O Slavii

Tisková konference před jarem: Spokojenost s přípravou i posilami

Slavia uspořádala od 13:30 tiskovou konferenci před startem jarní části sezóny. V článku naleznete nejdůležitější výstupy z této akce.

Úvodní slovo si tradičně vzal Jaroslav Tvrdík, který řekl, že se na start jara těší. Plzeň označil za favorita na titul. "Cíle Slavie zůstávají pokusit se uspět v boji o titul nebo vyhrát MOL Cup, na soupeře se těšíme, hrají tam naši hráči." Proběhla výmena trávníku, který zakořenil dobře. "Jsem velmi spokojen s přestupním obdobím, mám velkou radost z Igoha, velmi jsme si jej přáli už v předchozím přestupním období. Nesmírně mu věříme, že je to rozdílový hráč. Jsem spokojen i s dalšími posilami, jejichž seznam ještě nemusí být uzavřen, ale o tom dnes mluvit nechci. David Pech je pro nás hráč s velkou hodnotou i do budoucna. Přivedli jsme méžná nejlepšího hráče Bohemians Petra Hronka na konci smlouvy, to je pro nás velmi výhodná investice. Mám radost, že vidíme už na posily pro letní období, odvedli jsme opravdu dobrou práci. Chtěli bychom se v létě dostat do základní skupiny nejlépe alespoň Evropské ligy. Mám radost také z přestupu Yiry Sora, vydělali jsme na něm za méně než rok více než 5 milionů Eur. Jsem rád, že Moses Usor šel do Lince, je možné, že tam půjde ještě jeden náš hráč na hostování. Nacházíme s nimi společnou řeč v pohledu na fotbal. Vypadá to, že bychom podobně jako s Libercem mohli nalézt partnera v jejich klubu, vidím tam cestu do budoucna. Nevydařil se nám přestup Yeboaha, naši lékaři nedoporučili transfer, pro nás nebyla v tu chvíli jiná cesta, než přestup zrušit. Jediný důvod, proč přestup nevyšel, byla nejasná zdravotní prognóza. Ptali jsme se také jednoho z lepších klubů v Premier League na názor." Jaroslav Tvrdík také ocenil kvality odchovanců, Matěje Juráska nebo Ondřeje Kričfalušiho.

"Dostali jsme řadu nabídek, například na Davida Juráska, Aihama Ousoua, Ondřeje Lingra či Oscara. Všechny jsme se rozhodli udržet v kádru. Chceme být na jaře úspěšní a připravit se na předkola evropských pohárů. Věnovali jsme se rozboru toho, proč nám končilo hodně hráčů na marodce. Rekonfigurovali jsme systém naší zdravotně-rehabilitační péče. Máme tu novou ordinaci, vyšetřovnu, máme zde dva interní lékaře. Zavedli jsme nutnost pravidelných rozborů krve, sledujeme, v jakém jsou hráči zatížení. Chceme, aby trenéři měli kádr z velké části k dispozici. Jediný dlouhodobě zraněný hráč je nyní David Hovorka. Tomáš Holeš se dostává do formy, věřím, že v průběhu února bude na hřišti v soutěžním zápase. Vracejí se Pech nebo Kačaraba. Hráči se budou muset rvát o místo v sestavě." Jaroslav Tvrdík potvrdil, že Slavia má ambice zachránit B tým v druhé lize, čemuž by mělo pomoci, že A tým bude hrát většinu zápasů v sobotu. Sparta plánuje odehrát derby B týmů na Letné.

Dále hovořil Jindřich Trpišovský. "Zimní příprava byla atypická. Byla dlouhá přestávka, doléčili jsme hráče. Tým musím pochválit za pracovitost. Tréninky ukazují velkou připravenost, nicméně pravda leží na hřišti, posledně jsme byli také spokojení a pak jsme prohráli doma s Karvinou. Jsem moc rád, že se povedlo přivést Igoha Ogba. Ondra Kričfaluši přeskočil B tým a je plnohodnotným členem A týmu."

