Ange N'Guessan byl bezpochyby kometou uplynulé sezóny a nejlepším stoperem ligy mimo velkou trojici klubů Slavia, Sparta a Plzeň. Všechny tři tyto kluby také dle zpráv v médiích projevily zájem o jeho angažování, úspěšná však byla pouze Slavia. N'Guessan prošel mládeží Creteilu a působil v dorostu Lens, odtud zamířil ještě v dorosteneckém věku do Turína. Tam se potkal mimo jiné s Davidem Zimou, celý podzim roku 2023 spolu z velké části proseděli na lavičce italského klubu. Zatímco Zima se v lednu 2024 vydal zpět do Slavie, N'Guessan odešel na hostování do Ternany, kde ale pro zranění také nehrál. Sezónu 24/25 strávil N'Guessan na hostování ve slovinském týmu Bravo, kde nastupoval pravidelně v základní sestavě. V létě 2025 jej na hostování z Turína získal Liberec a po pouhém měsíci se Liberec s Turínem dohodl na přestupu hráče. N'Guessan se okamžitě stal oporou severočeského klubu, odehrál 28 zápasů a Liberec s ním skončil na šestém místě ligy.
Toumani Diakite je střední záložník, který přišel do Evropy z Abidjanu v březnu 2025, konkrétně do lotyšského týmu Daugavpils. Prakticky okamžitě začal hrát a už po půlroce, na konci léta 2025 se stěhoval do Liberce. Tam postupně vystrnadil ze sestavy Michala Hlavatého a sezónu zakončil s bilancí 21 zápasů a dvou branek, obě vstřelil v dubnu při výhrách Liberce 2:1 nad Slováckem a Jabloncem.
Jan Bořil získal před několika týdny svůj šestý titul se Slavií, v klubu deset a půl sezóny a označení za legendu klubu je v jeho případě jednoznačně na místě. Závěr svého působení ve Slavii poznamenal zkrat při zápase v Hradci Králové, kdy po odpískané penaltě pro domácí vyjel na rozhodčího a vyhrožoval mu, za což dostal trest na sedm zápasů, šest z nich si odseděl během závěru sezóny. K 30. červnu mu vyprší smlouva a Slavia mu již nenabídla možnost pokračování na nejvyšší úrovni jako hráči A týmu. Sám Bořil se ovšem ještě cítí na to hrát na nejvyšší úrovni a z několika nabídek si vybral tu libereckou.
Alexandr Bužek přišel do Slavie před dvěma lety, během podzimu 2024 nastoupil však pouze do pohárového zápasu proti Royale Union, kde nepřesvědčivý výkon korunoval vlastní brankou. Jaro 2025 strávil na hostování v Karviné, kde pokračoval i na podzim loňského roku. Pak se vrátil do Slavie, na jaře však naskočil jen do sedmi ligových zápasů za Slavii. Jeho dva půlroky strávené ve Slavii poznamenaly zdravotní problémy, kvůli kterým byl většinu času mimo hru.
Vasil Kušej je pozoruhodný případ hráče, který po svém příchodu na začátku roku 2025 několik týdnů nastupoval pouze sporadicky a nedostával příliš šancí. Od dubna 2025 nastupoval v základní sestavě, rozstřílel se a v sedmi zápasech v základní sestavě vstřelil deset branek. Solidní formu si přenesl i do minulé sezóny, v prvních šesti zápasech zaznamenal 2+4. Postupně mu však forma odešla a herně se propadal hlouběji a hlouběji. Přestože dostával šance z lavičky opakovaně, na svou formu z léta 2025 navázat nedokázal. Ve zbylých 23 ligových startech za Slavii připsal jen tři branky, žádnou asistenci a jeho setrvání ve Slavii jako klíčového ofenzivního hráče se najednou jevilo jako velmi nepravděpodobné. Nyní tedy neodchází do zahraničí ale do Liberce, dle zpráv v médiích by se mělo jednat o hostování s opcí.

