Evropská liga

Karvan Jevlach - Slavia 0:2

Fotbalisté Slavie zkušeně vyhráli v prvním zápase druhého předkola Poháru UEFA v Baku proti Karvan Jevlach. O branky se postaral Tomáš Hrdlička a Pavel Fořt. Druhý poločas jsme živě mohli sledovat na internetu a ve sportbaru Zlatá Hvězda.

Zápasový report:
Slavia do zápasu nastoupila v očekávané sestavě, místo zraněného Krajčíka nastoupil Michal Švec. První poločas byl poměrně vyrovnaný, ale Slavia prokázala pohárové zkušenosti. Vytvořili jsme si několik slibných šancí a hlavně jsme se prosadili po rohovém kopu. Měli jsme i další možnosti ke skórování, bohužel nebyly využity. Karvan Jevlach si zas příliš šancí nevytvořil, nejnebezpečnější šance byla ta, kdy šel Camara sám na Kozáčika, ten však skvěle vykryl. Celkově jsme však byli lepší.

Druhý poločas se slávisté hlavně snažili uhlídat výsledek, což se jim dařilo. Soupeře nepouštěli do vyložených šancí, jejich pokusy byly pouze ze střední vzdálenosti. Slávisté měli ještě pár náznaků ke zvýšení skóre, ale ani ty jsme neproměnili. Takže nakonec jsme zaslouženě vyhráli 2:0, což je skvělý výsledek do odvety.

Průběh zápasu:
14. minuta - Jarolím rozehrál roh, na který si naskočil Tomáš Hrdlička a od břevna se míč dostal těsně za čáru. Rozhodčí gól uznal až po konzultaci s pomezním rozhodčím. 0:1.
25. minuta - Ve třech jsme šli sami na brankáře, ale následné zakončení Jandy brankář ztlumil a z brankové čáry dokázal odkopnout vracející se obrance.
41. minuta - V obrovské šanci se ocitl Standa Vlček. Švento na pravé straně prokličkoval mezi obránci, přihrál Vlčkovi, jeho střelu do branky z 8 metrů ale zablokoval Inckirveli.
51. minuta - Turecký hráč ze standardní situace střílel z 25 metrů, dokonce prostřelil zeď, ale Kozáčik spolehlivě chytil.
54. minuta - Vlček na pravé straně se uvolnil, první centr obrana odvrátila, ale měl druhý pokus, elegantně si obhodil protihráče a z lajny poslal poměrně prudký centr do vápna na Gaúcha, ten však nedokázal usměrnit mezi tyče a pouze lehce tečoval.
59. minuta - Po levé straně se po posunutí Vlčka dostal za obranu Švento, šel z velkého úhlu a před brankářem vystřelil, bohužel jen do boční sítě.
84. minuta - Pereira se po skvělé přihrávce ocitl sám před Kozáčikem, ten však skvěle vyběhl a snížil střelecký úhel, takže protihráč ho pouze trefil.
90. minuta - Janda se po pravé straně skvěle uvolnil, dostal se do vápna a na malé vápno nahrál úplně volnému Fořtovi, který v pohodě zakončil do prázdné brány nohou. 0:2.

Drama ve sportbaru:
Ve větší partičce jsme se rozhodli navštívit sportbar U Nováků, jenže tam před zápasem ani nebyli schopni naladit AZTV, takže jsme naštvaní odešli do Zlaté Hvězdy. Sešlo se zde necelých 15 fanoušků. Drama však nastalo úderem páté hodiny. Na televizi běžely zprávy! Vůbec jsme to nechápali, majitel baru také ne. Zkoušeli jsme ladit, ale stále nic. Tak jsme nakonec přes můj notebook sledovali první poločas na online přenosu Slavie. Nakonec jsme ale vydrželi a kupodivu druhý poločas jsme mohli shlédnout živě. Takže drama skončilo šťastně a viděli jsme i díky záznamu obě branky Slavie.

Karvan Jevlach - Slavia 0:2 (0:1)
Sestava Slavie: Kozáčik - Švec, Dosoudil, Studík, Hubáček - Janda, Jarolím, Hrdlička (81. Kalivoda), Švento - Vlček (76. Táborský), Gaúcho (86. Fořt)
Branky: 14. Hrdlička, 90. Fořt