Tisková konference pokračovala dotazy novinářů. Trenér Trpišovský vysvětloval absenci generálky tím, že se nepovedlo dohodnout zápas s vhodným soupeřem na soustředění na neděli a modelový zápas mezi dvěma týmy Slavie dal trenérům mnoho materiálu, kdy jeden z týmů Slavie mohl simulovat hru Jablonce. Jaroslav Tvrdík odmítl komentovat spekulace o příchodu hráče Zafeirise. Ohledně Chytila je Slavia s Olomoucí na všem dohodnuta a součástí dohody není příchod Chytila do Edenu v zimním přestupním období. Trenér i předseda představenstva pak vysvětlovali neuplatnění opce na Christa Tiehiho tím, že by neměl dostatečné uplatnění v konkurenci ostatních a nebyla by to pro Slavii tudíž investice, která by dávala smysl. David Pech se přidá k týmu v pondělí, Tomáš Holeš během dvou týdnů. S Mickem van Burenem se počítá na hrot útoku, kde má konkurenci v Jurečkovi a Teclovi, nastoupit může kterýkoliv z nich, všichni mají dobrou formu. O nové smlouvě s Ondřejem Lingrem bude Slavia jednat po skončení přestupního období, nyní jej Slavia neprodá. Peter Olayinka bude využíván podle aktuální formy, je stále plnohodnotným členem kádru.

Komentáře (37)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

 1. Tisková konference Slavie.

  Myšák     před 11 měsíci 27.01.2023 15:27 |  
  10 0

  Vypadá to dobře, tak uvidíme!

 2. Re: Tisková konference před jarem: Spokojenost s přípravou i posilami

  SKEP     před 11 měsíci 27.01.2023 17:22 |  
  4 2

  Třeba Tvrdík místo k volbám pospíchal finalizovat přestup z Norska...

 3. Re: Tisková konference před jarem: Spokojenost s přípravou i posilami

  kedul     před 11 měsíci 27.01.2023 17:29 |  
  3 8

  Obávám se, že vzhledem ke zbytkové délce kontraktu Ondry Lingra nastalo zlomové období pro jeho udržení (jeho podpis nové smlouvy), případně pro jeho (pro Slavii výnosný) transfer. Aby to nakonec nebyl stejný příběh jako v případě Petera Olayinky. Ne každý hráč je takový "frajer" jako Vladimír Coufal, když podepsal smlouvu, aby ve prospěch Slavie navýšil svoji přestupovou cenu.

  • Re: Tisková konference před jarem: Spokojenost s přípravou i posilami

   Monarchie     před 11 měsíci 27.01.2023 17:56 |  
   4 0

   Ondra je fantastický kluk, dobře vedený a naprosto oddaný Slavii, to že chce jít ven, je jen dobře. Chce se neustále zlepšovat a pokud přijde skvělá nabídka a asi už je v hledáčku kvalitních mančaftů, udělá titul a bude dobře, když si zkusí lepší soutěž. Osobně si myslím, že titul uděláme a budeme mít velké problémy mančaft udržet.

   • Re: Tisková konference před jarem: Spokojenost s přípravou i posilami

    kedul     před 11 měsíci 27.01.2023 19:01 |  
    5 0

    Podtrhuju: Nejde mi o to držet tady Ondru stůj co stůj, ale obezřetně připravit jeho přátelský transfer do prestižního klubu (při vší úctě žádné Turecko, Balkán ani.....) a za pořádné odstupné. A k tomu už patrně čas nazrává. Je to v zájmu nejen Slavie, ale taky Karviné i celého českého fotbalu. Pokud se to nepovede (doslova zvoře), poklesne ochota nejen Karviné ale i dalších menších klubů své "klenoty" pouštět do Slavie. A tady už zase jde o domácí konkurenční boj "S" případně FCVP.


    Komentář byl uživatelem upraven (27.01.2023 19:05) . Zobrazit původní komentář

   • Re: Tisková konference před jarem: Spokojenost s přípravou i posilami

    kedul     před 11 měsíci 28.01.2023 13:45 |  
    1 0

    Díky Zd3nA1CZ za kopii textu v "Přestupy a spekulace"
    Z Podroužkova publikovaného rozhovoru s Viktorem Kolářem:
    Druhý případ: V jaké fázi ustrnul zájem Panathinaikosu o Ondřeje Lingra?
    „Oblíbené téma posledních dnů. (usměje se) Jednání byla celkem daleko a dostala se do fáze, kdy spolu mluvili ředitelé obou klubů, a padala čísla.“

    Tři miliony eur sedí?
    „V zásadě ano, ta finální částka se navíc vždy může ještě trošku pohnout. Ale Slavia deklarovala, že Ondra je pro ni nepostradatelný, klíčový hráč, její představa byla zkrátka výš. Za nás je taková informace pochopitelná, ale chceme s ní samozřejmě pracovat.“

    Slavia před ligou: Linec jako farma a útok na titul. Jak to bylo s Yeboahem?