Komentáře (47)
Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
necich včera 25.06.2026 14:49 |Tak ať se všem daří jak ve Slavii tak v Liberci.
A Bořo díky za vše a Tobě ať hlavně slouží zdraví. Za rok či dva opět ve Slavii.
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
Slávista 51 včera 25.06.2026 16:28 |Asi tak.
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
hajnej včera 25.06.2026 14:50 |Tak vítejte hoši, ať se vám daří.
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
Wulfstan (přítel SN) včera 25.06.2026 14:59 |Hurá, už jsou tu. Vítejte v nejkrásnějších dresech na světě.
A Béřo, díky, Vasko a Sašo, třeba ještě někdy v budoucnosti.
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
MarekB98 včera 25.06.2026 15:10 |Skvělé, kvalita přichází. Snad teď v návaznosti na tragikomické vystoupení české reprezentace nedojde k nějakému omezování cizinců v lize, protože to by ještě poškodilo kluby. Slavia má na tohle velmi rozumný pohled a pěkně to řekl i Heidenreich, že cizinci zvyšují konkurenci a pomáhají se prosadit i domácím hráčům. A v Lize mistrů prostě není prostor pro tak hnusný fotbal, jaký předvádí reprezentace. Takže já takové příchody jen a jen vítám.
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
záplata včera 25.06.2026 15:25 |No co já si vybavím tak zrovna na jaře nám v základu nastupovali tak dva max tři cizinci. Takže jsem zvědavý jak si s tou legií poradíme, většina nejspíš skončí na hostování. protože Slavia podle JT a JiT musí mít český jádro. S tím pak souvisí kabina, srdíčko, kafíčko. Proto nejsme tím regionálním hegemonem jak se snilo ale pouze místním.
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
Slávista 51 včera 25.06.2026 16:27 |ANO,
Slavia má mít základ ze zemí Koruny české a to proto, aby mladí fotbalisté v ČR věděli, že při patřičné kvalitě , mají šanci v tom nejhezčím dresu hrát -
ano, je to na nich, jak se budou snažit.
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
záplata včera 25.06.2026 17:05 |Kdybych se držel toho tvýho země Koruny české tak by ani tak nemuselo na Čechy zbejvat místo :-)
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
MarekB98 včera 25.06.2026 17:34 |Jde to i jinde, není důvod, aby to nešlo ve Slavii. Opět nás čeká Liga mistrů a tentokrát je potřeba hrát důstojnější roli. Já jsem spokojen, "nový" tým je stavěn fotbalisty a hodně do rychlosti. Věřím, že nás čeká hodně zábavy.
Komentář byl uživatelem upraven (25.06.2026 17:38) . Zobrazit původní komentář
Původní komentář:
Jde to i jinde, není důvod, aby to nešlo ve Slavii. Opět nás čeká Liga mistrů a tentokrát je potřeba hrát důstojnější roli. Já jsem spokojen, "nový" tým je staven fotbalisty a hodně do rychlosti. Věřím, že nás čeká hodně zábavy..
Skrýt původní komentář
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
Lunaris včera 25.06.2026 18:24 |Jsme naprosto jasným regionálním hegemonem. Žádný polský, slovenský nebo maďarský klub není na úrovni Slavie. Jediný handicap je stadion.
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
Mates204 včera 25.06.2026 15:26 |No kdyby liga v reakci na "odhalení", že jsou čeští hráči dřeváci, začala omezovat počet cizinců, tak by šlo mluvit o sebevražedných sklonech:)
Komentář byl uživatelem upraven (25.06.2026 15:26) . Zobrazit původní komentář
Původní komentář:
No kdyby se v reakci na "odhalení", že jsou čeští hráči dřeváci, začala liga omezovat počet cizinců, tak by šlo mluvit o sebevražedných sklonech:).
