Slavia B - Domažlice 1:0

Slavia porazila na Xaverově v klíčovém zápase o vítězství v ČFL A a postup do druhé ligy Domažlice 1:0, jedinou branku vstřelil Stanislav Tecl. Dvě kola před koncem má Slavia náskok na čele ČFL A na Domažlice šest bodů a při vyrovnaných vzájemných zápasech má o 14 branek lepší rozdíl skóre. Účast v zápase o postup do druhé ligy s vítězem skupiny B je tak už téměř formalitou.

V základní sestavě béčka trochu překvapivě nenastoupila žádná posila z A týmu mimo Ondřeje Koláře a Stanislava Tecla, kteří hráli už minulý zápas na hřišti rezervy Táborska. Absenci Ogungbayie vyřešilo béčko z vlastních zdrojů, v záloze nastoupili oba Pechové. Hned ve druhé minutě šli slávisté po odvráceném rohu do brejku, Tecl poslal za obranu Dominika Pecha, ten byl rychlejší než obránce, který se mu ve vápně opřel do zad, místo penalty a červené karty sudí Švagr nechal pokračovat ve hře. Na druhé straně Kolář musel řešit zapeklitou situaci na malém vápně, když byl míč nebezpečně před Jedličkou s Dvořákem. Nakonec ale ke střele nedošlo a Kolář míč ukryl pod sebou. Z více než dvaceti metrů to prudkou ranou zkusil David Pech, Cherepkovi vypadl míč z náruče, ale na možnou dorážku žádný ze slávistů nedobíhal. Po dvaceti minutách hry vyběhl brankář hostů Cherepko na hranici vápna, boxoval míč a střetl se se spoluhráčem, načež musel být ošetřován. Slávisté drželi míč častěji na svých kopačkách, ale do nebezpečných situací před bránou soupeře se nedostávali. Rohové kopy v klidu odvracela zkušená obrana hostů. Ve 32. minutě se ale skóre měnilo! Na levé straně si až k brankové čáře seběhl na míč od Zachovala stoper Mikuláš Konečný, poslal do vápna prudký střílený přízemní centr, míč si našel Stanislav Tecl a usměrnil jej do sítě - 1:0! A mohlo být ještě veseleji Tecl vedl rychlý brejk, předal na hranici vápna Toulovi, ten ale přestřelil. Další nadějnou akci slávistů překazil v 41. minutě na poslední chvíli Svoboda. Pak se ke střele z ideální pozice šestnáct metrů od branky dostal David Pech, bránu ale těsně minul. Hosté byli za nepříznivého stavu v útoku hodně agresivní a několik jejich akcí skončilo útočným faulem. Protože krásný průnik Dominika Pecha do vápna skončil jen rohovým kopem, svítil v poločasove na světelné tabuli stav 1:0.

