Slavia - Příbram 3:0

Fotbalisté Slavie ve 27. kole porazili na domácím hřišti Příbram 3:0, když se prosadili Krajčík, Dens a Zákostelský.

Včerejší vysoká prohra Kladna v Teplicích rozhodla o tom, že do dnešního utkání mohou slávisté vstoupit v naprostém klidu. Už ani teoreticky se totiž nemohli dostat do sestupových problémů. Naopak Příbram ještě jistotu záchrany nemá, proto by se jí bodový zisk z Edenu velmi hodil.

Trenér Cipro dnes dal šanci v základní sestavě teprve osmnáctiletému útočníkovi Janu Zákostelskému. Překvapení přinesl i pohled na lavičku, kde seděl uzdravený Kaufman. Bylo to vůbec poprvé od jeho příchodu před rokem a půl.

Slávisté do utkání nevstoupili zrovna nejlépe. Drželi sice tradičně míč na svých kopačkách, ale ve vápně nebyli vůbec nebezpeční. Z pravé strany od Krajčíka sice často putovaly centry tímto směrem, ale vyložená šance z toho nevznikla. Naopak když se hosté už dostali na polovinu domácích, tak z toho bylo velké nebezpečí, jako když již v šesté minutě se sám řítil na gólmana jeden z nich, ale naštěstí s Vaniakem přehodil i branku. Na druhé straně byla nebezpečná jen dělovka Hubáčka z velké dálky. První poločas tak příliš radosti nepřinesl.

I do druhé části hry lépe vstoupila Příbram, jakoby ucítila šanci na více než jednobodový úspěch. V prvních minutách sešívaní jen odkopávali. Ve čtyřiapadesáté minutě bylo vše jinak. K zahrání přímého volného kopu se postavil J. Černý, posunul míč pouze na Krajčíka a ten propálil, co se dalo. O tři minuty později bylo ještě veseleji. K zakončení se dostal Zákostelský, ale míč se odrazil pouze k Densovi, který nezaváhal - 2:0. Byla to jeho první prvoligová branka. Netrvalo dlouho a další premiéra byla na řadě. Střídající Grajciar se snažil technicky obstřelit gólmana, míč se nakonec dostal k Milanu Černému a jeho střelu tečoval ještě podivně Zákostelský. Takový první ligový gól si asi nepředstavoval, ale počítá se. Psala se dvaašedesátá minuta a bylo rozhodnuto. Tím ovšem taky skončilo vše zajímavé na trávníku, rozhodčí začal najednou kouskovat hru a moc fotbalu jsme si neužili. Jedinou zajímavostí tak byla premiéra střídajícího Kaufmana ve slávistickém dresu.

Slavia - Příbram 3:0 (0:0)
Vaniak - Krajčík, Trapp, Hošek, Hubáček - Dens, Janda (58. Grajciar), Ragued, Jaroslav Černý (73. Kaufman) - Milan Černý, Zákostelský (65. Ivanovski)
Branky: 54. Krajčík, 57. Dens, 62. Zákostelský