V letošní sezoně jsme prozatím odehráli čtyři zápasy a teprve v sobotním infarktovém střetnutí jsme poprvé získali tři body. Zajímavá je však jiná bilance, doposud máme doslova tragický první poločas a mnohem lepší poločas druhý. Dalším paradoxem je fakt, že všechny branky jsme dostali ze standardních situací.
1. poločas

Následovalo utkání v Anderlecht. Začali jsme špatně, po šesti minutách obdržená branka, ta nás však nakopla a předvedli jsme úsek prvního poločasu, kterým jsme domácí doslova zaskočili a podařilo se nám skórovat. To je naše jediná branka v prvních poločasech, možná klíčová! Belgičané pak dokázali dát druhý gól.

Poslední zápas s Jabloncem je hodně čerstvý a asi na to jen tak nezapomeneme. Ani jsme si nestačili nakoupit klobásy, usadit se a už jsme po čtyřech minutách prohrávali o dvě branky. Mohli jsme prohrávat i větším rozdílem. Byl to asi náš nejhorší výkon.
Když si to celé shrneme, tak z toho vyplývá, že v zápase s Anderlechtem bude právě první poločas hodně klíčový. Pokaždé jsme dostali branku a často se nám ani nedařilo zakončovat či jsme začali laxně. Teď to snad bude jiné, hráči budou makat naplno. Musíme hrát od prvních minut a pokusit se porušit statistiku a nedostat gól.
2. poločas

Proti Jihlavě jsme museli zvrátit nepříznivý výsledek, nakonec se nám podařilo dát pouze jednu branku, ale měli jsme i další šance. Soupeře jsme přehrávali a výhru bychom si rozhodně zasloužili.
V Anderlechtu jsme se uchýlili k bránění příznivé porážky 1:2 a pokoušeli se o brejky. Hlavně v závěru jsme si vytvořili několik slibných šancí k vyrovnání. Domácí už nás moc neohrozili.

A utkání s Jabloncem, po přestávce nastalo obrození, hosté začali pasivně bránit a slávisté si vytvářeli šance. To co se stalo v poslední čtvrthodině, to nemá obdoby. Během jedenácti minut jsme dali tři branky a otočili tak značně nepříznivý výsledek. To je velká vzpruha před zítřejším zápasem.
Když si to opět shrneme, tak z toho vyplývá, že ve druhém poločase bychom měli dát rozhodující branky k postupu. Je potřeba, abychom ten první zvládli co nejlépe a ve druhém Anderlecht rozdrtili. Za vytouženým postupem je požene vyprodaný stadion, vytvoříme peklo na zemi!
Standardní situace
Dalším negativem je fakt, že všechny branky jsme dostali ze standardních situací! Ze hry se soupeř buď neprosadí či při nás stojí štěstí. Hráči se musí na to zaměřit, protože Anderlecht je v tom dost nebezpečný a dokáže i rychle rozehrávat, jako při první brance v Bruselu. Je tedy třeba, abychom v okolí našeho vápna zbytečně nefaulovali, což se v poslední době často stávalo. Rozhodčí snad bude pískat stejným metrem a ne jako v Bruselu.
Peklo na zemi

Komentáře (3)
Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde
RED - WHITE HELL !!!
(host) před 20 lety 23.08.2005 14:07 |Každý fanoušek má morální povinnost dorazit na stadion v jednom z následujících trik:
1) dres SK
2) bílé triko
3) červené triko
Musíme na stadionu rozpoutat červenobílé peklo.
Vítané jsou také konfety!!!
Dodržme prosím zákaz pyrotechniky!!!
Re: Slavia - tým rozdílných poločasů
vikingzlipy (přítel SN) před 20 lety 23.08.2005 16:04 |Dres už mám teď na sobě, abych na to nezapoměl a buben, ten si vezmu taky. Strahov se bude třást v základech:-)
Go go!!!
Besa před 20 lety 23.08.2005 17:02 |Kurňa, já jsem tak natěšenej, to je neskutečný. Očekávám ještě lepší atmosféru než byla na Vigu a už to byl neskutečnej kotel. Šetřte proto hlasivky a zítra si je tam vyřveme při společných oslavách postupu.