Fortuna liga

Karol Kisel: Derby je vždy svátek

Tři dny před derby Slavia - Sparta se v Edenu uskutečnila tisková konference k tomuto zápasu. Za Slavii přišli odpovídat na dotazy novinářů ředitelka komunikace Soňa Nouzáková, trenér Petr Rada a hráči Karol Kisel, Martin Latka a Martin Juhar.

Již v sobotu se v Edenu odehraje 278. derby Slavia - Sparta, výkop je ve 20:00. Na tiskové konferenci Soňa Nouzáková nejprve prezentovala organizační detaily k zápasu. Dnes se konala schůzka mezi Policií ČR a zástupci klubu, na které se nastavily bezpečnostní parametry. Ty mají dvě fáze, první z nich se týká dění před stadionem, včetně asistence policie při pochodu fanoušků Sparty. Druhá se pak týká dění uvnitř stadionu, diskutovaly se standardní záležitosti typu počtu pořadatelů, pracovníků bezpečnostní agentury a podobně. V současnosti je prodáno zhruba 9 000 vstupenek včetně slávistických permanentek. Do sektoru hostí prodává vstupenky výhradně Sparta na Letné, dostala k dispozici od Slavie 2 tisíce vstupenek. Na zápas tentokrát není adresný ticketing. "Chceme, aby se z tohoto zápasu stal svátek fotbalu a aby si to fanoušci užili, nechceme, aby se mluvilo jen o tom, co provádějí fanoušci Sparty nebo Slavie. Vstupenky se budou prodávat i v den utkání, ale žádáme fanoušky, aby nákup nenechávali na poslední chvíli, mohou využít také internetového prodeje," řekla Soňa Nouzáková.

Důležitost derby zdůrazní státní hymna, kterou před zápasem živě zazpívá Marta Jandová. Slavia také představila červená trička fanshopu s bílým nápisem "Slávisti derby je naše". Stejně jako šály se ve fanshopu prodávají ode dneška za 330 Kč. Připomeňme, že Ultras Slavie vyzvali všechny slávisty, ať na stadion přijdou právě v červeném. Garantem a patronem derby je primátor Prahy Bohuslav Svoboda, což opět symbolicky zdůrazňuje významnost derby pro celou Prahu.

Po prezentaci těchto detailů k zápasu přišla řada na vyjádření trenéra a hráčů a dotazy novinářů.

Petr Rada: Kádr nedozná změn. Co se týče zdravotního stavu, tak až na Martina Dobrotku a Jana Vošahlíka jsme v pořádku. Martin potřebuje dohnat tréninkové manko a do zápasu nenastoupí. Honzu Vošahlíka zlobí úpon, ještě se provádějí určitá vyšetření, uvidíme, jak na tom bude. Věřím, že do zápasu už žádné další zranění nepřijde.

Martin Latka: Těším se moc, jako na každé derby, doufám, že do něj vstoupíme tak jako do toho posledního, že půjdeme do vedení a tentokrát už to udržíme.

Martin Juhar: Derby jsem si ještě nezahrál a jsem rád, že si ho zahraji za Slavii. Těším se na to.

Bude tentokrát derby jiné (vzhledem k výsledkům Sparty)?

Petr Rada: Každý zápas začíná od 0:0. Naše výsledky i výsledky Sparty ať si vyhodnotí každý sám. Vzhledem k zájmu je to prestižní utkání, věřím, že to bude dobrý zápas a přál bych si, aby diváci viděli dobrý fotbal.
Karol Kisel: Derby je vždyprestižní a je jedno, co bylo předtím. Nemyslím, že by to utkání ovlivnilo. My samozřejmě budeme chtít zvítězit.
Martin Latka: I já jsem přesvědčený, že to nebude mít žádný vliv.
Martin Juhar: Souhlasím, my se hlavně musíme soustředit sami za sebe.

Pane trenére, z pozice asistenta ve Slavii jste ze čtyř zápasů ani jednou derby se Spartou neprohrál...

