Hráči Slavie

David Jurásek odchází do Portugalska

Viselo to ve vzduchu dlouhé týdny a teď je to definitivně potvrzeno. David Jurásek opouští Slavii a jeho novým působištěm bude Benfica Lisabon. 

Přestupní částka zůstává nezveřejněna, podle informací v médiích Slavia může získat s bonusy až 14 milionů Eur. David Jurásek se tak stává druhým nejdražším odchodem ze Slavie po Tomáši Součkovi.

David Jurásek přišel do Slavie v únoru 2022 společně s Danielem Filou z Mladé Boleslavi. Slavia za oba hráče dohromady zaplatila přes 50 milionů Kč, každý z nich tak vyšel na částku kolem jednoho milionu Eur. V té době měl Jurásek za sebou pouhý půlrok v nejvyšší soutěži. Přestup obou borců byl dotažen až po uzávěrce jarních soupisek pro Evropu, a tak David na jaře mohl v červenobílém dresu nastoupit pouze do ligových zápasů. Premiéru v základní sestavě si odbyl hned v prvním možném utkání, kdy pomohl při výhře na Slovácku, podobně naskočil i do vítězného derby v Edenu. Pamětníci si jistě vzpomenou, že si ze zápasu odnesl cenu pro nejlepšího hráče utkání, ale také čtvrtou žlutou kartu, čímž své místo na pár zápasů přepustil konkurenci v podobě dvojice Oscar – Plavšić. V sezóně 2022/23 se však David Jurásek už stal základním stavebním kamenem Slavie, byl nejvytíženějším hráčem v celé sezóně, v lize zaznamenal dvě branky a sedm asistencí. Se Slavií se symbolicky rozloučil v závěru posledního zápasu sezóny, kdy asistoval Václavu Jurečkovi na jeho dvacátý gól v sezóně. Na jaře 2023 se také konečně dostal do reprezentačního A týmu, kde ve své premiéře hned asistoval u branky v domácím zápase proti Polsku.

Komentáře (62)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

  • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

   lemonade     před 12 měsíci 10.07.2023 21:18 |  
   8 0

   Takze 14 M EUR jistych + 10 % z rozdilu pri moznem prodeji, pri vystupni klauzuli 80 M EUR

   • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

    PetCC     před 12 měsíci 10.07.2023 22:07 |  
    1 6

    Ta výstupní klauzule je docela zajímavá věc.
    Kdyby to nebylo úplně vycucaný z prstu, tak by to tam asi nedávali.
    Takže někdo si myslí, že by mohl být prodejný za takovou cenu, což je teda až neuvěřitelný.

  • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

   SLAVIESTA     před 12 měsíci 10.07.2023 21:23 |  
   1 26

   Radku, nechceš to vzít za SN. Já blázen si myslel, že tady se dočtu o událostech ve Slavii nejdříve, ale je to až po vrabcích na střeše. O přestupu lze číst nejméně týden všude možně. Nakonec tedy i na stránkách SN.
   Asi jsem starej a ničemu nerozumím. Za mě se noviny říkalo proto, že přinášely novinky. Směšné, co?

   • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

    lassiter     před 12 měsíci 10.07.2023 21:28 |  
    11 1

    ty seš vadivej, to je hrozný

    • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

     SLAVIESTA     před 12 měsíci 10.07.2023 21:36 |  
     2 18

     Já to uznávám. Proč mi proboha někdo nevysvětlí, že to co říkám(píšu) je kravina a není to pravda. Budu se ze všech sil snažit to pochopit. A budu zticha.

     • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

      El Greco     před 12 měsíci 10.07.2023 21:46 |  
      18 1

      Je to jednoduchý, dokud není přestup ofiko, nedává se sem samostatný článek.

      Na spekulace je tu rubrika přestupy, kde se DJ psalo a debatilo týdny.

      Čekat, že tu něco bude dřív - občas něco prosákne do přístupové diskuze, ale i insideři mají plus mínus stejné zdroje, co novináři.