Skrýt původní komentář
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
MarekB98 včera 25.06.2026 17:35 |Tak to každopádně, ale o omezování cizinců už začal mluvit hned po zápase s Mexikem Kadlec, jsem si říkal, že to snad nemyslí vážně. Naštěstí Trunda apeloval na nutnost zlepšení práce s mládeží, což víme všichni, že je potřeba, o omezování cizinců od něj nepadlo ani slovo. Přesně jak píšeš, byla by to sebevražda, protože by si české kluby dobrovolně podkopávaly nohy před vstupem do evropských pohárů. Tady ti vysloužilci si musí uvědomit, že se doba posunula.
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
Massák včera 25.06.2026 18:57 |Michal Kadlec je nějakej funkcionář? ;)
Tyhlety řeči o omezování počtu cizinců se vždycky objeví potom, co naše repre prohraje. Problém repre je spíš kvalita českých hráčů hrajících (někdy i nehrajích - Hložek) v zahraničí, než nedostatečný počet těch českých v naší lize. Když rozmnožíš ligový počet českých hráčů, kteří na to nemají, tak repre nepomůžeš.
Podívej třeba na Šulce, v Lyonu válel, v repre na MS jeden z nejhorších hráčů. Čemu by pomohlo, kdyby si Spartě nařídil, ať místo Sonneho hraje v základu Suchomela a Plzni místo Memiče hraje Adama Kadlece? Ničemu, z těch hráčů by to reprezentanty stejně neudělalo.
Komentář byl uživatelem upraven (25.06.2026 18:58) . Zobrazit původní komentář
Původní komentář:
Michal Kadlec je nějakej funkcionář? ;)
Tyhlety řeči o omezování počtu cizinců se vždycky objeví potom, co naše repre prohraje. Problém repre je spíš kvalita českých hráčů hrajících (někdy i nehrajích - Hložek) v zahraničí, než nedostatečný počet těch českých v naší lize. Když rozmnožíš ligový počet českých hráčů, kteří na to nemají, tak repre nepomůžeš.
Podívej třeba na Šulce, v Lyonu válel, v repre na MS jeden z nejhorších hráčů. Čemu by pomohlo, kdyby si Spartě nařídil, ať místo Sonneho hraje v základu Suchomela a Plzni místo Mahmiče hraje Adama Kadlece? Ničemu, z těch hráčů by to reprezentanty stejně neudělalo. .
Skrýt původní komentář
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
MarekB98 před 5 hodinami 26.06.2026 13:46 |Souhlas, proto píšu, že je potřeba začít od mládeže a teprve až budeme mít konkurenceschopné české hráče na dané posty, tak můžou začít nahrazovat cizince, kteří jsou momentálně lepší. Do té doby to nedává smysl.
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
mis3 včera 25.06.2026 16:34 |to těžko, když rudý mají z cizinců většinu kádru. Navíc v rámci EU to mezit ani nejde, protože by to byla diskriminiace a non-EU už omezení je (5 v zápase)
Komentář byl uživatelem upraven (25.06.2026 16:35) . Zobrazit původní komentář
Původní komentář:
to těžko, když rudý mají z cizinců většinu kádru. NAvbíc v rámci EU to mezit ani nejde, protože by to byla diskriminiace a non-EU už omezení je (5 v zápase).
Skrýt původní komentář
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
MarekB98 včera 25.06.2026 17:37 |No, doufejme, že to tak zůstane a nikdo nebude vymýšlet nějaké hlouposti. Co bych třeba akceptoval, je to, kdyby vzniklo pravidlo, že by vždycky v základu musel hrát za daný tým jeden český odchovanec do 21 let, ale to je tak maximum. Nejdůležitější musí být vždycky kvalita.
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
Massák včera 25.06.2026 18:32 |Souhlas, ale i kdyby takové pravidlo bylo, tak by toho hráče šlo vystřídat po pár minutách na hřišti. Za mě jediná cesta si pěstovat vlastní konkurenceschopnou mládež, žádná restriktivní a inkluzivní nařízení nepomohou, jen by to tu ligu zhoršilo.