Petr Rada: To už je dávno, ani si to sám nepamatuju.

Co říkáte na to, že byly hlasy, že zápas Sparty s Plzní je víc než derby?

Petr Rada: Každopádně, ať jsou kluby v jakémkoli stavu, tak zápas Slavia - Sparta je vždycky nejvíc.
Karol Kisel: Pro mě je nejvíc derby, to je svátek. V Čechách víc není.

Ovlivní zápas to, že v případě výhry se budete moci dotáhnout k čelu tabulky?

Karol Kisel: Určitě to víme, ale je to derby, to člověk chce vyhrát hlavně kvůli něčemu jinému. Chtěl bych všechny pozvat, aby byla dobrá atmosféra, ať vyšleme signál do Evropy, že český fotbal je na úrovni. Derby bych chtěl vyhrát i kdyby byla situace v tabulce jiná.

Karole, Martine, je pro vás zápas speciálnější, když jste ve Spartě působili?

Karol Kisel: Určitě je to pro mě speciálnější zápas, byl jsem tam 4 roky, navíc tam trénuje pan Lavička, ke kterému mám velký respekt.
Martin Juhar: Já jsem toho ve Spartě moc neodehrál, ale teď jsem rád, že se zúčastním takového svátku.

Pane trenére, budete si dávat speciální pozor na Kweukeho?

Petr Rada: Kweuke je kvalitní hráč, ale Sparta má dobrý tým a my se nebudeme soustředit jen na Kweukeho, mají tam Krejčího, Kadlece, to jsou hráči, kteří mají zase jiné přednosti. My ale máme také kvalitní hráče a budeme se soustředit, aby náš výkon měl také odpovídající kvalitu.

Komentáře (43)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

 1. Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

  Citrus (přítel SN)     před 11 lety 26.09.2012 15:26 |  
  0 0

  Jen 9000 prodaných lístků, to je pro mě nepříjemný šok. Na tohle derby se z nějakého neznámého důvodu těším jako už dlouho ne. Tak nějak jsem doufal, že ostatní jsou na tom podobně. Na jaře to taky nevypadalo na nějakou velkou návštěvu a nakonec se těch 16,5 tis. sešlo. Což nebyla, vzhledem k výchozí pozici, špatná návštěva. Vážně to nechápu. Hodně jsem věřil, že bude vyprodáno.

  • Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

   Alanor (admin)     před 11 lety 26.09.2012 15:35 |  
   0 0

   Můj odhad je, že bude tradičních 15k plus. Z menšího počtu bych byl opravdu nemile zaskočen.

   • Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

    Citrus (přítel SN)     před 11 lety 26.09.2012 15:40 |  
    0 0

    Taky se k tomu přikláním. V tom původním odhadu jsem asi moc podlehl té svojí natěšenosti, bylo to bohužel spíš takové přání.

  • Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

   LordEdmund     před 11 lety 26.09.2012 15:41 |  
   0 0

   vidim to na 15-16 tisíc diváků. Sobota je sice pro derby vhodnější než pondělky,ale letos to bohužel vyšlo na prodlouženej víkend, takže spousta lidí jede ještě ven. :-(

   • Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

    Hajens     před 11 lety 27.09.2012 14:05 |  
    0 0

    Jede ven na prodloužený víkend? Je to derby, manželky a přítelkyně to musí pochopit. Skoro mě až napadá parafrazovat Homolkovi.

 2. Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

  wotlemburg     před 11 lety 26.09.2012 16:14 |  
  0 0

  To se prostě mělo hrát v neděli od 17 nebo 18.00. Spousta lidí se nebude vracet uprostřed volna. To zase vymyslela hlava.

  • Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

   Jakubisko     před 11 lety 26.09.2012 17:05 |  
   0 0

   vy fakt budete fňukat na každej termín. neděle večer by zase byla hrozná jak se mimopražští dostanou pozdě domů :(

   • Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

    slavoj71 (přítel SN)     před 11 lety 26.09.2012 17:07 |  
    0 0

    Přesně. Je derby, tak prostě nejedu nikam a hotovo. Manželka už si zvykla... :-)

  • Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

   Steve2924 (přítel SN)     před 11 lety 26.09.2012 19:39 |  
   0 0

   Podívej se (a všichni co zase brečej nad termínem) Domácí derby je jednou za rok, prodloužit si můžeš víkend jakej chceš, všichni máme alespoň 20 dnů dovolený a ještě budeš mít víc klidu na vejlety. Chata chatařům taky neuteče. A to nemluvím o tom, že se hraje v Sobotu od 20hod a volno je už v pátek, takže když vyrazíš na chatu ve čtvrtek na večer můžeš tam strávit celej pátek a většinu soboty a pak se vrátit na fotbal. Takže pokud někdo to derby chce vidět tak mu v tom žádná chata ani výlet nemůže zabránit.Naopak pokud jsi pracující člověk nebo (a) mimopražský, tak by ti určitě nevyhovovalo obvyklé pondělí od 18 a ani ta neděle večer není k mimopražským uplně přátelská. A bohužel autobus ani vlak do kdejaké vesnice kvůli fanouškům nikdo nevypraví a do práce (narozdíl od chaty) musíš.
   Takže když to sesumíruju, ten kdo nejde na derby kvůli tomu, že je prodlouženej víkend tak by podle mě nešel ani v jinej den, protože kdyby to chtěl vidět, tak mu nic nebráí. A takovej člověk nemá nejmenší práco tady brečet nebo kritizovat.

   • Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

    subHuman     před 11 lety 26.09.2012 20:30 |  
    0 0

    Presne tak. Zapas s nejvetsim rivalem je jednou do roka, kdo chce jit, toho nemuze chata ani vylet zastavit. Pro mne je to zapas roku, kterym ziju cely tyden, ne jen v den zapasu. Ty emoce pri tom jsou nenahraditelne.
    Co se terminu tyce, chapu, ze kazdy termin muze nekomu vadit, ale sobota vecer je urcite mnohem lepsi nez pondelni odpoledne.

    • Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

     slaviator     před 11 lety 28.09.2012 20:44 |  
     0 0

     Během normálního víkendu je nejlepší termín pátek večer podle mě, během prodlouženého sobota večer... Když chce někdo na chatu, chalupu, mohl jet ve čtvrtek po práci (normálně jede v pátek nebo v sobotu ráno) a v sobotu navečer se vrátit (takže dva dny jako jindy...). Kdo nechce ale na fotbal jít, tak radši půjde na oběd k tchýni a potom do opery.

 3. Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

  jarodo57     před 11 lety 26.09.2012 17:05 |  
  0 0

  Mám strach tentokrát z Juhara.Nevím něco mi říká , že něco provede.Rád bych se spletl.Po psychické stránce se mi zdá nevyzpytatelný.Je to vyloženě můj názor.

  • Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

   quelhar (admin)     před 11 lety 26.09.2012 17:17 |  
   0 0

   Juhar byl na tiskovce naprosto v pohode, neustale se usmival a celkove jsem mel dojem, ze ten zapas bere docela flegmaticky a vubec ho to nerozhodi. Vubec nevidim opodstatneni si myslet opak.

  • Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

   Edwardtheiron     před 11 lety 26.09.2012 20:27 |  
   0 0

   Na Juhara si já chci vsadit jako na střelce gólu.Osud občas tyhle žerty tropí...

 4. Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

  janko (přítel SN)     před 11 lety 26.09.2012 21:33 |  
  0 0

  Panove vsimli jste si jak zalobnickova aktovka zcela zastinila ten bordel co delali spartansky fans behem zapasu s plzni? Pro ty co nevideli, v druhe puli nahazeli na plochu kdyz pod nima kopala plzen roh delbuchy, primo pod nohy plzenskeho hrace. Nebyli to zadne extra pecky, ale bylo to pyro hazeny na souperova hrace. Cekal jsem nejakou medialni reakci respektive trest od disciplinarky, ale klidek pohoda..

  • Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

   Barra     před 11 lety 26.09.2012 22:27 |  
   0 0

   Disciplinárka se sejde zítra. Ale už byly ohlasy, že selhala Plzeň, protože dovolila, aby se tyto dělobuchy propašovaly na stadion...

   • Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

    slaviator     před 11 lety 27.09.2012 01:27 |  
    0 0

    Ano, tak to ale u nás narozdíl od evropských pohárů je, odpovídá pořádající tým, i za fanoušky hostů. Mimochodem třeba loni na jaře dostala Sparta čtyřicet tisíc pokutu za zápas v Teplicích a jako jedinej českej (a moravskej... a slezskej:-) ) tým ty pokuty dostává celkem pravidelně pořád, i za hostující fanoušky. Byť vlastně nemá žádnou reálnou možnost je zkontrolovat, když šacujou domácí pořadatelé...

   • Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

    slaviator     před 11 lety 27.09.2012 08:41 |  
    0 0

    Limberský se konečně omluvil:
    Limberský: "Dobrý den, dovolal jsem se na ústřední výbor KSČM?"
    Křetinský: "Ne, tady je Sparta."
    Limberský: "Tak to se omlouvám."

    • Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

     Edwardtheiron     před 11 lety 27.09.2012 09:01 |  
     0 0

     :-)

    • Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

     Barra     před 11 lety 27.09.2012 09:54 |  
     0 0

     A good one :-)

 5. Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

  flakatos     před 11 lety 27.09.2012 21:29 |  
  0 0

  Tak jedu na derby a těším se na něj jak malej kluk!! SK SLAVIA PRAHA FOREVER !!

  • Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

   slaviator     před 11 lety 27.09.2012 22:49 |  
   0 0

   Mám takové tušení, že Rada udělá kulišárnu a v základu bude jeden velmi neočekávaný hráč...

   • Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

    petrjir     před 11 lety 27.09.2012 23:49 |  
    0 0

    Tušení???

   • Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

    Barra     před 11 lety 27.09.2012 23:59 |  
    0 0

    Hele slaviatore, to není fér, něco tak naznačit a pak nás nechat na holičkách...

    Povídej, co víš?!

    • Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

     bongor     před 11 lety 28.09.2012 07:25 |  
     0 0

     V koutě duše si všichni myslíme,že to bude Rudi,kdo ukáže sparťanům ,jak se hraje fotbal.A nikdo neříkejte,že to tak není.

     • Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

      Barra     před 11 lety 28.09.2012 07:52 |  
      0 0

      Já se myslím, že to bude starý dobrý Standa! A než se Sparta zpamatuje, dá jí hattrick!

      Ale bohužel, asi to tak nebude, i když bych Standovi to strašně moc přál. Tak tedy ještě zůstává LJ.

      • Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

       slaviator     před 11 lety 28.09.2012 10:42 |  
       0 0

       LJ snad v základu nebude. Osobně bych akorát dal dva útočníky, Škodu a někoho k němu. Ideálně Rudu... To by byla bomba!

    • Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

     slaviator     před 11 lety 28.09.2012 10:38 |  
     0 0

     Tušení. Skácel pořád trénuje se Slavií, ale třeba to překvapení v základu nemusí být jenom Rudi nebo Vlček? :-)

     • Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

      vlk30 (přítel SN)     před 11 lety 28.09.2012 13:37 |  
      0 0

      Rudy to nebude...

     • Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

      Clarinet     před 11 lety 28.09.2012 14:46 |  
      0 0

      A jaký tušení to teda je, hm? :)

      • Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

       travel (přítel SN)     před 11 lety 28.09.2012 18:52 |  
       0 0

       Zkusím si tipnout,že by Dobrotka?

       • Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

        slaviator     před 11 lety 28.09.2012 20:27 |  
        0 0

        Místo Huba. Jo. Myslím si to...

       • Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

        slaviator     před 11 lety 28.09.2012 20:27 |  
        0 0

        Cicman. Místo Huba. Jo. Myslím si to...

        • Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

         subHuman     před 11 lety 28.09.2012 20:30 |  
         0 0

         Hub je v zakladu, samozrejme.

         • Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

          slaviator     před 11 lety 28.09.2012 20:39 |  
          0 0

          Podle předzápasového tréninku... Ostatně, byl na předzápasovém tréninku onehdá Chovanec nebo naskočil až do základní sestavy? Pokud bych jako trenér chtěl do sestavy místo očekávatelného Huba, kterej má určité přednosti a určité slabiny, dát nečekaně Cicmana, tak se to budu snažit utajit do poslední možné chvíle, ne?

          V Rudu nevěřím, že na podzim přijde. Ale mám takové tušení, že zítra bude sestava na jednom postu zajímavá...

          • Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

           subHuman     před 11 lety 28.09.2012 21:11 |  
           0 0

           Pochybuju.

   • Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

    subHuman     před 11 lety 28.09.2012 20:26 |  
    0 0

    Nebude, na dnesnim predzapasovem treninku hral Skacel za nahradniky.

    • Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

     slaviator     před 11 lety 28.09.2012 20:34 |  
     0 0

     a) to nemusí nic znamenat, když je předzápasovej trénink veřejnej, tak by se dalo předpokládat, že tam i půjde pozorovatel soupeře okouknout předpokládanou základní sestavu, tak kdybych jako trenér chtěl udělat v sestavě nějakou kulišárnu, tak toho hráče (kor kvalit zmiňovaného Skácela) nechám hrát s náhradníky...
     b) nemyslel jsem stejně ale Rudu v sestavě, ale Cicmana místo Hubáčka...

     • Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

      subHuman     před 11 lety 28.09.2012 21:09 |  
      0 0

      Predzapasovej trenink rozhodne nebyl verejnej, mimo hracu a realizacniho tymu jej videlo tak 5 lidi.

      • Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

       Barra     před 11 lety 28.09.2012 21:15 |  
       0 0

       Tak proč to tu zveřejňujeme? Abychom poučili soupeře, nebo jedná se o taktickou kouřovou clonu, která má naopak zmást nepřítele?!

       • Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

        subHuman     před 11 lety 28.09.2012 21:48 |  
        0 0

        Myslite, ze Lavicka nyni sonduje v teto diskusi ?
        A kdyby nahodou ano, bude dle toho par hodin pred zapasem menit sestavu ci taktiku? Nebudte paranoidni... A. pokud Vam to tolik vadi, nemusim to sem psat, jestli myslite, ze to bude pro mistni diskutujici lepsi... predpokladam totiz, ze nikdo jiny tam pritomen nebyl.

        • Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

         slaviator     před 11 lety 28.09.2012 21:59 |  
         0 0

         Tak jestli na Spartě pořád platí ta jejich brožurka z před pěti lety, kdy měli prostě jasně danou koncepci rozestavení 4-5-1 a každej hráč dostával několikastránkovou brožurku s individuálníma informacema, jak se má pohybovat po hřišti, cvičit apod... Tak tehdy trénoval právě Víťa Lavička. A kromě těch tří porážek v řadě za sebou včetně derby 1:4 letěl i za to, že se od této koncepce odchýlil. Sportovní vedení Sparty mu tehdy dávalo za vinu, že kdyby se od této koncepce neodchýlil, že by v tý UEFĚ tehdy nevybouchli a v derby též ne.. :-D

        • Re: Karol Kisel: Derby je vždy svátek

         Barra     před 11 lety 28.09.2012 22:35 |  
         0 0

         Ne, paranoidni snad nejsem, na druhé straně, i kdyby Lavička tuto diskusi sondoval, tak ještě by nebylo jisté, jestli se jedná o kouřovou clonu ze strany Petra Rady či nikoliv.
         Chtěl jsem být vtipný, ale nějak mi to nevyšlo, jak se zdá :-)

         Dobrou noc, jdu na pivo abych lépe usnul.