Také první šanci druhé půle měli slávisté, když se ale brankář Cherepko nedostal přes Toulu uvnitř malého vápna k míči, sudí odpískal útočný faul. Jen o chvíli později zvedlo rozhodnutí sudích vášně na druhé straně, z rychlé protiakce totiž padla branka, asistent však mával ofsajd hráče, který bránil Kolářovi ve výhledu a gól tak neplatil. Po přímém kopu Slavie hlavičkoval Žitný vysoko nad bránu. Také druhý faul, kdy se poslední obránce opřel do zad útočníkovi, který by mohl jít sám na golmana, rozhodčí nijak netrestal a tak z možného brejku Tecla nebylo nic. Hosté byli v druhé půli daleko nebezpečnější než v prvním poločase a ve hře bylo také daleko víc emocí, které se sudímu Švagrovi nedařilo krotit. Nebezpečné střely z hranice vápna na obou stranách zablokovali obránci. Faul Svobody, který zezadu poslal k zemi unikajícího Tecla, už sudí Švagr prostě nemohl přehlédnout a zaslouženě poslal hosty do deseti! Po vyloučení se paradoxně emoce na hřišti trochu uklidnily. Dobrou šanci měl po uvolnění od Tecla střídající Adam Pudil, jeho střelu ale chytil Cherepko. Následně musel být opět ošetřován na stejném místě jako v prvním poločase. Pro ofsajd neplatil ani další gól Domažlic, Fillo byl při své hlavičce za posledním obráncem. Před bránou Koláře se děly neuvěřitelné věci, neuběhly ani dvě minuty a síť za ním se rozvlnila opět, ani tato branka ale nebyla uznána, protože sudí ještě předtím, než míč zamířil do sítě, odpískal útočný faul. A za další minutu přišel výborný centr z pravé strany a hlavičkující útočník trefil tyč! I slávisté měli velké šance, zasekávačka Pudila v brejku nevedla ke kýženému efektu a po Vorlického vysunutí vychytal Toulu Cherepko. Závar před brankou Kolářev první nastavené minutě dokázali slávisté ubránit.Poslední centr do vápna sebral Kolář a slávisté mohli slavit vítězství v nejdůležitějším zápase závěru ČFL A.

5 2

Ten kdyby jeste o rok prodlouzil karieru, tak becko vyhraje za rok i druhou ligu.

gr—pla     před 22 dny 26.05.2024 13:12 |
        5 2

A kdyby o dva tak i první. A pak i ligu mistrů.

mig52     před 22 dny 26.05.2024 11:35 |
      17 26

Přesně. V lize nedal gól ani nepamatujeme, teď nastoupí ve třetí lize a trhá sítě. Jasně ukazuje, kde měl dle výkonnosti už drahnou dobu hrát.:-)))).

Arya     před 22 dny 26.05.2024 11:38 |
        35 4

Maká pro Slavii bez kdejakého urážení. Hrozně nedoceněná vlastnost.

Ragnarok     před 22 dny 26.05.2024 12:59 |
          9 4

K tomuhle můžu říct jediné - je to profesionální fotbalista s nějakými povinnostmi, které dodržuje.

Arya     před 22 dny 26.05.2024 12:59 |
            5 5

Ano, jako jakýsi Bucha, že

Ragnarok     před 22 dny 26.05.2024 13:08 |
              6 7

Co to proboha meleš? Bucha flagrantně porušil smlouvu. Tecl vše dodržuje a je tam, kde být má.

Arya     před 22 dny 26.05.2024 13:13 |
                9 2

Ano, přesto někteří (jako ty) na Standu jednou neskutečný hejty, který s kritikou nemaj nic společnýho

Ragnarok     před 22 dny 26.05.2024 13:19 |
                  10 7

Kecáš kraviny a neumíš číst. Já ho tady oceňuju za profesionální přístup a dnešní pčínos a ty mi píšeš takovýhle nesmysly?
                  Tecl je tlustý - fakt, dnes krásně viditelný. Tecl je pomalý - fakt, dnes krásně viditelný. Tecl je přeplacený - fakt. Teclovi vytvořili trafiku za nesmyslné peníze - fakt. Tecl má profesionální přístup. Tecl má přístup, který by mohl být příkladem pro všechny.
                  Hate je za mne to, že někdo programově hejtí ať se děje cokoli. To nedělám. Poukazuji na jeho negativa, protože se v poslední dobře projevovaly více. A přesto, že ho nesnáším ho pochválím za přístup a vidím jeho přínosy. To myslím svědčí spíš o objektivitě. Hate je to, co předvádíš ty vůči mně.