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
MarekB98 před 5 hodinami 26.06.2026 13:48 |To by sice šlo, ale nevím, jestli by do toho trenéři šli, že by si vyčerpali jedno okno na střídání takhle brzy v zápase. Ale já jsem v principu taky proti tomu, je to jen taková drobná úprava, kdyby chtěli fakt něco udělat, "aby se neřeklo". Nejradši bych byl, aby se v lize neměnilo vůbec nic, protože ten problém je v práci s mládeží a v lize se už nic zásadního nedožene.
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
Massák NOVÝ před hodinou 26.06.2026 17:54 |Šli a střídali. Máš případy třeba z Číny nebo pobaltských zemí, kde podobná pravidla na odchovance v základu zavedli.
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
kjandourek (admin) NOVÝ před 31 minutami 26.06.2026 18:32 |Tohle se tu kdysi zkoušelo - někdy na konci osmdesátých let ve druhé lize byla povinnost mít v základní sestavě jednoho hráče do jedenadvaceti let.... a dopadlo to přesně tak - hráč nastoupil v základu a do páté minuty šel z placu... a to se tehdy mohli střídat jenom dva hráči! Stejně do toho ti trenéři šli...
Podobné to bylo s experimentem, aby se za remízu 0:0 neuděloval ani jeden bod - to se zkoušelo v ČFL.... do páté minuty byl každý zápas 1:1 a teprve potom se začalo hrát doopravdy...
Tyhle kvóty prostě k ničemu nejsou... vždycky se dají obejít...
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
žbl68 včera 25.06.2026 15:41 |super - všem zúčastněným v transferu hodně zdraví a at se daří :-)
snad se kvalita ukáže i LM :-)
ted ještě snipera (nebo dva?) dopředu a kadr bude komplet a už jen ladit ..... snad ted nebude víc než 2 odchody ze základu + lavičky ...
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
Petr9608 včera 25.06.2026 15:59 |Pokud se třeba do posledního kola nadstavby opět symbolicky nepodívají Necka se Sucháčem, tak vyloučením Bořila v Hradci, potichu a neslavně, skončila po 130 letech éra, kdy za Slavii nastupovali hráči, co v nějaké etapě svého života zažili Československo, lhostejno jako mimino či muž v letech.
Předpokládám tedy, že aspoň někdo z hráčů, co nastoupili před 130 lety, zažil 28.10.1918, i když ta úmrtnost tehdy byla jaká byla.
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
birkin včera 25.06.2026 16:07 |co to je za blabol?
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
Massák včera 25.06.2026 18:59 |Dneska je venku fakt horko a pivíčko dělá své :D
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
KnightThreeTwo před 23 hodinami 25.06.2026 19:58 |Pro zajímavost k tomu dodám, že žádný z našich současných hráčů ani členů realizačního týmu nepamatuje Rakousko-Uhersko, pokud jsem se tedy nepřehlédl.
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
pehacko před 21 hodinami 25.06.2026 22:21 |Ani James Dens?!
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
PetCC včera 25.06.2026 15:59 |Jak se pořád něco děje, tak jsem až teď zaregistroval, že jim je 22 a 20. Tak to je velká perspektiva a možnost slušného zhodnocení.
Já jsem Liberec sice sledoval, ale většinou to nebyly zajímavé zápasy, tak jsem si ty hráče ani nijak nepřiřadil, tak jsem na ně zvědav.
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
smichov_2 včera 25.06.2026 16:10 |"Česká kabina" náš fotbal dostala na dno v evropském srovnání, je na čase vytvořit hlavně "Fotbalovou kabinu".
Komentář byl uživatelem upraven (25.06.2026 16:11) . Zobrazit původní komentář
Původní komentář:
"Česká kabina" náš fotbal dostala na dno v evropském srovnání, je na čase vytvořit hlavně na "Fotbalovou kabinu"..