    Zapnout zvuk
    Takže lepší smlouva od Slavie?
    „To je jedna z logických možných variant.“

    Podepsal by, když se ví, že má velký zájem odejít do zahraničí?
    „Už když přestupoval z Karviné do Slavie, říkal, že má motivaci jít jednou ven. Že pro Slavii odvede maximum, chce s ní být úspěšný a klubu pomoct ke skvělým výsledkům, ale pak prostě jít dál. V létě 2022 jsme tuhle informaci předali klubu, sám Ondra jim to několikrát potvrdil, abychom předešli komplikacím a možnému nekomfortu.“

    Třeba i odchodu na konec smlouvy?
    „Nejsme ve fázi ani ve vztahovém nastavení, kdybychom vytahovali podobné náboje. Chceme situaci jednoduše řešit bez zbytečných emocí. Proto to musí být včas a tím absolutně nejzazším termínem je příští léto. Nám jde hlavně o to, aby z toho vyšel spokojený hráč i Slavia.


    Komentář byl uživatelem upraven (28.01.2023 13:57) . Zobrazit původní komentář

 4. Re: Tisková konference před jarem: Spokojenost s přípravou i posilami

  kondorr     před 11 měsíci 27.01.2023 17:53 |  
  0 11

  Tak sem si to ted pustil ze záznamu a neni u toho zvuk to se to zase povedlo :(

  • Re: Tisková konference před jarem: Spokojenost s přípravou i posilami

   Wulfstan (přítel SN)     před 11 měsíci 27.01.2023 18:21 |  
   10 0

   Mně zvuk šel, většinou teda jen levej kanál a bylo to dost potichu, ale dalo se to.

   • Re: Tisková konference před jarem: Spokojenost s přípravou i posilami

    necich     před 11 měsíci 27.01.2023 18:45 |  
    6 0

    Aha, takže jsem se asi unáhlil, když jsem starý repráky vyhodil do kontejneru a obejdnal nový. No nic jdu vyhrabat ty starý.

    • Re: Tisková konference před jarem: Spokojenost s přípravou i posilami

     pehacko     před 11 měsíci 27.01.2023 18:54 |  
     2 0

     Starou nechte zakopanou a teste se na novou… pane starosto!

   • Re: Tisková konference před jarem: Spokojenost s přípravou i posilami

    kondorr     před 11 měsíci 27.01.2023 19:44 |  
    1 0

    Na PC mě to nešlo vůbec když sem to pustil na TV tak v pohodě.

  • Re: Tisková konference před jarem: Spokojenost s přípravou i posilami

   pehacko     před 11 měsíci 27.01.2023 18:22 |  
   6 0

   Neni jen prvnich pet vterin… pak to normalne jede. Nesmis to hned vzdávat!

 5. Re: Tisková konference před jarem: Spokojenost s přípravou i posilami

  yuta_watase01     před 11 měsíci 27.01.2023 18:54 |  
  16 1

  Máme suverénně nejlepší kádr z adeptů na titul, respektive určitě nejlépe složený, vyvážený, spousta hráčů dokáže alternovat na x různých postech, komunikace a PR k fanouškům taky na vysoké úrovni, realizační tým odvedl kus výborné práce přes tohle zimní období a pokud dorazí ještě ten 19-letý norský velký talent, budeme snad neporazitelní...Ten kluk vypadá velice zajímavě !

  Absolutně nedokážu odhadnout ani v nejmenším, jak by měla vypadat naše ideální sestava a kteří borci vyběhnou na trávník pozítří s Jabloncem. Jedno je ale jisté - hodně našim klukům věřím, i z videí na YT a kdekoliv jinde jde vidět, jak skvělá kabina u nás pořád je a jak jsou kluci natěšení ! :)
  Jaro bude naše !

  a btw, jsem rád, že Jaroslav Tvrdík překonal nedávno těžké období a zdá se, že je v plné palbě zpět, je radost poslouchat jakékoliv jeho mluvené projevy, skvělý řečník a člověk na svém místě v naší SKS

 6. Re: Tisková konference před jarem: Spokojenost s přípravou i posilami

  Radovan62 (přítel SN)     před 11 měsíci 27.01.2023 19:17 |  
  1 18

  Prý.jedeme už půl roku na dluh,snad.je to jen zbožné přání rudých,uklidní mě někdo ...