Arya     před 22 dny 26.05.2024 13:27 |
                    6 9

Ne, fakt se tu nebudu dohadovat s někým, jako ty
                    nashle

mig52     před 22 dny 26.05.2024 14:33 |
          3 10

Holka, fotbal se hraje na branky a body, ne na makání bez urážení. Hráči mají smlouvy a ty by měli dodržovat!! Že se někdo z nich slušně řečeno nakrkne pro to či ono, je jiný problém, ale naši hráči jsou opravdu placeni tak slušně, že makání bez urážení beru na vědomí, ale to je tak vše. Určitě to neberu jako búhví jaké pozitivum, před kterým si sednu na zadek, ale jako základní plnění povinností hráče klubu.

ehad     před 22 dny 26.05.2024 12:56 |
        9 4

Nevim jakou ma vykonnost S. Tecl, ale to je jedno ... Kazdopadne dokazu ohodnotit fanouska, jenz neustale nasazuje na hrace (nebo i trenery) sveho tymu a nadava jim. To hodnoceni si myslim kazdy dokaze predstavit.

Cygnus     před 22 dny 26.05.2024 14:02 |
        17 4

Kdybys nemlel jako ten kafemlýnek který jsi dostal k Vánocům, bys věděl že Tecl dal poslední ligový gól Spartě před rokem, 13.5.2023. Od té doby hrál přesně 169 minut v lize. Mimochodem, za celou nynější a minulou sezónu odehrál přesně 1.391 minut, ve kterých dal 11 gólů a měl 7 asistencí. Což znamená 18 kanadských bodů, jeden co 77,27 minut. Nemá se za co stydět. Chápu ze chceš imponovat tvými fotbalovými znalosti. Jak si ale před časem sám psal, "přece jen trochu rozumíš fotbalu". Přesně tak, trochu, i když s veškerou skromnosti která ti je tak typická, jsi to myslel poněkud jinak.

mig52     před 22 dny 26.05.2024 14:42 |
          6 10

Mne jako hráče kádru zajímá, kolik branek dal v poslední sezóně a už fakt ne, že někdy v prvohorách dal čtyři branky Budĕjkám. Ano, za to jsem mu zatleskal, jenže tím jako produktivní hroťák víceméně skončil. Pak už byl jen jako hroťák protekční. Já ti neberu, že je Tecl tvůj oblíbenec a respektuju to, ty nech na mně, zda ho vidím na hřišti rád či ne. S vědomím, že za jeho nominace může někdo jiný.

2. Re: Slavia B - Domažlice

Kikoriki     před 22 dny 26.05.2024 11:55 |
    4 1

Domažlice daly už asi pátý gól, a vždy to neuznal. Snad to hoši udrží ale je tam křeč

Borgetti     před 22 dny 26.05.2024 12:06 |
      2 0

Jako v tento jediný zápas 5 neuznaných branek?

japhy     před 22 dny 26.05.2024 12:13 |
        2 0

Já to sledoval až od 75. minuty a viděl jsem dva. A v reportu už předtím jeden zmiňovali.

5 3

Přiznávám, nemám tušení co to je TV COM. To co produkuje, by nebylo nic špičkového ani před 60 lety. Takovou hrůzu, aby jeden pohledal.

• Re: Slavia B - Domažlice 1:0

rak (přítel SN)     před 22 dny 26.05.2024 12:49 |
      4 0

To je tak, když kameru řídí umělá inteligence. Kdyby s tím pohyboval kdokoli, bylo by to lepší. To by snad zvládl zadarmo nebo za drobné i nějaký z diváků.
      Hlavně, že jsme vyhráli, ale na to, že konec byl proti deseti, tak jsem docela trnul. Viděl jsem ale jen asi poslední třetinu zápasu.

PetCC     před 22 dny 26.05.2024 22:18 |
      2 0

Normálně dávaj na spoustu různých soutěží automaticky řízené kamery.
      Lepší než jen skóre na Livesportu, ne?

