchli a proto jsem byl zvědav, jak se ukážou v domácím prostředí. Ze začátku to nebyla žádná sláva, do šancí jsme se dostávali spíše náhodně a navíc se nedařilo zakončení. Bohemka naštěstí neměla svůj den, přesto se překvapivě a dosti náhodně dostala do vedení. Začínal jsem tak trochu mít obavy o výsledek, ale kluci se nesložili a snažili se alespoň bojovat. Podařilo se vyrovnat ještě před poločasem, Adam Petrouš z velké dálky rozehrával standardní situaci, napálil nádherně míč a jeho bratr si ho nešťastně tečoval do vlastní branky. Ve druhém poločase se hra výrazně zlepšila, bylo na co koukat. Domácí se dostávali do mnoha šancí a tři se podařilo zužitkovat. Bohemku jsme zlomili dvěma góly v rozmezí dvou minut. Poté se dohrávalo již jen v klidu, hosté byli smíření s výsledkem. Celkově to bylo pěkné utkání, kterému chyběla jen pořádná divácká kulisa. To bohužel nebylo porvé, ale ani naposledy. Smůla je, že se zranili dva červenobílí obráncí - nejdříve odkulhal Lukáš Došek, vystřídal ho Muller, který však na hřišti vydržel jen chvíli a musel střídat. Info ze Sportovních novin:První pražské derby nového ligového ročníku Slavia - Bohemians dnes vyznělo celkem jasně pro domácí fotbalisty, kteří na Strahově zvítězili 4:1. Bohemians se sice ujali vedení, ale po přestávce je slávisté zcela jednoznačně přehráli. Na novém trávníku strahovského stadiónu začali domácí hráči Slavie ofenzívněji. Ve čtvrté minutě Dostálkovu střelu vyrazil čontofalský a následný pokus Tomáše Doška usměrnili hostující obránci na roh. Dostálek hýřil aktivitou, ale v koncovce mu chyběl důraz a přesnost; totéž platilo i o Tomáši Doškovi. Po dvaceti minutách vypálil Tomáš Došek hodně tvrdě, ale brankáři Bohemians jen vyprášil rukavice. Domácí měli trvalou převahu, ale v pokutovém území soupeře postrádali přesnost. Skácel to zkusil střelou z dálky, ale namířil nad břevno. Bohemians se na dostřel branky černého dostávali ojediněle, ale přesto se v 27. minutě ujali vedení. Roh soupeře sice obrana Slavie ještě odvrátila, ale na přesný a tvrdý volej Kuliga stačil gólman Slavie zareagovat až ve chvíli, kdy byl už míč v síti. Krátce nato se probil obranou Bohemians Vachoušek, zpětnou přihrávkou ideálně našel nabíhajícího Dostálka, ale ten ani nadvakrát nedokázal míč dopravit za záda čontofalského. V 33. minutě se ale příznivci domácích konečně dočkali. Trestný kop Adama Petrouše nešťastně tečoval jeho bratr Michal a bylo vyrovnáno. Před poločasem spálil další šanci Dostálek, ale krátký časový úsek po změně stran už přinesl rozhodnutí. V 48. minutě skončila ještě Vachouškova hlavička těsně vedle, ale o dvě minuty později už domácí střelec zamířil přesně, když k němu míč doputoval z kopaček bratří Došků. A než se hosté otřepali, inkasovali potřetí. Odražený míč se dostal k Tomáši Doškovi, a ten elegantně přeloboval vybíhajícího brankáře čontofalského. Uklidněná Slavia poté byla jasným pánem na trávníku. Obranu výborně dirigoval na místě stopera Bejbl, který se před domácím publikem představil poprvé po šesti letech, strávených v zahraničí; v útoku zase hrozilo největší nebezpečí z kopaček Vachouška. Ten krátce před hodinou hry nezištně pustil přihrávku Tomáše Doška na Pitáka, který dopravil míč do sítě počtvrté a stanovil konečnou podobu výhry Slavie. Podle slov jednoho z nejlepších hráčů na trávníku Štěpána Vachouška se utkání zlomilo již vyrovnáním v prvním poločase. "Potom jsme hráli již svoji hru. Diváci museli být spokojeni, zápas měl i dobrou atmosféru," řekl Vachoušek. Adam Petrouš, který stejně jako jeho bratr Michal z týmu soupeře zamířil po zápase na dopinkovou kontrolu, se vrátil k vyrovnávací brance. Při ní trefil míč z jeho kopačky právě uhýbajícího sourozence. "Ani jej nebudu provokovat, tečovat míč do vlastní sítě je pokaždé velmi nepříjemné," prohlásil slávistický bek.