Slavia - Bohemians 1905 1:1

Slávisté ve svém druhém utkání v rámci Tipsport ligy remizovali s vršovickým sousedem 1:1. Výsledek odpovídá průběhu zápasu, první půli měla výraznou převahu Bohemka, ve druhém poločase měla navrch Slavie.

Slavia - Bohemians 1905 1:1 (1:1)

Branky: 6. Toleski - 2. Škoda

Slavia: 1. poločas: Kubásek - Krajčík, Šourek, Brabec, Hubáček - Kalivoda, Suchý, Tavares, Černý - Toleski, Střihavka

2. poločas: Kubásek - Dřížďal, Suchý, Hubáček, Vulin - Krajčík, Volešák, Švec, Jarolím, Pudil - Šenkeřík

Zápasový report

Karel Jarolím dnes kromě základní jedenáctky, která vyběhla na hřiště, měl k dispozici sedm náhradníků, kteří se všichni dostali do hry v úvodu druhého poločasu. Druhou půli odehrál i testovaný obránce Lovre Vulin.

Úvod utkání byl oboustranně hektický, nejdříve Slavia ve 2. minutě inkasovala, když si Škoda ve vápně poradil s centrem zprava a usměrnil balón za Kubáskova záda. Slávisté odpověděli o čtyři minuty později, Kalivoda využil pas za obranu a řítil se sám po pravé straně k bráně hostů, na hranici vápna ho srazil Sňozík. Kalivoda ho však ještě předtím stihnul přehodit a balón do brány dorazil zleva dobíhající Toleski. Gólem však slávistická aktivita v prvním poločase skončila, hráči byli ve středu hřiště neškodní, nedokázali podržet míč. Bohemians hráli svůj typický fotbal plný nasazení a bojovnosti, přistupovali k červenobílým a nenechávali jim prostor, bohužel často i faulovali a některé zákroky byly dost ostré. Diváky stojící v levé části tribuny muselo bolet za krkem, protože první poločas se odehrával na pravé straně hřiště, tedy polovině Slavie. Bohemka si vytvořila ještě další asi tři šance, které kryl Kubásek.

Druhý poločas, bohužel pro divákův krk, naštěstí pro Slavii, se opět odehrával na pravé straně hřiště, Karel Jarolím změnil rozestavení na 4-5-1 a bylo to znát. Slavia měla šance, nejdříve tři minuty po přestávce si naskočil na míč z rohového kopu Suchý a hlavičkoval nad, poté se krásnou střelou prezentoval Pudil, ale Sňozík výborným zákrokem balón vyrazil. Na druhé straně se asi do největší šance dostal Hašek v 57. minutě, ale jeho hlavičku k pravé tyči Kubásek vyrazil na roh. Rozhodčí Jech ukončil zápas o minutu dřív, než podle časomíry měl, nicméně to nemění nic na faktu, že remíza dnes byla spravedlivá a diváci se žádné velké fotbalové podívané nedočkali.

Slavii patří ve skupině 1. místo před Bohemians, kteří jsou o skóre horší. Zbývající utkání proti Příbrami odehraje béčko, A tým zítra odlétá na soustředění do Dubaje.

Hodnocení trenéra

"V první půli jsme nehráli v obraně dostatečně důsledně, útočníkům jsme nechali příliš mnoho prostoru, více důslední jsme mohli být i v záloze. Ve druhém poločase jsme změnili rozestavení, je škoda, že se nám nepodařilo vstřelit branku, měli jsme několik dobrých situací. V závěru jsme měli příliš mnoho ztrát míčů, které možná pramenily z naší únavy, ještě včera jsme dvoufázově trénovali. Jsem rád, že si žádný ze zákroků, které byly za hranicí regulérnosti, nevyžádal zranění," řekl k zápasu kouč Karel Jarolím.