      To je celý.

     • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

      kjandourek (admin)     před 12 měsíci 10.07.2023 23:08 |  
      31 1

      To je velice jednoduché... Slávistické noviny jsou fanouškovský web... nějakou historii lze najít vpravo nahoře, kde je odkaz SN a pod ním článek "historie SN"

      https://www.slavistickenoviny.cz/pages/print/23

      Pokud jste měl pocit, že tady sedí banda dobře placených novinářů (od slova noviny), jejichž jedinou činností je hlídkovat před Edenem a přinášet novinky, tak se velice pletete.... tuhle doménu založili a stále provozují nadšenci z řad fanoušků, kteří to mají jako zálibu... nikdo z Adminů tu není zaměstnán, každý má své pracovní vytížení a tak se všelijak naháníme a domlouváme, kdo zrovna bude mít čas, aby napsal nějaký report, případně článek o příchodu nového hráče, nebo odchodu někoho ze stávajícího kádru....

      V praxi to znamená, že když se blíží nějaký přestup, tak napíšeme článek, který nám leží mezi nezveřejněnými klidně týden i dva a my čekáme a střídáme se na stráži, až vyjde ofiko, abychom jej uveřejnili.... díky tomu se nám třeba i stává, že jako kuriozity máme v nezveřejněných článcích třeba i články o příchodu hráče, který nakonec nedorazil....

      Upřímně řečeno, cílem Slávistických novin nikdy nebylo přinášet žhavé novinky dříve, než se objeví oficiálně.... cílem bylo vytvořit platformu, na které se budou potkávat slávisté... budou diskutovat o fortbale, budou si tu vyměňovat názory a třeba je ta diskuze něčím obohatí....
      Jestli se to daří, nebo ne, musí vyhodnotit každý sám - diskuzní fórum je vždycky tak kvalitní, jak kvalitní jsou jednotliví diskutující....

   • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

    Lunaris     před 12 měsíci 11.07.2023 08:40 |  
    1 2

    Ne, tady máš akorát prostor se vyzvracet.

    • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

     Myšák     před 12 měsíci 11.07.2023 13:37 |  
     1 0

     A taky vyjádřit svoji radost!

 1. Re: David Jurásek odchází do Portugalska

  lemonade     před 12 měsíci 10.07.2023 21:20 |  
  11 2

  Davidovi a nasemu sportovnimu vedeni velka gratulace a hodne stesti!

  Tak co, koupi si ted kabelkar Benficu, aby si kompenzoval, ze neumi zhodnocovat hrace a pokusil se nam zkazit radost?

 2. Re: David Jurásek odchází do Portugalska

  Wulfstan (přítel SN)     před 12 měsíci 10.07.2023 21:34 |  
  18 1

  Obchod, který se prostě nedal odmítnout, taková je realita.
  Davide, určitě to tu čteš, tak Ti přeju hodně štěstí a nepochybuju o tom, že Benfica není ještě Tvůj strop. Tak makej a hlavně nikdy nezapomeň na Slavii.

 3. Re: David Jurásek odchází do Portugalska

  Cross     před 12 měsíci 10.07.2023 22:30 |  
  4 33

  Nadšení, že Slavii opouští jeden z jejích nejlepších hráčů, nesdílím. Hrát za Slavii je nejvíc. Chápu, ze přestupy jsou běžná věc, ale u nàs se Juràsek ani neohřál. Kdyby šel ven v zimě, tak už to snad vydýchám.
  A taky ta Benfica…Jurásek s nimi bude jezdit po různých jejich Karviných a Drnovicîch, znám to tam docela dobře. Je to chudší země, než Česko, neměli bychom jásat, ze umějí fotbalový byznys lépe, než my, když většinu ostatních věci dělají hůře.

  Slavia na prvním místě!

  • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

   Kennedy     před 12 měsíci 10.07.2023 23:09 |  
   42 4

   Chudší země?! Kde na tyhle rozumy pořád chodíte? Já vím, přepočet HDP podle parity kupní síly, že? To je takový oblbovák pro Východ. Co HDP v dolarovém vyjádření? Co mzdy? A hlavně: kolik z toho HDP zůstává v dané zemi?Odtéká z Portugalska taky každý rok 300 miliard jen na dividendách? Nedostatek skutečně českého silného kapitálu je totiž jeden z důvodů, proč u nás nemáme peníze pro fotbal na vyšší úrovni. Holt, Veolia bude za zisk v Česku raději sponzorovat Lyon, nikoli Bohemians. Jsou všechny portugalské banky v cizích rukou? Ovládají 70 % portugalského maloobchodu Němci? Představ si, že největší hráč maloobchodního trhu v Polsku je z Portugalska! Grupo Jéronimo Martins ovládá polskou Biedronku, kam ti tví „bohatí“ Češi jezdí kupovat žrádlo, aby vydrželi do další výplaty. Kup si kvalitní košili z mercerované bavlny, dej si večer čerstvou mořskou rybu, kterou tady nekoupíš, pokud nemáš v Makru dobré vztahy, zapij to slušným vínem, a pak přijď diskutovat o životní úrovni ve Východní Evropě...Neskutečný tohle. A počkej, až pomalu vyhasnou český montovny a skončí období nízké nezaměstnanosti... Ostatně rezidua socializmu, které poněkud kompenzují nízké mzdy, pomalu končí také. Až se budeš dívat na Benficu v LM, koukni se na těch 50 000 diváků na tribunách, a pak to přepni na českou ligu...Přestaňme si pořád něco nalhávat!

   • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

    Barlblog     před 12 měsíci 10.07.2023 23:33 |  
    22 0

    Ač se spoustou věcí v tvém příspěvku souhlasím, neměli bychom lítat z extrému do extrému. Portugalsko je dle dolarového GDP slabší než ČR, ale GDP, jak správně píšeš je "oblbovák" ani ne tak pro východ jako pro chudé...

    Portugalská liga je kvalitou jinde než česká a má širší a hlavně nepoměrně silnější špičku.

    Přestup Juráska mohl přijít až po titulu, ten jsme vlastní hloupostí a i díky východnímu hochštaplerství pana "morální problém z Bubenče" nezískali, tak holt musíme Juráskovi popřát hodně štěstí a využít naprosto super peníze na investice do Slavie a českého fotbalu, v tomhle pořadí.

    • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

     Slávista 51     před 12 měsíci 11.07.2023 07:43 |  
     7 6

     Extrém je, jak je na tom ČR 33let po " sametu " !

     • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

      necich     před 12 měsíci 11.07.2023 08:05 |  
      7 2

      Ve srovnání s ostatními zeměmi soc. bloku suprově..

      • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

       záplata     před 12 měsíci 11.07.2023 16:25 |  
       2 1

       No když jsem byl naposled v Drážďanech, tak bych tohle moc netvrdil.

     • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

      sasky     před 12 měsíci 11.07.2023 10:26 |  
      10 3

      Rozhodně lépe než před sametem

    • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

     necich     před 12 měsíci 11.07.2023 08:02 |  
     1 1

     Jsem přesvědčen, že Davida bychom za tyto peníze prodali i v případě zisku titulu a kvalifikaci LM. Jen pravděppodobně až po té kvalifikaci..

     • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

      witty13     před 12 měsíci 11.07.2023 08:27 |  
      0 4

      Po evrospke kvalifikaci by nemohl hrat pohary jinde

      • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

       kjandourek (admin)     před 12 měsíci 11.07.2023 09:33 |  
       3 1

       Tohle pravidlo ovšem už dávno neplatí.... Například takový Josip Juranovič v roce 2021/22 hrál za Legii kvalifikaci LM, odehrál i jeden zápas kvalifikace EL s námi, ale mezi utkáním v Edenu a odvetou přestoupil do Celticu a tam normálně nastupoval v základní části EL....

