B tým: Slavia - Hapoel Akko 2:2

Ani v dalším přípravném utkání nepocítil B tým Slavie hořkost porážky. S Hapoelem Akko se rozešel smírně 2:2.

Začátek utkání proti soupeři ze druhé nejvyšší izraelské soutěže se nevyvíjel úplně podle představ sešívaných. Už v 7. minutě totiž musel Dvořák po nedůrazu obrany a dorážce Sofira lovit míč ze své sítě. Ba co více, hned v zápětí to byl opět Sofir, který na hranici vápna našel volného Stefana. Pokus hostujícího středopolaře ale jen těsně minul pravý horní kout slávistické brány. Otřepané nedáš, dostaneš tak bylo potvrzeno v 15. minutě, kdy od lajny centroval Jelínek a v krkolomné pozici Ogungbayi poslal hlavičkou míč do sítě za nepřesvědčivého brankáře Haika – 1:1. Po necelé půlhodině hry to byli opět slávisté, kteří se radovali ze vstřelené branky. Krásnou akci započali sešívaní dlouhým pasem do levé strany pokutového území na nabíhajícího Zachovala. Levý bek Slavie následně ve skluzu z první předložil balón Babacaru Sy, který nezaváhal – 2:1. Do poločasu ještě mohl náskok domácích navýšit Ogungbayi. Z volného přímého kopu z dobré pozice ale našel pouze připraveného brankáře soupeře.

V úvodu druhého dějství se ve velké šanci objevil Žitný, který ale špatným prvním dotykem prováhal ideální moment k zakončení a následně už zblízka brankáře neprostřelil. Hapoel Akko zahrozil v 56. minutě, kdy se Amir snažil využít průniku středem hřiště. Tísněný Žitným ale nedokázal přesně zakončit a střela tak skončila vedle levé tyče domácích. Srovnáno bylo v 84. minutě, kdy střelu Faniho ještě Slavata skvěle zneškodnil, avšak na dorážku Amira do odkryté branky už byl bez šance. Poslední slovo v utkání nicméně mohli mít slávisté. Trédl dokázal na zadní tyči najít naběhnuvšího Toulu, ale útočník domácích nedokázal pod tlakem zakončit mezi tři tyče.

Více se již v utkání nestalo, zápas tak skončil remízou 2:2. Generálka před startem ČFL je na programu 29. 7. od 10.00 proti Sokolu Živanice.

Pondělí 24. 07. 2023 10:00