Liga mistrů

Lille - Slavia 2:0

Slavia podlehla Lille 0:2 a pro postup do Ligy mistrů musí za osm dní v Edenu zvítězit o tři branky.

Trenér Trpišovský při tvorbě sestavy nepřekvapil a nasadil do zápasu stejnou jedenáctku jako před týdnem na hřišti Royalu Union. V úvodu zápasu Lille při budování útočných akcí vyčkávalo, zato po ztrátě míče předvádělo velmi nepříjemný pressing, ze kterého slávisté dokázali vyjet jen výjimečně. První velkou šanci si domácí vytvořili v osmé minutě, když Masopust vůbec nestíhal nabíhajícího Gudmundssona, který jej lehce předběhl, podél brankové čáry pronikl do vápna a zkusil překvapit Kinského střelou z úhlu, tu ale brankář Slavie skvěle lapil. Pak se delší dobu na hřišti nic moc zajímavého nedělo, slávisté celkem lehce odolávali územnímu tlaku soupeře, v zadní řadě se dobře pohybovali a zachytávali náběhy hráčů Lille. Sami se sice s míčem na kopačkách k brance soupeře dostávali jen velmi sporadicky, nicméně remízový stav jim samozřejmě vyhovoval víc než domácím. Ve 24. minutě zblokoval prudkou střelu Santose hlavou Provod. Po rohu pak poslal na Kinského bránu něco mezi centrem a střelou Haraldsson, brankář Slavie byl pozorný. Když se ke střele nemohli dostat slávisté sami, pomohl jim stoper Diakite, který srazil na vlastní bránu centr Dioufa, Chevalier byl na místě. Ve 28. minutě se po rychlé akci dostal ke střele zpoza vápna Zafeiris, trefil jen obránce. Hned z protiakce střílel do té doby prakticky neviditelný hvězdný útočník David těsně nad bránu. Chyba v rozehrávce mezi Oscarem a Zafeirisem vedla k brejku šest na tři pro Lille, do tutovky se dostal Zhegrova, kterého vychytal Kinský, následně dorážel David opět nad bránu. Po 30. minutě tlak domácích sílil, slávisté jej přerušovali často tím, že si vyžádali ošetřování, Diouf byl trefen míčem, Provod dostal loktem do obličeje a Chorý si zranil kotník. I přesto v té době stihlo Lille zahrozit střelou Zhegrovy, kterou vyrážel Kinský. Když už po dvou vyhraných soubojích  mohli jít slávisté do přečíslení, Chorý si ukopl míč k rohovému praporku a z nadějné pozice nebylo nic. Z úhlu střílel Gudmundsson, Kinský byl opět velice jistý. V nastaveném čase si sešívaní připsali první opravdu velkou šanci, centrovaný míč po nakrátko rozehraném přímém kopu propadl až k Chorému, ten z první střílel těsně vedle zadní tyče. A protože v poslední nebezpečné akci stihl soupeře zablokovat Oscar, šlo se do kabin za bezbrankového stavu, za který musela být Slavia velice ráda.

Do druhé půle slávisté nestřídali, na hřišti zůstal i Lukáš Masopust, který byl v první půli nejslabším článkem sestavy. Hned z první akce se slávisté dostali ke střele, Zafeirisův pokus z dvaceti metrů ale Chevalier bez potíží chytil. Pak už zase začali domácí obléhat vápno před Kinským. Brzy se navíc zranil Masopust. Když hrála Slavia v deseti, hlavičkoval Diakite po rohu nad bránu.  I v deseti se slávisté dostali do šance, jenže Chorý místo hlavou trefil centr ramenem. Slávisté ale nedokázali dlouho přerušit hru, aby mohli poslat do hry jedenáctého hráče, Haraldsson přihrál míč do vápna na Davida, a ten trefil David podél Kinského do sítě - 1:0. Až po inkasované brance zraněného Masopusta nahradil na hřišti Bořil, chvíli to vypadalo, že se postaví se na post levého stopera a na pravou stranu hřiště se místo Masopusta posune Holeš, brzy se to ale změnilo a Bořil hrál přímo na místě Masopusta. V 63. minutě dotlačili slávisté míč do branky po dlouhém autu, branka ale neplatila pro ruku Ogbua. Na druhé straně slávisté vůbec nezachytili rychlou akci domácích, v tutovce byl Zhegrova, ale míč vůbec netrefil. V 71. minutě Diouf na poslední chvíli odehrál centr před volným Santosem na roh. V 77. minutě obešel Zhegrova Holeše a najednou byl ve vápně sám před Kinským a nedal golmanovi Slavie žádnou šanci zasáhnout - 2:0. Slávisté zareagovali skvěle, centr Dioufa přizvedl střídající Prebsl a rovněž střídající Chytil míč hlavičkoval před Chevalierem do sítě, VAR ovšem odhalil ofsajd Chytila a také druhá branka Slavie zůstala neuznaná. V poslední desetiminutovce střílel Jurásek z přímého kopu na straně pokutového území přímo na bránu, míč ale odhlavičkoval jeden z obránců. Z téměř totožné pozice to mohl Jurásek zkusit ještě jednou a tentokrát bránu přestřelil. V nastaveném čase ještě vystřelil Chytil doprostřed brány a to už bylo ze zápasu vše. Slavia prohrála ve Francii 0:2 a pokud chce pomýšlet na postup, musí v Edenu zvítězit o tři branky.

playoff - Úterý 20. 08. 2024 21:00