  • Re: Tisková konference před jarem: Spokojenost s přípravou i posilami

   belmis (přítel SN)     před 11 měsíci 27.01.2023 19:23 |  
   11 1

   I kdyby to byla pravda, jako že s největší pravděpodobností není. Oni jedou na dluh už asi 15 let. Děje se něco? Neděje. Nebo myslíš, že do nás bohatý investor napumpoval 2 miliardy aby nás pak nechal zkrachovat kvůli 100 milionům, aby z toho nakonec skoro nic neměl? Zvlášť, když nás nechtěl prodat ani amíkům? Navíc si teď dosadili do vedení dalšího svého člověka, aby nás dostal do dluhů?

   • Re: Tisková konference před jarem: Spokojenost s přípravou i posilami

    o5aradecek     před 11 měsíci 28.01.2023 08:18 |  
    2 0

    Přesně tak. Vím, že jsme většinou obezřetní, protože historie nás naučila, ale v současné době bych už byl v klidu a neřešil každý výkřik do tmy. Většinou od rudých.

  • Re: Tisková konference před jarem: Spokojenost s přípravou i posilami

   chrobak     před 11 měsíci 27.01.2023 21:05 |  
   4 0

   Kdyby ro byla pravda, tak bych odešel ještě někdo, na koho byla nabídkal.

   • Re: Tisková konference před jarem: Spokojenost s přípravou i posilami

    necich     před 11 měsíci 27.01.2023 22:05 |  
    5 0

    A hlavně bychom nekupovali hráče za 2,5 mega, dražšího jsme už měli na staďáku a podobně drahého rovněž držíme za ruku..

  • Re: Tisková konference před jarem: Spokojenost s přípravou i posilami

   dm52     před 11 měsíci 28.01.2023 09:28 |  
   2 0

   Říkal kdo?

  • Re: Tisková konference před jarem: Spokojenost s přípravou i posilami

   marcocruz (přítel SN)     před 11 měsíci 28.01.2023 10:45 |  
   3 0

   Tohle už je takovej kolorit, opakující se snad každé přestupní období nebo před derby či důležitými zápasy, že už jsme museli zkrachovat tolikrát, že to ani člověk nedopočítá. Nepustili jsme teď Oscara, Lingra, Ousoua a další, opravili trávník, chceme stavět akademii, investuje se do vybavení, technologií, takhle se podle mého klub jedoucí půl roku na dluh nechová. Když jsme naposledy jeli na dluh, přicházeli Cicmani, Trubilové a Eschemanni na hostování a nekupovali jsme hráče za severu za částky okolo 2m eur.

 7. Re: Tisková konference před jarem: Spokojenost s přípravou i posilami

  Taky     před 11 měsíci 27.01.2023 20:26 |  
  15 0

  Nebýt Ondřeje Zlámala, tak tam seděli Ogbu a Jurásek úplně zbytečně.

  • Re: Tisková konference před jarem: Spokojenost s přípravou i posilami

   pehacko     před 11 měsíci 27.01.2023 21:00 |  
   13 0

   To mi taky prislo od tech novinářských nymandu docela trapne… vazne nedokazi dat hracum nejakou otazku? V cele s tim dementem podrouzkem, ktery pokládá otazku tak, aby nedostal zadnou kloudnou odpoved…

 8. Re: Tisková konference před jarem: Spokojenost s přípravou i posilami

  Taky     před 11 měsíci 27.01.2023 20:38 |  
  2 2

  Z toho co zaznělo, tak bych tipoval, že Ogbu v neděli v základu ještě nenastoupí.
  Pak mi přišlo, že při výčtu křídel Jindra málem zapomněl na Ewertona, takže ten asi taky není do základu.

 9. Re: Tisková konference před jarem: Spokojenost s přípravou i posilami

  George (přítel SN)     před 11 měsíci 27.01.2023 20:56 |  
  4 1

  Stáááááááááááánda Tééééééééééécllllllllll oléééééééééé :-D slyšeli jste trenéra má nejlepší testy v případě :-) a trenér a maminka mají vždycky pravdu :-)

  A teď vážně, dokázal bych si představit v některých zápasech i po boku Micka, hrát na 2 nebo Venci....SKS Forever

 10. Re: Tisková konference před jarem: Spokojenost s přípravou i posilami

  eye     před 11 měsíci 27.01.2023 21:54 |  
  7 1

  Já jsem si říkal, že ideální budou čtyři posily na pravého beka, stopera do základu, tvořivého záložníka a útočníka. Nakonec chybí jen Chytil a ten přijde v létě. Nicméně na hrot máme hned tři zkušené prověřené borce. Možná to je ještě lepší pro boj o titul. Budeme ho mít!

