Funkce na sledování článků je dostupná pouze pro přihlášené uživatele.

Slávistky v derby prohrály a jsou druhé

Tento víkend není ve znamení sešívaných barev. Dnes v derby prohrály ženy se Spartou 1:2, včera dorostenky se stejným soupeřem 0:5. V obou případech rival mohl slavit titul. Starší žákyně nezvládly rozhodující zápas o postup na finále a v Plzni prohrály 0:1. Mladší žákyně na Plzeň také nestačily a odváží si prohru 0:2.

A tým:
Slávistky už šanci na titul ztratily v předchozím derby, přesto motivace v tomto utkání měla být jasná - konečně Spartu porazit. Bohužel první poločas nám vůbec nevyšel, Sparta se hned v 6. minutě dostala do vedení, Bartoňová vystihla špatnou rozehrávku, dostala se na hranici vápna a přízemním centrem našla na druhé straně Ringelovou, která bez problémů dopravila míč do sítě. V dalších minutách si ani jeden tým nic nevytvořil, až přišla 23. minuta, na levé straně jsme zapomněli na Bartoňovou, která pronikla do vápna a zpětnou přihrávkou našla Krejčíříkovou, jejíž střelu ještě nechtěně tečovala Odehnalová do protisměru brankářky. Slávistky si jedinou šanci vypracovaly až v závěru, po rychle rozehraném kopu centrovala do vápna Pěničková, ale Pincová hlavičkovala nad branku.

Ve druhém poločase na začátku zahrozila Sparta ze standardní situace, ale Korenčiová byla pozorná. Pak se konečně začaly také prosazovat sláistky. V 58. minutě jsme mohli snížit, Kožárová využila zaváhání Bertholdové a šla sama na branku, Vršatová její střelu k tyči vyrazila. O chvíli později měla Kožárová další šanci, ale z úhlu nedokázala míč usměrnit mezi tyče. Série možností pokračovala, nadějnou možnost nevyužila Divišová, pak i Holečková. V 70. minutě jsme snížli, kdy se po rohu prosadila hlavou Cahynová. I přes snahu jsme vyrovnat nedokázali, naopak Danihelková mohla pojistit, ale v jasné pozici trefila tyč. V deštivém počasí si tedy slávistky připsaly další prohru a v konečné tabulce končí na druhém místě. Za týden už se odehraje pouze poslední zápas v Plzni.

Slavia - Sparta 1:2 (0:2)
Slavia: Korenčiová - Králová, Odehnalová, Pincová, Tomášková - Cahynová - Divišová, Budošová, Pěničková (46. Benýrová), Bartovičová (69. Holečková) - Kožárová
Sparta: Vršatová - Mocová, Vyštejnová, Bertholdová, Sedláčková - Hloupá (63. Danihelková), Pivoňková, Krejčiříková (73. Chlastáková) - Ringelová (77. Nováková), Voňková, Bartoňová
Branky: 70. Cahynová - 6. Ringelová, 23. Krejčiříková
ŽK: 90. Kožárová

Dorostenky:
Slávistky v zápase opět nemohly počítat s několika hráčky, naopak se vrátila po zranění kapitánka Bažoutová, aby týmu co nejvíce pomohla. Bohužel hned v 1. minutě si ze strany naběhla Szewieczková a centrem před brankou našla Šturmovou, která bez problémů skórovala. To však bylo z prvního poločase prakticky vše, jelikož toho moc k vidění nebylo. Ani jeden tým se nedostal do šancí, jen v závěru to Sparta zkoušela z dálky. Tři minuty před poločasem Nedvědová pohotově vyrazila střelu Jablončíkové.

Do druhého poločase jsme vstoupili aktivněji ve snaze o vyrovnání, začali jsme být nebezpečnější, ale po velké hrubce na pravé straně se po rychlé přihrávce za obranou ocitla Šturmová a křižnou střelou překonala naší brankářku. Zápas tím byl prakticky rozhodnut a v dalších minutách následovaly další branky. Nejdříve se neprosadila Mášová, ale po následném rohu se již nemýlila. Během minuty jsme měli dvě tutovky, Kinclová ani Houzarová neskórovaly. V 56. minutě využila špatného vyběhnutí brankářky Mášová a z úhlu bez problému skórovala. Zbytek zápasu se již dohrával a poslední rána přišla v 80. minutě, kdy zvýšila Švimberská. Výsledek na domácím hřišti je rozhodně ostudný a toto bychom si neměli dovolit, ne pokud se hraje za Slavii.

