Hráči Slavie

Hodnocení slávistů - 22. kolo

Domácí zápas se Zlínem se Slavii vůbec nevydařil, když nezískala ani bod. Sešívaní tím nevyužili zaváhání Plzně a zřejmě definitivně mohou přestat snít o titulu.

Titul byl po podzimu hodně bujarým snem optimisticky laděných fandů Slavie. Plzeň však na jaře dosud podává nečekaně slabé výkony a zprvu iluzorní šance na mistrovské oslavy začala po sobotní porážce Viktorie alespoň trochu doutnat. Přidušena ale byla hned o den později, když si červenobílí nedokázali na domácím stadionu poradit s trápícím se Zlínem. Potvrdilo se, že reálně tato sezona na titul není. Ne že by byla špatná - ostatně když se vyhraje pohár a udrží 2. místo, což obojí mají zatím slávisté pevně v rukou, tak půjde spolu s návratem Slavie do skupiny evropských pohárů o vydařený ročník -, ale zaváhání je prostě příliš. Jak na podzim, tak i teď na jaře. Nakonec ve 22. kole nemáme bodový průměr ani 2 bodů na zápas. Pokračovat tímto tempem, tak skončíme těsně pod hranicí 60 bodů a to v posledních letech na titul prostě stačit nemůže.

Zápas se Zlínem, který dosud na jaře získal pouhý bod (ač v Edenu hrál vzhledem k formě nad očekávání), svěřencům trenéra Trpišovského vůbec nevyšel. Opakovala se velmi častá jarní chyba, kdy jsme si hned v úvodu nechali vstřelit první branku. Když počítám i pohárovém střetnutí, tak to byla třetí inkasovaná branka v samotném úvodu ze sedmi jarních zápasů. To je prostě moc a otáčet zápasy je velmi těžké a jak vidno, zdaleka ne vždy se to podaří. Zjevná je i naše větší zranitelnost při bránění. Vedle riskantního nátlakového stylu k tomu jistě přispívá i časté točení hráčů v našich zadních řadách. Jde ale o změny vynucené, ostatně trenéři těžkou něco nadělají s tím, když se v posledním tréninku před zápasem zraní Deli (na jaře už podruhé). Zdravotních potíží je pak v celém kádru více než dost a vůbec to nepřispívá k tomu, aby se mužstvo sehrálo a sžilo s novým herním stylem.

I tak ale měli v neděli předvést slávisté o dost víc. Jejich výkon byl vlažný a patřil k těm nejslabším v sezoně. V první půli jsme si ještě vytvořili nějaký tlak, ale opět se ozval nešvar, který nás provází celou sezonou, tedy zahazování šancí. Ostatně je již téměř pravidlem, že gólman soupeře získá ocenění pro brankáře kola. Ve slabších chvilkách mám pocit, že i kdyby ve svatyni soupeře byla skříň nebo popelnice, tak ji naši hráči neomylně trefí a vytáhnou na zmíněný piedestal pro nejlepší výkony kola... Smutné. Druhá půle pak byla ještě smutnější. Slavia už se nezmohla ani na zatlačení soupeře, i tak ale měla vyhrát. Stačilo by, aby Tecl či Škoda proměnili vyložené šance, kdy byli sami před Zlámalem. V závěru hrála Slavia vabank a v nastavení z brejku inkasovala, čímž byla nepovedená neděla dokonána. Závěrečný risk je podle mě v pořádku, protože získat můžeme dva body a ztratit jen jeden. Ale je na pováženou, že posledním hráčem je nezkušený Bucha, který si nechá soupeře utéct, aniž by se s ním dostal do souboje. To je takticky vyloženě špatně.

Ale nekončeme úplně negativně (jinak se o zápasu se Zlínem ani psát nedalo). Slavia má pořád ve svých rukou splnění jarních cílů a bilance 4-1-2 (když počítáme pohár, který hrál Liberec v nejsilnější sestavě) není nikterak skvělá, ale ani nikterak tragická. Spíš podle očekávání, protože i sám trenér říkal, že to na jaře může skřípat a zažijeme pár infarktových chvilek, což už se ostatně vyplnilo. Skóre pak máme 13:7, což značí, že zápasy Slavie jsou atraktivní a padá v nich hodně branek. Celkový pohled tedy oproti samotné neděli není vůbec černý. Podle mě jsme na dobré cestě.

