Soutěž

Tipovačka 2023/24 - vyhlášení vítězů

S odehráním posledního kola se uzavřela i naše tipovací soutěž, pojďme si jako každý rok i letos vyhlásit nejúspěšnější borce a předat ceny.

Letošní sezóna byla v mnohém výjimečná. Až do poslední chvíle se zdálo, že vítězství obhájí loňský vítěz, což se v historii naší Tipovačky nikdy nestalo. Jenomže poslední kolo všechny predikce postavilo na hlavu. Valjean, který si loni odnesl cenu za čtvrté místo, v posledním kole trefil výsledek obou poločasů a správně určil i dva střelce, což mu – podpořeno žolíkem – vyneslo fantastických 34,34 bodu a celkový zisk 306,27 znamená první místo.

Loňský vítěz Stefi se v posledním kole držel při zemi, jeho tip byl přesně na polovině (2:0 po půli 1:0) a i s jedním střelcem a podpořen žolíkem bral pouze 6,34 bodu. V celkovém součtu potom zisk 302,49 bodu znamenal druhé místo o necelé čtyři body. I tak je výjimečné, že první dvě místa obsadili borci, kteří si ceny odnesli i loni.

Na třetím místě skončil Punx se ziskem 289,27 bodu. Ani toto jméno není na stupních vítězů poprvé, bronzový stupínek bral i předloni, loni skončil sedmý – i to je obdivuhodně vyrovnaná výkonnost, nebo tedy spíše odhad.

Bramborový stupínek obsadil uživatel s přezdívkou bedva (288,21 bodu), na cenu za páté místo se může těšit Recak (287,27).

Opět se podívejme na srovnání s minulým ročníkem. Loni vítězný Stefi by se ziskem 308,09 zvítězil i letos, ovšem na druhé místo loni stačilo 298,1 bodu, což by letos znamenalo až místo čtvrté. Zajímavé určitě je, že loňský šestý v pořadí zaznamenal úplně stejný bodový zisk jako letos pátý.

Celkem se do hry zapojilo 421 účastníků, z čehož čtyři si připsali pouze jeden bod za jeden – evidentně neúspěšný – tip. 249 tipujících zaznamenalo zisk nad 100 bodů, 145 borců se přehouplo přes dvěstěbodovou hranici.

A jak si vedli loňští ocenění? O loni prvním a čtvrtém už byla řeč, ti se podělili o první dvě místa. Loni druhý hamar skončil letos na 43. místě se ziskem 251,48 bodu; třetí Baronpatak skončil i letos o příčku níže, tudíž 44. se ziskem 251,19. To je opět celkem zajímavá vyrovnanost, tentokráte tedy porovnání dvou soutěžících. Loni čtvrtý SKS JWM skončil na 105. místě se ziskem 218,28 bodu a Wulfstan, který loni bral šesté místo, letos skončil 141. za 202,82 bodu.

A o co jsme letos hráli?

1. cena: Dres Františka Pláničky podepsaný celým týmem, přívěsek na klíče Plánička, dva letošní Halftimy
  2. cena: Podepsané hráčské kartičky, přívěsek na klíče Plánička, dva letošní Halftimy
  3. cena: Slávistická šála, přívěsek na klíče Plánička, dva letošní Halftimy
  4. cena: přívěsek na klíče Plánička, dva letošní Halftimy
  5. cena: dva letošní Halftimy

Výherce budeme kontaktovat přes SZ, abychom se s nimi dohodli na možnostech předání.

I v příští sezóně se Tipovačka rozjede hned s úvodním kolem. Vyhrát může každý, kdo prokáže dobrý odhad na výsledky a jak ukázalo letošní poslední kolo, není nutné házet flintu do žita ani s prvními neúspěchy!