Slavia - Sparta 0:5 (0:1)
Slavia: Nedvědová (75. Horáková) - Dlouhá (41. Houzarová), Bažoutová, Dáňová, Knollová (54. Laryšová) - Klesnilová - Jášová (48. Břížďalová), Kinclová, Brázdová (61. Jeglová), Necidová (57. Macková) - Vyskočilová
Sparta: Vršatová (41. Janštová) - Jablončíková (55. Švimberská), Tauberová, Fojtíková, Dlasková - Nováková, Bužková (55. Koubová), Stárová (41. Čížková) - Šturmová (60. Hloupá), Křivská (48. Mášová), Szewieczková
Branky: 1. a 47. Šturmová, 50. a 56. Mášová, 80. Švimberská

Starší žákyně:
Karty před posledním zápase byly jasně rozdány. Slávistky potřebovaly bodovat, aby si zajistily postup na finálový turnaj do Brna. Od začátku jsme si vytvořili převahu, hned v první minutě měla vyloženou šanci Šuleková, ale o kousek branku minula. Pak jsme se několikrát dostali za obranu, měli několik možností, ale ani jednu neproměnili. V 18. minutě přišel šok, z neškodného nákopu na naší branku padla branka, když neposedný míč přeskočil naší brankářku. Přesto jsme se dokázali oklepat, vyrovnání na noze měla Houzarová, několikrát zakončovala Hrobská. Ve druhém poločase jsme si chvílemi vytvořili drtivá tlak, ale s přibývajícím časem byla patrná nervozita a několik akcí jsme nedotáhli kvůli ukvapené přihrávce. I přes velkou snahu jsme vyrovnat nedokázali a velice šťastnou výhru si připsala Plzeň, která tak v lize končí druhá a postupuje do finále.

Plzeň - Slavia 1:0 (1:0)
Slavia: Horáková - Stránská, Dáňová, Blažejová, Schlitzová - Pakostová, Knollová, Houzarová, Čiperová - Šuleková, Hrobská, střídaly: Hadašová, Bohatová, Vodičková, Adámková
Branka: 18. Rovňanová

Mladší žákyně:
Za dnešního deštivého počasí odehrály mladší žákyně poslední zápas sezóny v Plzni a jako by déšť odnesl i nasazení a kombinaci z předchozích zápasů. Od úvodu se nám nedařilo a soupeř si dokázal vytvořit převahu a šance. V 16. Minutě se Plzeň dostala do zaslouženého vedení dalekonosnou střelou, která zapadla pod břevno naší brankářky. Po obdržené brance se naše aktivita o něco zvýšila a dostavily se i náznaky šancí, ale to bylo do konce poločasu z naší strany bohužel vše. Do druhého poločasu jsme nastoupily s odhodláním výsledek otočit, ale hned po 2 minutách jsme prohrávaly 2:0, když jsme nechaly hráčku Plzně nadvakrát zakončovat. V dalším průběhu druhého poločasu už to byl spíše boj, ale přesto jsme si dokázaly vytvořit několik šancí ke snížení. Branku se nám ovšem vstřelit nepovedlo a zápas skončil zaslouženou výhrou Plzně 2:0. Dnešní zápas byl zároveň poslední v této kategorii pro šest hráček ročníku 2000, přejeme jim hodně sportovních úspěchů v kategorii starších žákyň.

"Dnes se nám za špatného počasí vůbec nedařilo, soupeř si dokázal vytvořit více šancí a po zásluze také vyhrál. Je velká škoda, že holkám, které se s touto kategorií loučí nevyšlo lepší počasí a tím pádem si zápas nemohly tolik užít," zhodnotila utkání Kristýna Svobodová.

Plzeň - Slavia 2:0 (1:0)
Slavia: Kubíková - Šebrlová, Pakostová, Pajerová, Hrtánková, Šnejdarová, Hladíková, Hilbertová - Pavlasová, Šuleková, Hlušková