Funkce na sledování článků je dostupná pouze pro přihlášené uživatele.

Slavia B - Velvary 2:1

Béčko Slavie porazilo v odvetě playoff o vítězství v ČFL a postup do druhé ligy Velvary 2:1 a stejným skóre také celý dvojzápas. První branka byla vlastní, druhou přidal z dorážky neproměněné penalty Pikolon. Slavia B bude hrát příští sezónu druhou ligu.

Trenér Střihavka tentokrát poslal do zápasu sestavu z velké většiny tvořenou dorostenci. Velký průvan zažila především obrana, kde své premiérové soutěžní zápasy v dospělém fotbale odehráli Kolísek, Kovář a Boledovič. V záloze zůstal z prvního zápasu Slončík a doplnil jej další dorostenec Naskos. Dufka s Hájkem pak v ofenzivní čtveřici doplnili Toula a Pikolon. Hned ve čtvrté minutě šla Slavia do vedení, přihrávku Pikolona srazil jeden z obránců tak překvapivě, že brankář Spilka u bližší tyče nestihl reagovat a míč skončil v síti - 1:0. Kromě branky se toho v první půli mnoho zajímavého neudálo. Velvary měly územní převahu, ale mladá obrana Slavie nepouštěla soupeře do šancí. Slávisté se k bráně soupeře dostávali jen sporadicky. Střely na obou stranách končily většinou mimo branky. Brankář Slavie Slavata měl jen jeden těžší zákrok při střele a jednou musel na zadní tyči boxovat přetažený centr na roh. V poločase Slavia třikrát vystřídala, v 65. minutě pak provedla zbylá dvě střídání. Přesto byli sešívaní čím dál víc pod tlakem soupeře a k brance Velvar se prakticky nedostávali. V obraně ale byli pozorní a do šancí soupeře nepouštěli. Naopak, v 74. minutě úspěšně absolvoval souboj s obráncem o dlouhý míč Pikolon, pak byl ve vápně faulován a Slavia kopala penaltu. Sám Pikolon ji sice neproměnil, brankář Spilka míč nohama vyrazil, naštěstí ale jen znovu před Pikolona, který dovezl míč do sítě - 2:0. Jen o čtyři minuty později ale faulovali ve vápně i slávisté a penaltu kopaly i Velvary. Tu proměnil Kott - 2:1. Slávisté pak zahodili velkou šanci Toulou a přežili několik standardních situací soupeře. V nastaveném čase pronikl do vápna Dufek, byl faulován a pojistit vítězství mohl z další penalty střídající Trédl. Ani on ale penaltu neproměnil, k dorážce se nikdo nedostal, ale několik vteřin poté sudí Nenadál zápas ukončil. Slavia B je tak celkovým vítězem této sezóny ČFL a vrací se zpět do druhé ligy!

Sobota 15. 06. 2024 10:15