Hráči jsou hodnoceni na stupnici od 1 (nejhorší) do 10 (nejlepší).

Ondřej Kolář - 5 - Ze tří šancí inkasoval dva góly, což statisticky není vůbec dobrá bilance, ale reálně to měl v zápase těžké. První branka se dala těžko chytat, v závěru půle předvedl dobrý reflexivní zákrok při dobré možnosti Holzera. V samotném závěru celkem dobře vytlačil Vukadinoviče do úhlu, chyba byla hlavně u našich hráčů, kteří se nestihli vrátit z druhou vlnou. Ale vzhledem k tomu, jak naši střelci nechávají vyniknout brankáře soupeře, tak bychom i my potřebovali, aby nás Kolář brzy podržel jako v Boleslavi.

Jan Bořil - 4 - Slabý výkon, obvykle hraje standardně lépe, ostatně jako zbylá většina mančaftu. Laxně bránil při gólovce Holzera ze závěru první půle. Nejsvětlejším momentem z jeho strany byla vybojovaná penalta, ale tam šlo spíše o hloupost Gajiče, který sáhl po míči rukou.

Jakub Jugas - 4 - Jugas byl jedním z našich lepších hráčů. Byla na něm vidět bojovnost, která by ale měla být standardem i pro ostatní hráče v sešívaném dresu. Velice dobře vybojoval míč před tutovkou Škody ze druhé půle. V závěru ale nepochopitelně nezakončoval ve velice dobré hlavičkové pozici, nesmyslně přihrával dozadu a z odraženého míče vznikl brejk, kvůli kterému jsme prohráli. Jakub sice není útočník, ale v takový moment si měl počínat úplně jinak a zakončovat. Kdyby tak učinil, tak jsme možná vyhráli. Celkově lepší čtyřka.

Lukáš Pokorný - 3 - U první branky zaváhal, když mu po souboji odskočil Vyhnal, který pak sklepnul míč pro osamoceného Holzera. Ani jinak se mu v zápase příliš nedařilo, rozehrávka dosti drhla. Zatím jsou jeho výkony za očekáváním. Je sice pořád mladý a nadějný, ale potřebuje přidat hned. Má již zkušenosti ze zahraničí i reprezentace a nelze čekat, že ve Slavii bude dostávat opakovaně šanci, když důvěru nesplatí dobrým výkonem.

Jan Sýkora - 4 - Vrátil se po zranění a nebylo to ono. Navíc musel střídat kvůli dalším zdravotním problémům. Snad bude v pořádku, protože kdyby měl znovu absentovat delší dobu, tak bude více pacientem u doktora než hráčem fotbalu. V zápase byl nevýrazný, nejlepším momentem bylo, když mu nevyšla střela, díky čemuž se dostal k centru, který si málem do vlastní branky srazil Bačo. Takových momentů by měl mít ale v zápase o dost víc.

Tomáš Souček - 3 - Souček je obvyklým držákem naší hry a hráčem, na kterého je spolehnutí, že odvede vysoký standard. Tentokrát mu ale zápas hrubě nevyšel a patřil k nejhorším hráčům na hřišti. Často byl pozdě v soubojích a příliš kazil i přihrávky. Právě v jeho výkonu byl podle mě hlavní důvod našeho nefungujícího středu zálohy. Jediným světlým mometem bylo prodloužení autu při Škodově brance. Snad to byla jen výjimka a příště už to bude zase ten starý dobrý Souček.

Ondřej Kúdela - 3 - Při absenci Dannyho a Hromady padla volba třetího středního záložníka trochu překvapivě na Kúdelu, který je sice univerzálem, ale v posledních letech hraje stopera. Nebyla to správná sázka, ve středu zálohy byl Ondřej hodně neviditelný a nedařilo se mu. O něco lépe mu to šlo na pozici pravého beka, kde zaskakoval ve druhé půli. I tak to ale bylo celkově na Slavii velmi málo.

