Rozhovory

Rozhovor s Patrikem Gedeonem

Rozhovor se slávistickým záložníkem po utkání Slavia - Ostrava

Se štěstím jste vyhráli 3:2, nemyslíš, že by utkání spíše slušela remíza?

Především si myslím, že náš celkový výkon zkresluje druhý poločas. V první půli jsme měli více šancí, Pavel Kuka měl snad dvě stoprocentní, mohl dát třeba na 3:0 a zápas mohl být rozhodnutý. Sami jsme si to celé zkomplikovali svými chybami, ale věřili jsme, že i za stavu 2:2 to zvrátíme a to se podařilo. Samozřejmě je to š?astné vítězství.

Několikrát mužstvo skvěle podržel brankář Václavík.

"Václa" chytal samozřejmě výborně a prokazuje, že tu šanci, která se mu nyní naskytla, chytil za správný konec, a že teď je momentálně slávistická brankářská jednička.

Bude dnešní výkon Slavie stačit ve středečním pohárovém zápase?

Určitě ne.

Co můžete ještě zlepšit?

Musíme ještě zlepšit defenzivu, dneska jsme opět dostali doma dva góly, ani dopředu to nebylo ono. Ale takové výhry, když se nedaří, jsou nejlepší a my jsme štatní.

Když jsi přestupoval do Slavie, počítal jsi s tím, že se hned prosadíš do základní sestavy?

Jsem hrozně rád, že se mi to povedlo a chci odvádět co nejlepší výkony, abych se v sestavě udržel, i když vím, že je tu obrovská konkurence a je to těžké.

O Slavii je známo, že vztahy mezi vedením a hráči nejsou příliš korektní. Jaké ty s tím máš zkušenosti?

Jsem tu měsíc a půl a tyto spekulace musím vyvrátit, není to pravda, vedení s hráčema vychází v pořádku, v pohodě přijdou na trénink, do kabin, takže v ničem nevidím problém.

Proslýchá se, že ve Spartě hráči revoltují proti trenérovi Hřebíkovi!

Co je ve Spartě, to je jejich věc, bůh ví, jak to tam je.

Co říkáš na dnešní diváckou kulisu?

Vůbec jsme dnes nečekali tolik lidí, mysleli jsme, že spíš půjdou na plochou dráhu Na Markétu. Lidi byli fantastický a myslím, že věřili s námi, že se dá ještě výsledek otočit.

Na zápas s Athénami přišlo 15 000 lidí, na ligu chodí 2 000 diváků. Znamená to tedy, že ligoví soupeři nejsou kvalitní?

Asi to tak je, lidi tu nevídají taková mužstva jako Athény. Bylo vyprodáno a hned za tři dny na Hradec Králové bylo 2 000 diváků, takže v tom to určitě bude.