Olomouc - Slavia 1:2

Slavia předvedla perfektní výkon a z Olomouce si zaslouženě odváží tři body. Prohlédněte si 24 fotografií ze zápasu a choreografií - ZDE či v článku. POZOR, konečně si můžete stáhnout video!
VIDEO: Uvidíte fandění slávistických fanoušků, dvě choreografie, branku soupeře z penalty či samozřejmě závěrečnou děkovačku. Délka 4:58, rozlišení 640x480, velikost 33,3 MB. Stahujte ZDE.

Zápasový report:

Další díl fotbalového divadla nás dnes čekal v Olomouci. Slavia nastoupila v očekávané sestavě a hned od začátku se prezentovala ofenzivním fotbalem. Nejprve náš čekala věc nepříjemná, a to když si po pěti minutách zranil Švec kotník a musel ho nahradit Suchý. V dalších chvílích jsme se mohli spíše už jen radovat, zvláště když po dalších pěti minutách se vydařila rychlá kombinace Šventa s Jandou, kterou úspěšně zakončil druhý jmenovaný. Slávisté si na hřišti pak dělali v podstatě co chtěli, rozjížděli jednu nádhernou rychlou akci za druhou. Olomouc místy připomínala tým o dvě třídy nižší, přesto se však další branku do konce první části hry vstřelit nepodařilo.

Ve druhé půli se domácí začali pomalinku zvedat, slávisté zas jen zahazovali jednu šanci za druhou. Uklidnění přinesla až spolupráce po ose Vlček, Krajčík a Jarolím. Slávistický kapitán poslal hlavou svůj tým do dvougólového vedení. Zdálo se, že utkání by mohlo být rozhodnuto a budeme v klidu bez nervů sledovat další příděl do domácí branky. To se samozřejmě nestalo, Olomouc se dostala půl hodiny před koncem do hry po velmi sporné penaltě, kterou Melinho proměnil. Opět tu byl jen jednobrankový náskok. Sešívaní přesto měli šanci potvrdit své vedení, ale víc než jeden gól za poločas jim přáno nebylo. I to však stačilo a Slavia tak nadále vede ligu, navíc dnešní výkon se musel líbit i nezaujatým divákům. Jen tak dál.

Průběh zápasu:

7. minuta - zraněného Švece nahrazuje Suchý.
10. minuta - Janda přihrál nalevo za obranu Šventovi, který hledal centrem ve vápně Vlčka. Odražený míč se dostal opět k Jandovi, který nezaváhal - 0:1.
20. minuta - Vlček šel sám na branku, přihrával Šventovi před prázdnou branku, ten jen o kousek míč netrefil.
24. minuta - Vlček ve velké šanci nedosáhl na centr od Krajčíka.
41. minuta - Dosoudil trefil po rohovém kopu hlavou břevno.
44. minuta - domácí Randa vystřelil prudce z dálky těsně vedle.
56. minuta - Vlček vyslal za obranu Krajčíka, který nacentroval do vápna, kde si Jarolím poradil a poslal míč do prázdné branky - 0:2.
62. minuta - Melinho proměnil penaltu, která byla přísně odpískána po souboji gólmana Vorla s Hubníkem - 1:2.
68. minuta - Vlček se opět řítil na gólmana, jeho střelu však na poslední chvíli zblokoval obránce.
71. minuta - další skvělá práce Šventa, který přihrával před branku. Vlček těsně míč minul, Janda z metru střílí vedle tyče.
83. minuta - Švento přesně našel Jarolíma, který vystřelil z voleje přímo do gólmana
89. minuta - Švento tvrdou střelou vyzkoušel pozornost domácího gólmana..

Branky: 10. P. Janda , 56. L. Jarolím - 62 Melinho (pen.)
Sestava Slavie: M. Vorel - J. Vorel (66. T. Hrdlička ), R. Dosoudil , A. Aračič , D. Hubáček - M. Krajčík , L. Jarolím , P. Janda (87. R. Gaúcho ), M. Švec (7. M. Suchý ), D. Švento - S. Vlček
Lavička: M. Kozáčik , M. Costa , A. Urbánek , L. Reiter