Skrýt původní komentář
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
Pedro50 včera 25.06.2026 16:32 |Za kritiku prichodu jsem uz dostal čočku nekolikrat tak jenom kratce k odchodum. Bořila chapu ze si chce prodloužit fotbalový důchod, Bužek slavii by nic ted nedal ale kdo mě zklamal je Kušej tam jsem tajně doufal že ze do toho našeho běžecko- zápasnickýho nakopavání na Chorého přinese trochu techniky a fotbalovosti ...
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
coogee včera 25.06.2026 17:59 |Nechce si spíš prodloužit kariéru hráče než fotbalový důchod? :-)
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
Pedro50 před 6 hodinami 26.06.2026 13:28 |Tak každý ligový hráč nad pětatřicet je v podstatě pracující důchodce...
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
Massák NOVÝ před hodinou 26.06.2026 17:58 |Takovej Petržela toho po 35 nahrál v lize víc , než naprostá většina fotbalistů :))
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
navzdyslavia včera 25.06.2026 18:33 |Uvěřím až podepíšou a budou oficiálně představení.
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
Qope včera 25.06.2026 18:35 |Ted uz by to bylo hodne divné, kdyby to nedopadlo :-)) v tehle fázi to uz snad ani jinak dopadnout nemuze ...
N'Guessan a Diakité
Massák včera 25.06.2026 18:42 |Výborně, že je ten přestup konečně dotažen, lepší hráče (společně se Šturmem) v lize nešlo pořídit. Vaskovi hodně štěstí v restartu kariéry, Alexovi zase přeju základní sestavu (u nás by se do ní těžko dostával), Béřa si chtěl prostě ještě zahrát s legendárním Masíčkem :)
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
silikat před 24 hodinami 25.06.2026 19:32 |Tuhle výměnu beru.
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
japhy před 21 hodinami 25.06.2026 21:38 |Strašně by mě zajímalo, co stálo za Kušejovým propadem, to byl sešup jak kráva.
Z Béři jsem lehce nervózní, jak jsem psal, jeho přítomnost/nepřítomnost v týmu poslední dobou rozhodovala o titulu :)
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
pehacko před 21 hodinami 25.06.2026 22:20 |Nekdo psal narození dítěte… a někdo ze ho diky tomu neudržel v kalhotech na jiných adresách. No na každém šprochu pravdy trochu… každopádně prisel ze svých silných stránek skoro o všechno jako mávnutím proutku.
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
Massák NOVÝ před 42 minutami 26.06.2026 18:21 |Dítě se mu narodilo v květnu a on ještě na začátku podzimu byl ok. Pak ale přišly ke konci září a pak v říjnu 4 ligový remízy a prohra v Lize mistrů a on to odnesl vypadnutím ze základu. Např. proti Zlínu byl střídanej už v poločase, v Olomouci byl taky první střídanej.
Nehledal bych za tim nějakej bulvár, ale psychiku. Mysim si, že on má velký ego (až nabubřelý), vzhledem třeba k tomu, jak na fanoušky prstem ukazoval, aby mlčeli, když se mu konečně povedlo po půl roce znovu trefit (od tý doby zase nic). Špatní jsou u něj fanoušci, kteří ho kritizují, možná že i trenér, kterej nechápe jeho genialitu, kterou ukazoval v minulý sezoně, když ho nestaví do základu.
Pravda teda, že ani náhrada za něj — Sanyang, toho taky moc nepředvedla, ten kluk je totálně nebodovej (už se těším, jak mě tady zase někdo vytkne, že přeci jeden gól dal), to už bych si radši dal na křídlo Koláříka. Takže si říkal, že by měl hrát on a proto je třeba nespokojenej.