  • Re: Tisková konference před jarem: Spokojenost s přípravou i posilami

   kjandourek (admin)     před 11 měsíci 27.01.2023 22:35 |  
   8 0

   Jak tam chybí nějaké to znaménko (dvojtečka, pomlčka)... tak jsem si v první chvíli myslel, že jsi žádal čtyři posily na pravého beka.... :-)

   • Re: Tisková konference před jarem: Spokojenost s přípravou i posilami

    o5aradecek     před 11 měsíci 28.01.2023 08:15 |  
    1 0

    Já taky. :-) Pořádně ten post vyztužit.

   • Re: Tisková konference před jarem: Spokojenost s přípravou i posilami

    eye     před 11 měsíci 28.01.2023 12:27 |  
    0 0

    :) To zas ne... i když si pamatuju, jak jsem kdysi smál sraltě, že přivedli čtyři defenzivní halvy.

 11. Dohoda s Milanem Škodou

  Slavistat     před 11 měsíci 27.01.2023 23:43 |  
  7 0

  Jsem rád, že když se dohodli se škodou, když odcházel, že bude mít možnost po konci kariéry dělat pro Slávii, že to platí i po 3 letech a nevyšumělo to v obvyklé zapomnění slibu, protože hráč nebyl v kubu, uběhlo několik let a z dohody zbyly prázdná slova. To považuji za velkou serióznost J.Tvrdíka a i kredit pro Slávii, že dohody platí. Oceňuji!

 12. Re: Tisková konference před jarem: Spokojenost s přípravou i posilami

  Staršina     před 11 měsíci 28.01.2023 04:06 |  
  6 0

  Viděl jsem sestřih Christose Zafeirise na twitteru. Kopie Nica Stainciua. Jen jeden rozdíl. Je mu 19 let. Dle transfers cena 1,5 mil. E. Nám je nabízen za 3 mil. Já si to musel pustit dvakrát. Dal bych za něj i 4. Doufám, že ten nákup vyjde.

 13. Je to na pochvalu, ale

  Slávista 51     před 11 měsíci 28.01.2023 04:37 |  
  5 0

  spokojenost bude, když to skončí dvěma poháry na konci sezony !

  • Re: Je to na pochvalu, ale

   Lukavo     před 11 měsíci 28.01.2023 08:39 |  
   1 0

   Já chci tři!!! Počítám i s Čelákovicema.

   • Re: Je to na pochvalu, ale

    knl66 (přítel SN)     před 11 měsíci 29.01.2023 20:40 |  
    1 0

    A já bych přivítal návrat na turnaj o Perleťový pohár v Žirovnici!!

 14. Re: Tisková konference před jarem: Spokojenost s přípravou i posilami

  vlk30 (přítel SN)     před 11 měsíci 28.01.2023 08:50 |  
  7 0

  Tiskovka klasika Jarda se dobře poslouchá, vypadá i zdravotně ready. Za mě by úplně stačil titul. Jinak jsem zvědavý na norošvéda, za tu raketu nezbývá než si přát, že realizák plus skauti se trefili do černého. Z těch sestřihů je opravdu herně podobný Nikoušovi. Tak uvidíme a zítra na značkách.

 15. Re: Tisková konference před jarem: Spokojenost s přípravou i posilami

  JohnyBeGOOD     před 11 měsíci 28.01.2023 12:13 |  
  2 3

  Jsem rád, že se oba JT vyjádřili k odchodům afrických hráčů. Přijde mi, že trochu opouštíme tuto cestu a budeme se zaměřovat víc na odchovance a české hráče.

  Nejvíce mě mrzí odchod Olayinky. Podle mě velmi nedoceněný hráč. Je to historicky nejlepší střelec v evropských pohárech a byl základní složkou jednoho z nejúspěšnějšího období Slavie za posledních 80 let. Vedení podle mě mohlo udělat výjimku a se smlouvou přitlačit. Příští rok jsme ho pak mohli výhodně prodat.

 16. Re: Tisková konference před jarem: Spokojenost s přípravou i posilami

  Mimoň     před 11 měsíci 28.01.2023 16:48 |  
  8 0

  tak ztráta Plzně hned v úvodu...to nám hodně pomohlo do začátku