Slavia - Neratovice 2:0

Slavia se dnes utkala s druholigovým týmem Neratovice. Zápas skončil naším vítězstvím 2:0. V zápase nastoupili oba nigerijci a ve druhém poločase také hráči z béčka.

Branky: 60. a 86. z pen. Švancara Sestava Slavie: Václavík – Svoboda, Šuškavčevič, Šilhavý, Sedláček – Kuchař (46. Knobloch), Shade (61. Kounovský), Lička, Kozák (79. Penc) – Arinze (46. Musil), Švancara Návštěva: přibližně 100 lidí Slavia nastoupila s hráči, kteří se nevešli do základní sestavy sobotního zápasu proti Jablonci a také nigerijští hráči, Obighalia Arinze, kterému je teprve 16 let, a Akinrolasa Shade, kterému je 19 let. Ve druhém poločase se do hry dostali i hráči našeho béčka. Svoboda a Sedláček nastoupili do obrany, i když na tomto postu nehrají, ale měli za úkol podporovat útok, takto již v přípravě jednou hráli. První poločas nebyl moc pohledný, Slavia měla sice územní převahu a soupeře k ničemu nepustila, ale my jsme se k ohrožení branky také nedostali. První vážnější moment první půle byl ve 39. min., kdy se do brejku dostal Kozák, ale jeho slabá střela z hranice vápna brankáře neohrozila. Oba nigerijci hráli přijatelně, snažili se oba dostávat do zakončení, ale občas vázla souhra s hráči. Do druhého poločasu nenastoupil již nigerijský hráč Arinze a Kuchař, kteří byli nahrazeni Musilem a Knoblochem. Hra byla najednou aktivnější a dostávali jsme se také více k zakončení. V 50. minutě mohl dát úvodní branku Lička, jenže míč z voleje netrefil dobře a střela byla velice slabá a nemohla brankáře ohrozit. V 56. minutě jsme mohli prohrávat, Václavík bravurně z malého vápna zabránil brance, kdy soupeř pouze napálil našeho gólmana. O pár minut později jsme se již mohli radovat z úvodní branky, když kapitán Petr Švancara byl nahrávkou vyslán k bráně a z velkého vápna chytře přehodil brankáře. Svou druhou branka dal Švancara z penalty tři minuty před koncem zápasu, kdy byl ve vápně faulován Lička.