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
IJS před 20 hodinami 25.06.2026 22:54 |Nevím jak hodně je pravděpodobná tato výměna, protože vyjádřeni Kanii na konci sezóny bylo jednoznačné -Do Slavie nikdy a nikdo! Buď změnil názor nebo nás vezme řádně "na hůl".
Odchody Bořila, Kušeje a Bužka mi nějak nevadí, i když výkonnostní propad Vasila je pro mě záhadou. Ani si nevzpomínám na někoho podobného, kdo tak výkonnostně odešel. Příchody zatím nelze hodnotit, ale N´Guessan asi nahradí Ogbua a Halinský Bořila, takže zadní řady jsou asi pořešené. A Diakite by měl asi nahradit Oscara ( tedy jestli nakonec odejde ). Nelíbí se mi u Slavie, ale i obecně, snižování počtu českých hráčů a úkor cizinců. Výkon repre je toho přesným odrazem a po propadáku na MS se domnívám, že se musí stanovit kvóty zahraničních hráčů v lize, abychom příště nestavěli nároďák z celků 2. ligy....
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
japhy před 19 hodinami 25.06.2026 23:47 |Jak můžeš řešit pravděpodobnost něčeho, co se už vlastně stalo? :)
A ty kvóty? Nevim, no. Jestli se ti hráči finálně tolik zlepší tím, že se jim v naší lize na sílu udělá místo. Jestli spíš nebude problém v jejich výchově, kvalitě a množství, co se do dospělýho fotbalu dostanou.
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
Slávista 51 před 12 hodinami 26.06.2026 06:41 |No,
nějaké kvóty nejsou až tak na škodu -
problém je s bafuňářema a jejich přístupem k celkové výchově mládeže.
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
záplata před 5 hodinami 26.06.2026 14:20 |Kvóty na škodu jsou, nebo chceš aby šla liga úplně do prdele? Co lize přináší, že místo lepších hráčů mimo EU na sílu nastupují Cedidlové a podobný kašpaři? Jen ať se český mamánci snažej, ať si to vybojujou, umetená cestička jim je k hovnu.
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
Massák před 19 hodinami 25.06.2026 23:50 |99%. Ale je tu ještě možnost 1%, že Klaunia vyskočí při podepisování jako Joker a s šíleným smíchem bude vykřikovat: "Teď jsi za blázna ty!!" :D
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
Lunaris před 9 hodinami 26.06.2026 10:30 |Pokud český hráč má kvalitu, prosadí se i na úkor cizinců. Pokud ji nemá, tak je nesmysl nařídit klubům, aby ho stavěly místo lepšího zahraničního hráče. Akorát si oslabíš ligu, koeficient, v pohárech budeme za kašpary, účast v LM bude pro český klub utopie.
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
Slávista 51 NOVÝ před 17 minutami 26.06.2026 18:46 |Také musí dostat šanci, tu kvalitu ukázat, je velmi málo těch, co měli to štěstí a dostali ji - viz Kinský.
Re: N'Guessan a Diakite se připravují se Slavií, opačným směrem jdou Bořil, Bužek a K
MarekB98 před 5 hodinami 26.06.2026 13:54 |Tohle je přesně ten nesmysl, o kterém jsem psal výše. V TOP 10 ligách, kam momentálně podle koeficientů patříme, máme nejmenší procentuální podíl cizinců. Jak to že jinde jde vychovávat domácí hráče, a to lepší, než jsou u nás, i s více cizinci v lize a tady ne? To, co jsi napsal, by mělo diskutabilní přínos pro národní tým, jestli vůbec nějaký, a zcela jistě by to oslabilo ligu a tím by to negativně ovlivnilo působení našich týmů, a tedy i Slavie, v evropských pohárech. Tohle opravdu nechceme, aby po nároďáku šla do kopru i liga. Rozhodující nesmí být národnost, ale kvalita, kluby nejsou reprezentace, těm může být reprezentace ukradená a vzhledem k těm aférám kolem ní si myslím, že by tento přístup ani nebyl na škodu.