Ženský fotbal

Slávistky si poradily s Plzní

Slávistky si v dalším ligovém kole poradily s Plzní vysoko 8:1, kdy hlavní postavou byla Tereza Szewieczková, autorka dvou branek a dvou asistencí. Dále se prosadily Bartovičová, Krejčiříková, Svitková, Kožárová, Jarchovská a Necidová.

Slavia v posledním ligovém kole základní části chtěla potvrdit pětibodové vedení v lize. Proti Plzni si hned vypracovala územní převahu a přicházely šance. Kožárová trefila břevno, z dorážky Pincová zakončila jen do brankářky. Další možnosti měla Pěničková nebo Svitková, ale holky mířily jen do míst, kde stála Vaníčková. Ve 23. minutě se přes Kožárovou dostal míč k Szewieczkové, která zamířila přesně k tyči. Další dvě branky byly zajímavé, nejdříve na krátko slávistky rozehrály roh a centrovaný míč Bartovičové zapadl o zadní tyč do branky. A přímo z rohu skórovala Krejčiříková. Před koncem poločasu po dalším z mnoha náběhů centrovala Szewieczková, brankářka vyrazila před sebe a Svitková s přehledem dopravila míč do branky.

Ve druhém poločase Plzeň dokázala snížit, když využila zaváhání slávistek, Mášová šla sama na Votíkovou a šikovným lobem jí přehodila.  Uplynuly pouze dvě minuty, po rohu Svitkové si na malém vápně zpracovala míč Kožárová a díky dostatku prostoru jej následně dostala za Vaníčkovou.  V 67. minutě unikla obraně Szewieczková a hezkou střelou o tyč překonala plzeňskou brankářku. Další branka padla v 78. minutě, po přesném centru Szewieczkové se z voleje prosadila Jarchovská. V závěru ještě skórovala Necidová po krásné střele z dálky. Slavia měla velkou převahu, řadu útoků a bylo to jen o správném řešení finálních a předfinálních situací, případně lepší zakončení, aby celkový výsledek byl ještě výraznější.

Komentáře (3)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

 1. Re: Slávistky si poradily s Plzní

  A.Lima     před 6 lety 14.04.2018 20:14 |  
  2 0

  krása Holky naše :) gratulka :)

  • Re: Slávistky si poradily s Plzní

   donford     před 6 lety 14.04.2018 20:25 |  
   2 0

   Přál bych si, aby naši kluci taky s Plzní vyhráli. A vskutku by mi bohatě stačila polovička gólů z naší strany.

  • Re: Slávistky si poradily s Plzní

   Sokrates55 (přítel SN)     před 6 lety 14.04.2018 20:26 |  
   3 0

   Taky se připojuji a je dobře, když holky jedou. Líbí se mi jejich chuť dát co nejvíce gólů a dorazit soupeře úplně maximálně.
   Sokrates55