5. Re: Slavia B - Domažlice 1:0

Ragnarok     před 22 dny 26.05.2024 13:07 |
    12 2

Tecl dal gól po vynikajícím náběhu, zařídil červenou kartou díky své hmotnosti a zkušenosti a naopak hrozné nezkušenosti stopera. To jsou velká pozitiva a vlastně nemá cenu hodnotit zbylý výkon, protože tímhle přispěl dost.
    Soupeř dal tři branky a jednu tyč, Kolář nechytil nic, ale myslím, že oba ofsajdy i faul byly.
    My jsme měli mít hned v 2. minutě penaltu, moc jasnějších jsem dlouho neviděl.
    Z výkonů bych chtěl poukázat na to, že stopeři byli fajn, Konečný to hraje tak s tepovkou 40, zato Hunal s cholerickou 180. Trédl tradičně s energií, Dominik Pech velmi fajn, Tecl se bohužel herně zcela ztratí, ale čich na důležité situace má na tuto úroveň mimořádný. Vorlický jakmile vkročil na hřiště, tak bylo vidět, že když bude zdravotně v pořádsku, tak je jinde.
    Nabídka klobás mne dost zklamala. David Ocetník měl sekanou a párek, nějakou exklusivní klobásku jsem neidentifikoval. Tak snad odpoledne.

Sníža     před 22 dny 26.05.2024 14:26 |
      0 0

Chtěl jsem se zeptat. Proč Vorlický šel až na posledních pár minut. On je na tom pořád tak špatně zdravotně, protože opravdu vypadal velmi fotbalově.

Ivan     před 22 dny 26.05.2024 14:56 |
        2 1

Já nevím, ale tohle byl důležitý zápas a Domažlice hrají od podlahy, tak možná proto

6. Re: Slavia B - Domažlice

butters     před 22 dny 26.05.2024 13:51 |
    7 5

Standa by měl dělat ve Slavii mentálního kouče. Před 7 lety na Strahově s Brnem jeho góly taky uklidnily nervózní tým a orazítkovaly titul. Dnes potvrdil, že to nebyla náhoda.

Hippo     před 22 dny 26.05.2024 20:28 |
      1 0

Už je to 7 let? Ten čas letí rychle

7. Re: Slavia B - Domažlice 1:0

knl66 (přítel SN)     před 22 dny 26.05.2024 14:36 |
    2 1

Ty tři neuznané góly... Byl to zářez Domažlic, nebo ty ofsajdy byly viditelné z Marsu?

ehad     před 18 dny 30.05.2024 21:23 |
      0 0

Asi spis za a) ... docela mi to zkazilo radost z postupu.

8. Re: Slavia B - Domažlice 1:0

Louluk (admin)     před 22 dny 26.05.2024 18:57 |
    4 0

Za mě paráda, že se rezerva Slavie dostane s největší pravděpodobností do 2. ligy. Těším se na další derby béček, ale třeba i zápasy jinými týmy.

9. Re: Slavia B - Domažlice 1:0

RiderJ     před 21 dny 27.05.2024 13:05 |
    3 0

Uf, těžké hodnotit tenhle zápas po tom, co se sportovně dělo ve zbytku dne. Nicméně pro tým výborná příprava na to, co je případně může čekat ještě v lepší kvalitě o patro výš. Domažlice mají zkušený tým a druhou půli Slavii hodně znepříjemnily.

První půli to bylo spíše dobývání obranného bloku, ve druhé půli naopak hostě zabrali a byli nebezpeční. Vedle 3 neuznaných gólů (2 mi přišly sporné) trefil ještě Dvořák v čisté gólovce tyč. Nezkušenost některých hráčů se projevila individuálně v různých formách nepřesností, taktických výpadků atd.

Nejlepší hráč asi Tecl, který vedle gólu a zařízení vyloučení stopera pokryl spoustu balonů, pomáhal v mezihře a jednoznačně vynikal. Velmi zajímavé momenty měl Dominik Pech, který je individuálně i pohybově skvělý, a pak stoper Konečný, který hraje s ohromným klidem a přehledem. Vorlický za 5 minut, které dostal, stihnul předvést 2 super akce.