       O sezónu později nastupoval za Celtic na podzim v základní skupině LM... a jaro odehrál za Union Berlín v EL, s nimž se dostal do osmifinále...

       • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

        witty13     před 12 měsíci 11.07.2023 09:53 |  
        2 1

        Neni to uplne tak, jestli se nepletu. To ze hral na jare za jiny tym je doplnenim na soupisku, tam to nevadi. A asi to nevadi ani v kvaldach, ale posledni zapas kvalifikace LM (play-off) uz je bran jako zapas LM a potom by nastoupit za jiny tym na podzim v poharech nemohl. Takze pokud by za nas hral celou kvalifikaci LM, myslim ze uz by nemohl hrat pohary za Benfiku

        • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

         kjandourek (admin)     před 12 měsíci 11.07.2023 10:19 |  
         1 1

         Juranović byl na soupisce Legie (a jeden zápas hrál) v play-of EL a následně hrál za Celtic skupinu EL .... samozřejmě netuším, jestli Lm to nemá jinak, ale moc bych se tomu divil... V devadesátých letech platilo, že hráč, který nastoupil v ročníku za jeden tým, už nemůže nastoupit za jiný, ale proti tomu se bouřily hlavně velké kluby, které si vybíraly jako posily ty nejlepší hráče, tudíž hlavně z řad účastníků EP a ty tím pádem je nemohly používat na jaře...

         A UEFA velkým klubům vždy ráda ustoupí...

         A to nemluvím o tom že nikde není psáno, že bychom se dostali až do play-off LM, případně by se dalo ošetřit, že by David nebyl zařazen na soupisku pro to poslední předkolo... Soupiska se tvoří před každým předkolem úplně nová...

    • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

     witty13     před 12 měsíci 11.07.2023 08:35 |  
     9 2

     Portugalsko je samozrejme chudsi zeme nez CR, ktera ma na evropu ohromnou miru negramotnosti (realne je tam 10% lidi kteri neumi cist a psat!)

     Samozrejme ze na pobrezi si koupi cerstvou morskou rybu a daji si kvalitni vino ltere jim tam vyroste, ale v dalsich potravinach jsou zavisli na dovozu, mzdy maji srovnatelne s nami, ceny cca take, ale nemaji tak rozvinuty socialni system, kvalitni skolstvi a zdravotnictvi. Jejich venkov je vic zaostalejsi nez nas (my tu realne nemame socioekonomicky odstepeny venkov diky socialisticke historii).

     Jejich liga je je zvlastni. Spodni polovina by v cechach prvni ligu pravdepodobne neudrzela, za to spicka se muze rovnat s evropou (drive to takto melo skotsko). Jejich vyhodou je ze jsou casto vstupni branou brazilskych fotbalisti od evropy, alespon drive tomu tak byvalo, a tim padem dokazali ziskavat dostatek penez z lepsich lig, coz vyustilo v nekolik silnych tymu na spici, a stabilnim stredem ligy. Pravdou ale je, ze jakykoli cesky klub by jejich ligu udrzel bez potizi.

     • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

      Karel13     před 12 měsíci 11.07.2023 09:07 |  
      1 4

      Věcně mohu jen souhlasit. První příspěvek jsem ještě přešel, ale protože tam hovoříš o lidech, kteří zřejmě nerozumí ekonomice, ty zase zřejmě nerozumíš češtině. " ... CR, která má na evropu ohromnou míru negramotnosti ...", nehledě na jiné ...

      • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

       witty13     před 12 měsíci 11.07.2023 09:12 |  
       5 5

       Promin, ze te moje stylistika a pravopis urazily. Ale myslim si ze internetova diskuze opravdu neni klub milovniku mluvnice ceske.


       Komentář byl uživatelem upraven (11.07.2023 09:12) . Zobrazit původní komentář

       • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

        Karel13     před 12 měsíci 11.07.2023 11:18 |  
        1 2

        Nehledě na to, že Slavia má kořeny v řečnickém a literárním spolku, tak tvrzení, že Česko má v Evropě nejvyšší negramotnost, je slušně řečeno nesmysl ...

        • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

         witty13     před 12 měsíci 11.07.2023 12:16 |  
         5 3

         Portugalsko, a verim ze to drtiva vetsina pochopila. Chapu ale, ze si tu chces honit triko nad mym spatnym navazanim vety vedlejsi :)

         Edit: a jeste ke vsemu, nikde jsem nepsal nejvetsi. Mozna se priste zamer vic na samotne vnimani textu


         Komentář byl uživatelem upraven (11.07.2023 12:22) . Zobrazit původní komentář

   • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

    witty13     před 12 měsíci 11.07.2023 08:26 |  
    6 5

    Promin, ale tech 300 miliard na dividendach, ktere jdou podle tebe ven, tvuj prispevek zarazuje mezi prispevky s nulovou informacni hodnotou. Tj takova krasna basnicka lidi, kteri ocividne nerozumi ekonomice. Nebo my chces rict ze z jinych zemi si firmy neodvadeji dividendy? A umel bys pro nas vyjadrit kolik je za tema dividendama pracovnich mist, dani a odvodu na socku zdravku?

    Nebo bam budes tvrdit, jako dalsi neznalci, ze zahranicni firmy tady penize nedani a jeste ke vsemu si odvadeji dividendy?

    • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

     necich     před 12 měsíci 11.07.2023 08:32 |  
     2 1

     Velmi pregnantně vyjádřeno..

   • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

    Cross     před 12 měsíci 11.07.2023 11:06 |  
    3 8

    Portugalsko je samozřejmě chudší země. Je to tam vidět na všem. I centrum Lisabonu je v rozkladu a neopravuje se. Ty obchody jsou spíš než plné čerstvých ryb, plné smradlavých ryb sušených. A HDP je dobrý ukazatel, lepší nemáme. Lézt takhle do zadku našemu konkurentovi, vzývat naši neschopnost udržet nejlepší hráče aspoň dva roky - to nenî slavistické.

  • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

   Slávista 51     před 12 měsíci 11.07.2023 07:38 |  
   9 1

   Není ani první, ani poslední, kdo Slavií vlastně jenom " prolétne ". Tím spíše příklad pro mladé, že přes Slavii se nejlépe cestuje do TOP lig, že !

   • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

    vršek     před 12 měsíci 12.07.2023 14:03 |  
    0 0

    Bohužel musím souhlasit. Bohužel proto, protože finančně nejsme a dlouho nebudeme schopni finančně konkurovat "západu" fotbalové Evropy. Odchody nejlepších hráčů ve fotbale patří do sportovního byznysu ať se nám to líbí nebo ne.....
    Hlavně souhlasím s tím, že odchody hráčů - Jurásek, Bah, Sima, Sor .... přinesli i při oslabení "fotbalové síly" Slavie mimo finančního profitu také velkou atraktivitu při rozhodování o přestupech dalších hráčů s ohledem na jejich další rozvoj a fotbalovou kariéru. Příchody Ogbua a Zafeirise jsou toho jasným dokladem.
    Bohužel, ani u nich se Slavia nevyhne jejich odchodům a musíme jen doufat, že tomu tak bude po výborných výkonech hráčů i Slavie nejen v lize, ale i v evropských pohárech...

    • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

     wimpy     před 12 měsíci 12.07.2023 14:10 |  
     0 0

     Ona i Benfica je pro určitou úroveň hráčů jen přestupní stanicí a má svůj "západ", kterému nemůže konkurovat. Jen je holt o level výš. :-)

 4. Re: David Jurásek odchází do Portugalska

  IJS     před 12 měsíci 10.07.2023 22:50 |  
  19 1

  Přestup jsem očekával a jeho výše mně fakt překvapila. Ve Sportu psali "Je to raketa!" a fakt je to raketa. Když si člověk dá dohromady, že v hrál jen pár zápasů v EKL ( a nijak mě nezaujal ) a jeden výborný zápas s Polskem za repre. Jinak hrál především ligu a tam byl fakt dobrý. Na podzim dokonce rozdílový! Tohle ovšem není CV pro tak drahý přestup a přesto se uskutečnil. Klobouk dolů před managmentem Slavie! Dokonce si myslím, že ho mužstvo nahradí lépe než Součka nebo Simu. Velice mu ten přestup přeji a těším se na podzimní zápasy!

