Slavia - Pardubice 1:1

Slavia remizovala v Roudnici nad Labem s Pardubicemi 1:1, když neproměnila několik vyložených šancí, inkasovala z ojedinělého útoku soupeře a z poslední akce zápasu vyrovnal největší "palič šancí" v tomto zápase Jurečka.

V bráně nastoupil v základní sestavě Antonín Kinský, který by se při zranění Staňka mohl nečekaně dostat na post jedničky Slavie pro podzimní část sezóny. V tříčlenné obraně hráli Halinský, Ogbu a Bořil, ve středu zálohy Prebsl se Zafeirisem, z křídel pak Wallem a Zmrzlý. V útočné trojici nastoupili Fila s Jurečkou doplnění loučícím se Mickem van Burenem. Na lavičce byl původně klubem oznámen mimo jiné Giannis-Fivos Botos, řecký záložník o jehož příchodu z druhé nizozemské ligy Slavia jedná, nakonec ale soupisku klub aktualizoval a Botos z ní zmizel. Slávisté začali aktivně, nepouštěli soupeře k míči a v páté minutě poprvé vystřelili, Budínský kryl střelu Zmrzlého. O dvě minuty později se dobře uvolnil Jurečka, ale ve velké šanci pak míč netrefil ideálně a ten se jen dokutálel do náruče brankáře. Na konci šestnácté minuty připravil van Buren střeleckou pozici pro Prebsla, ten střílel zpoza vápna jen těsně mimo. Zmrzlý pak z voleje pravačkou bránu rovněž minul. Pak van Buren v dobré pozici hlavou zakončil příliš ledabyle a ulehčil tak Budínskému zákrok. Střela Wallema z dálky nemohla brankáře Pardubic nijak ohrozit. V 35. minutě měli slávisté velkou šanci, Fila poslal střílenou přihrávku na zadní tyč, kde Zmrzlý ani následně Jurečka nedokázali míč poslat do sítě. O minutu později van Buren uvolnil Jurečku, toho ale vychytal Budínský. V závěru poločasu se srazili hlavami Kalabiška s Wallemem, krvavé zranění Wallema znamenalo jeho konec v zápasu, v sestavě jej nahradil Diouf. Stejně tak musel střídat i Kalabiška. Ještě v první půli stihli první zakončení i hráči Pardubic, střela z 20 metrů mířila mimo bránu. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 0:0.

Do druhé půle provedla Slavia několik střídání, na hřiště se dostali Dominik Pech, Vorlický, Konečný nebo Bužek. Hned v úvodu poločasu Bužek vysunul za obranu van Burena, z tutovky ale nebylo nic, protože se pískal ofsajd. Jen o minutu později dopadla další zdánlivá vyložená šance úplně stejně. Kinský pak vychytal hlavičku jednoho z hráčů Pardubic po jejich přímém kopu, branka by ale rovněž pro ofsajd neplatila. Stoprocentní šanci pak po van Burenově průniku a nahrávce do vápna zazdil Jurečka, když při dorážce poslal míč jen doprostřed brány a dal brankáři Stejskalovi šanci vytáhnout neskutečný zákrok. Slavia za to pykala, Bužek chyboval v rozehrávce, Pardubice šly do rychlého protiútoku, který Konečný, Bořil ani Pech nedokázali zastavit a Míšek ve finále poslal míč do sítě - 0:1. Vyrovnat mohl Jurečka, tomu pustil míč chytře Dominik Pech, ale Jurečkovu střelu vytáhl Stejskal na tyč, od které se míč odrazil zpět do hřiště. Na posledních dvacet minut se do hry vrátil Prebsl místo Halinského, chvíli na to Jurečka zazdil další šanci po centru Dioufa. V 79. minutě Jurečku zablokoval v další šanci Vacek. Posledních devět minut odehrál znovu Fila místo van Burena. To už se na kopačky slávistů vkradl zmar, ve velkém vedru jim navíc chyběl pohyb a nevypadalo to, že by měli síly a vůli s výsledkem zápasu něco udělat. Navíc Diouf se srazil s Konečným a musel být vystřídán na poslední minuty Zafeirisem. Zisk míče ve středu pole znamenal brejk do rozhozené obrany a hned několik zablokovaných zakončení, ani v tomto případě ale slávisté nedostali míč do sítě. Jurečka ještě v poslední minutě šel sám na Stejskala, míč poslal ale tři metry mimo bránu. V nastaveném čase slávisté spálili dvě další dobré příležitosti, nakonec Jurečka ale přece jen dopravil míč do sítě po přízemním centru Zmrzlého. Zápas tak skončil výsledkem 1:1.

Sobota 29. 06. 2024 14:00