Ruslan Mingazov - 2 - Podruhé na jaře dostal šanci v základní sestavě a podruhé byl střídán o poločase. Chápu, že je Mingazov často zraněný a v takovém rozpoložení není snadné se dostat do formy. I tak je ale prostě jasné, že o účast nejen v základní sestavě ale o účast v kádru Slavie vůbec se musí bojovat úplně jinak. Ruslan podal vlažný výkon bez valnějšího zájmu o hru. Je otázkou, jestli vůbec přijde třetí šance...

Josef Hušbauer - 4 - Tentokrát neměl podporu středních záložníků v podobě černé práce a příliš se nedařilo ani Hušbauerovi. Na rozdíl od několika jiných hráčů na něm byla patrná snaha, někdy se snažil pomoci s rozehrávkou v hloubi pole, jindy se pokoušel o střelbu. Celkově se mu ale příliš nedařilo a ve druhé půli vypadl střed zálohy takřka úplně. Pepa alespoň docela dobře rozehrával standardní situace, ostatně jak je u něj zvykem.

Miroslav Stoch - 5 - V poli byl naším nejlepším hráčem, i když ani jeho výkon nebyl optimální. Připsal si několik laciných ztrát a nedůrazů směrem dozadu. Na druhou stranu byl ale naším nejaktivnějším hráčem dopředu a k tomu přidal lahůdkovou dalekonosnou přihrávku do samostatného úniku Teclovi. Ta zůstala pohříchu nevyužita.

Milan Škoda - 4 - Nejvýraznější slávista zápasu, bohužel ale převažují negativa. V první půli dřel a podržel spoustu dlouhých balónů, když rozehrávka a kombinace po zemi prakticky neexistovala. Velkým plusem je i vstřelená branka. Negativ je ale bohužel víc. Předně Milan neproměnil penaltu, když ji kopl mizerně. Nedal ani další šance. Hlavičku do tyčky mu zazlívat nelze, tam se prosadil dobře, ale v závěru druhé půle měl ve vyložené pozici zápas rozhodnout. Místo toho jen nastřelil Zlámala. Úplně čisté svědomí nemůže mít Škoda ani u inkasovaných branek. Při té první byl u Holzera pozdě. Ač chápu, že není obráncem a situace vyplynula ze standardky, tak si měl počínat lépe. A když se podíváte na začátek brejku před rozhodujícím gólem, tak přímo u Ekpaie stál právě Škoda. Ano, je to útočník, ale v samotném závěru, když jsme hráli vabank a vzadu nikdo nebyl, by za to měl právě kapitán vzít. Ostatně jak už jsem psal, Ekpai vyrážel až za ním a nakonec pohodlně skóroval.

Pavel Bucha - 4 - V Jihlavě byl jedním z mála hráčů, který nezklamal, zaujal i při dalším krátkém střídání. Tentokrát dostal prostor ve druhé půli, ale bohužel mu zápas nesedl. Hra naší středové zálohy se nedařila a Bucha do toho zabředl až po uši, ačkoliv v pár situacích vykazoval snahu hrát. V závěru si počínal netakticky, když mu příliš lacině unikl Vukadinovič.

Stanislav Tecl - 4 - Minule nám při střídání dvakrát pomohl a i tentokrát mohl být za hrdinu, ale tutovou šanci trestuhodně poslal několik metrů nad. To se prostě dávat musí, zvlášť v takovém zápase a když hráč bojuje o víc prostoru. Standa to alespoň částečně napravil výbornou přihrávkou do tutovky Škodovi, ale i ta zůstala bohužel nevyužita.

Tomáš Necid není hodnocen, protože hrál příliš krátce.

22. kolo - Neděle 01. 04. 2018 18:00

HET liga, 2017/2018
1 - 2
1 - 1
SK Slavia Praha
SK Slavia Praha

28. Milan Škoda

FC Zlín
FC Zlín

7. Holzer
90+2 Ekpai

Komentáře (282)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

Komentáře v tomto článku mohou číst pouze přihlášení uživatelé