 5. Re: David Jurásek odchází do Portugalska

  Ladislav (přítel SN)     před 12 měsíci 10.07.2023 23:25 |  
  25 0

  „Slavia mě posunula ve fotbalovém i osobním životě. Potkal jsem tady spoustu skvělých lidí, se kterými jsem se fakt sblížil. Nezapomenu na skvělou partu, mazáci Maso a Standa i další mě rychle vzali mezi sebe. I díky tomu jsem se mohl soustředit hlavně na výkony na hřišti, být sám sebou. Takže za to jim dlužím velký dík. Fanoušci mi budou také neskutečně chybět. Pamatuji si svůj první domácí zápas, což vyšlo hezky na derby, takže vyprodaný Eden. Když jsem nastupoval, tak mi naskakovala husí kůže. A dělo se to vlastně vždycky... Všechny tady mám hrozně rád. Celý ten rok a půl, i když je to krátká doba, tak jsem si hrozně užil. Myslím, že na něj budu do smrti vzpomínat,“ říká loučící se David Jurásek.

  P.S.
  Davide, děkujeme za všechno a zlom vaz.

 6. Je mu přáno,

  Slávista 51     před 12 měsíci 11.07.2023 07:35 |  
  6 0

  smlouva dobrá i pro případná % z dalšího přestupu. Ať šíří dobré jméno Slavie ve světě !

  • Re: Je mu přáno,

   Myšák     před 12 měsíci 11.07.2023 08:48 |  
   2 0

   O tom ani v nejmenším nepochybuji!

 7. Re: David Jurásek odchází do Portugalska

  Fačín     před 12 měsíci 11.07.2023 08:33 |  
  6 1

  Trochu škoda, moc jsem si ho neužil, byl tu krátce... Ale finančně je to samozřejmě skvělej obchod, on si sportovně polepší... Tak hodně štěstí Davide.

  My asi tu díru po něm zalepíme jiným rozestavením bez klasického levého beka a když budem potřebovat hrát na 4 vzadu, tak by to mohl zvládnout Honza Bořil, snad se zase dostává do formy, už to asi nebude jako dřív, ale stačit by to mohlo.

 8. Re: David Jurásek odchází do Portugalska

  Myšák     před 12 měsíci 11.07.2023 08:45 |  
  8 0

  Hodně štěstí Davide, a vzpomínej na Slavii v dobrém.

 9. Re: David Jurásek odchází do Portugalska

  cunak     před 12 měsíci 11.07.2023 10:43 |  
  3 45

  Žoldák přišel, žoldák odešel. Trochu pomohl, neuškodil, legendou se nestal, za pár let se na něj skoro zapomene.

  • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

   Karel13     před 12 měsíci 11.07.2023 11:22 |  
   21 2

   Ty můžeš klidně taky odejít. Třeba do ...

   • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

    Slávista 51     před 12 měsíci 11.07.2023 11:56 |  
    6 1

    JO,
    až tam !

   • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

    cunak     před 12 měsíci 12.07.2023 12:45 |  
    0 8

    Dík za konstruktivní příspěvek. A za 19 palců vzhůru. Dává to dobrý obraz o úrovni zdejší diskuse.

    • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

     soudek82 (přítel SN)     před 12 měsíci 12.07.2023 14:40 |  
     6 0

     tvůj post nebyla diskuse, tvůj post byla urážka kluka, co si dobrými výkony u nás vysloužil skvělej přestup a nám pokryl náklady na půl sezony...

   • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

    mig52     před 12 měsíci 13.07.2023 08:19 |  
    1 3

    Já s cunakem také nesouhlasím, ale vyhazovat kohokoliv, to snad ne! Když je něco přes čáru, jsou tu karty, (vím, že se dávají za překročení "slušnosti"), jinak lze příspěvek bloknout nebo přeskočit, ne?

  • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

   bububu (přítel SN)     před 12 měsíci 11.07.2023 12:00 |  
   27 0

   A jen tak mimochodem jsme na něm vydělali cca 60 % našeho ročního rozpočtu. Více takových "žoldáků"!

   • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

    Slávista 51     před 12 měsíci 11.07.2023 12:14 |  
    4 0

    To jsou bonusové peníze do příjmů.

   • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

    cunak     před 12 měsíci 12.07.2023 12:44 |  
    0 11

    A neměli dva roky titul a ostudně vypadli z evropských pohárů. Ne kvůli Davidovi, samozřejmě. Kvůli modelu fungování klubu, kdy jsou peníze důležitější než body.

    • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

     padre     před 12 měsíci 12.07.2023 13:27 |  
     6 0

     Jednoduchá rada: přihlaš se jako sponzor, vytáhni každý rok miliardu do rozpočtu a nebude potřeba jeden anebo spíše dva velké přestupy ven každou sezonu....

     • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

      Edenjejenjeden     před 12 měsíci 12.07.2023 13:33 |  
      5 0

      Dotyčnej je naprosto mimo , bez podobnej přestupů bychom se plácali někde uprostřed tabulky . Já naopak podobné přestupy vítám , jednak peníze jsou vždy potřeba a v neposlední řadě si těmi přestupy dělá Slavia obrovskou reklamu . Myslím , že před pár lety v Benfice o Slavii ani nevěděli . Dnes už ano

  • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

   mig52     před 12 měsíci 13.07.2023 08:15 |  
   1 1

   Tak to je docela silné kafe i pro mne.:(((

  • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

   Lunaris     před 12 měsíci 13.07.2023 11:54 |  
   2 0

   Nemyslím, že se na něj zapomene už jen kvůli té cenovce. Tzn. že kdykoliv se bude řešit nějaký větší přestup z české ligy, Jurásek se objeví nahoře v seznamu největších odchodů z ligy.

 10. Re: David Jurásek odchází do Portugalska

  Slávista 51     před 12 měsíci 11.07.2023 12:13 |  
  1 0

  OTÁZEČKA :
  Kolik dostane klub ve kterém začínal !
  Viz - Souček/Havl. Brod.

 11. Re: David Jurásek odchází do Portugalska

  kupik     před 12 měsíci 11.07.2023 19:00 |  
  13 0

  Dobrý podvečer přátelé,
  tak podepsáno jest...Osobně mě odchod Davida Juráska mrzí.Ale na druhou stranu,můžeme bejt pyšní,že za rok a půl udělal ve Slavii doslova raketovej progres.Vono totiž v Evropě na levý straně takovejhle plejerů moc neběhá.
  David piloval lajnu celej zápas,a když měl svůj den D, a to bylo dosti často,byla radost na něj dívat.Jeho polovysoký střílený centry hraje málokdo.A hodně centrů chodilo pomalu až z lajny,to je pro gólmana strašně těžký na rozhodování.Pravda,párkrát to ulítlo,ale šel do toho znova,nebyl alibista.A ten mač s Polákama byl patrně podpisovej...Benfika ví co dělá,její přestupová politika patří mezi evropskou špičku.A když se Davidovi z toho všeho nezamotá hlava,bude v budoucnu velká hvězda.Vo tom sem přesvědčenej.

  Proto mu přejme jen to nejlepší a buďme hrdí na tým,kterej ho do Lisabonu posílá.
  Zlom vaz,kluku slávistickej........

  • Re: David Jurásek odchází do Portugalska

   mig52     před 12 měsíci 13.07.2023 08:13 |  
   2 2

   Že se David v Benfice prosadí, o tom vůbec nepochybuji. S podmínkou, že mu bude držet zdraví!