Juniorka: Č. Budějovice - Slavia 1:3

Juniorka zvítězila v Českých Budějovicích a protože ve stejný čas dosavadní vedoucí tým tabulky Brno opět ztratilo body remízou na Spartě, jdou slávisté dvě kola před koncem soutěže do čela tabulky juniorské ligy!

České Budějovice - Slavia 1:3 (0:2)
 68. Vaněk - 14. Mikula, 35. a 87. Hurka

Slavia: Malina - Mikula, Zákostelský (70. Zámečník), Čepelák, Herc - Smolák, Bazal (67. Malcharek), Vondráček (57. Hrubý), Šimeček, Hurka - Červenka (83. Veselý)

Trenér Milan Titěra opět postavil silnou sestavu s tradičními oporami včetně Hurky, který odehrál o den dříve pár minut za áčko a vstřelil dokonce Hradci Králové branku. Po klidných úvodních minutách se slávisté dostali do vedení ve 14. minutě, kdy po rohovém kopu jeden ze sešívaných vrátil míč hlavou do vápna a tam se stejným způsobem prosadil trestuhodně osamocený Mikula - 0:1. Hned o minutu později mohl vedení Slavie navýšit Šimeček, jeho rána mířila ale těsně vedle. Po půlhodině hry zahrozili i domácí, Vaněk ale mířil těsně vedle a slávisté opět trestali, povedenou střelou zvýšil vedení červenobílých Hurka, který tak vstřelil druhý gól ve dvou dnech a ve dvou různých soutěžích - 0:2. Navýšit skóre mohl ještě do poločasu Šimeček, další svou střelu ale poslal nad bránu a do kabin se tak šlo za stavu 0:2. Ve druhé půli se dlouho nic zajímavého nedělo, než dostal pěknou přihrávku za obranu Šimeček, hledal před prázdnou bránou Červenku, ten však na míč těsně nedosáhl. A přišel trest, když se na druhé straně zjevil za zády obránců Slavie Vaněk a snížil - 1:2. Deset minut před koncem mohlo být ještě hůř, ale Malina Slavii podržel výborným zákrokem. V závěru se slávisté strachovali o své jednobrankové vedení, klid jim však vrátil Martin Hurka, který potrestal velkou chybu brankáře Rojíka v rozehrávce a zpečetil vítězství Slavie v poměru 3:1. A protože Sparta dokázala v posledních minutách vyrovnat zápas s Brnem na 2:2, jdou slávisté dvě kola před koncem soutěže do čela tabulky juniorské ligy a mají titul ve svých rukou!!