Pokud se povede postoupit, budou se muset kluci vyvarovat podobných výpadků, jestli se mají v extrémně vyrovnané soutěži tentokrát udržet.

houston (přítel SN)     před 21 dny 27.05.2024 13:33 |
      0 2

I v zápase v Domažlicích byl Tecl výborný a byl hodně platným, i gól vstřelil. Tam to ale podělal hlavně střed obrany, kdy po jejich chybě byl vyloučen Sirotník a góly jsme dostali po hlavičkách malých hráčů. Tam to prohra být nemusela. No, a teď Velvary...

RiderJ     před 21 dny 27.05.2024 13:54 |
        2 1

Velvary budou dalším těžkým soupeřem, mají zkušený a vyvážený kádr, včetně 3-4 kluků z SKS mládeže. Navíc se nejspíš nebude ani opakovat scénář a la Zápy posledně a Velvary mají o postup zájem. Nicméně pokud nepřekonáš takového soupeře, asi nemáš ve druhé lize co dělat. Uvidíme, zatím ještě není finálně potvrzen ani tenhle dvojzápas.

Karel13     před 21 dny 27.05.2024 14:46 |
          2 0

Šéf Velvar prohlásil, že chtějí vyhrát ČFL, porazit naše béčko, ale o postup zájem nemají, protože k tomu nemají podmínky ...

RiderJ     před 21 dny 27.05.2024 14:56 |
            1 0

Ha! Už to čtu, ještě měsíc zpátky říkal opak. Tím lépe..

Akuls     před 19 dny 29.05.2024 09:44 |
      3 0

Myslím si, že minimálně jeden ze tří vstřelených gólů měl být uznaný. Cítím takovou pachuť. Chápu, když chce někdo postupovat, ale nebylo to úplně fér. Každá porážka se těžko vstřebává, ale teď je to o to těžší," prohlásil útočník Jiskry Domažlice František Dvořák.
      Po zápase se bavil s bývalými reprezentanty brankářem a současnými oporami Slavie Ondřejem Kolářem a útočníkem Stanislavem Teclem, kteří v neděli proti Jiskře hráli za béčko sešívaných.
      "Kolář mluvil o výsledku jedna jedna, spíš dva jedna pro nás. Když vám toto řekne soupeř a fotbalista, který to vnímá spravedlivě. Stejně se k tomu vyjadřoval Standa Tecl, že to nebylo úplně fér," tvrdil Dvořák.
      Při jedné z branek posílal Martin Rychnovský centrovanou střelu na přední tyč. "Obránce soupeře šel do skluzu, nikdo ho neatakoval a dal si vlastňáka. Pomezní rozhodčí ale mávl ofsajd a hlavní to odpískal s tím, že náš hráč, který stál za soupeřem, byl v ofsajdu. Což je podle mě nepochopitelné," divil se fotbalista, který prošel mládeží Viktorie Plzeň.
      Na začátku akce před dalším neuznaným gólem Domažlic byl sám František Dvořák. "Vyhrál jsem souboj, balon se dostal ke Standovi Vávrovi, u kterého stál kapitán Slavie Hunal, ten šel do rybičky s tím, že míč odehraje hlavou, ale balon netrefil a spadl na zem. K míči se dostal Petr Mužík a prostřelil Koláře, ale rozhdočí pískl faul na Hunala. To už mně přišlo komické," popsal Dvořák.
      Při třetí neuznané brance byl Martin Fillo podle trenéra Jiskry Domažlice Pavla Horvátha pravděpodobně v ofsajdu.
      Mimochodem, František Dvořák měl na hlavě vyrovnání, ale trefil tyč Kolářovy brány. "Dostal jsem se před obránce, centr mě trefil do hlavy, balon šel o zem na zadní tyč a Kolář ani nezareagoval. Balon se bohužel roztočil a do tyče mířil ven, pokud by se odrazil více na střed hřiště, tak Standa Vávra dorážel do prázdné brány," pravil 32letý fotbalista.