Evropská liga

duben 2021

• Slavia veze z Londýna skvělou remízu 1:1. Ve čtvrtfinále Evropské ligy byla horším týmem, přežila několik tutových šancí soupeře včetně tyčky Williana a břevna Lacazetta. Když Pepe v 86. minutě vstřelil úvodní branku zápasu, vypadalo to, že slávisté pojedou domů s prázdnou, jenže v nastaveném čase nejprve Provodovu střelu vytáhl brankář Leno na tyč a po následném rohovém kopu skóroval na zadní tyči Holeš. V domácí odvetě stačí Slavii pro postup do semifinále i bezbranková remíza.

• Letos se plní přání trenéra Trpišovského o anglických soupeřích plnou měrou. Ve vyřazovací části ještě Slavia nejela jinam než do Británie. A ani napotřetí tomu nebude jinak. Ve čtvrtfinále ji čeká obrovsky slavný Arsenal, kdysi člen neporazitelné „Top 4“. V poslední době však klub přezdívaný „kanonýři“ nabízí spíše zvlhlý střelný prach. Povede přes Arsenal cesta Evropou dále?

březen 2021

• Slavia pojede i ve čtvrtfinále Evropské ligy na Britské ostrovy, kde se utká s Arsenalem. První zápas se hraje v Londýně 8. dubna, odveta o týden později v Praze. V případě postupu přes Arsenal narazí Slavia v semifinále na lepšího z dvojice Dinamo Záhřeb - Villarreal.

• Slavia po dvou letech znovu postupuje do čtvrtfinále Evropské ligy. Surový zápas, ve kterém domácí viděli dvě červené karty, rozhodli brankami Olayinka a Stanciu. Zápas dochytal Matyáš Vágner poté, co domácí Roofe kopačkou atakoval obličej Ondřeje Koláře, který celý zakrvácený musel střídat.

• Slavia si již zítra zahraje podruhé v posledních třech letech o účast ve čtvrtfinále Evropské ligy. Soupeřem jí bude skotský mistr Rangers F.C. První utkání skončilo v Edenu remízou 1:1.

• Slavia nastoupila v prvním zápase osmifinále EL v Edenu proti novopečenému skotskému mistrovi Rangers F.C. Trenér Trpišovský postavil do utkání sestavu, která vykrystalizovala během dosavadního jara coby nejsilnější. Tedy i s uzdraveným Holešem na postu defenzivního záložníka. Slavia zápas rozehrála skvěle. Od šesté minuty vedla po krásné brance Stanciua a dlouho byla lepší. Hosty postavila na nohy ještě v první půli nezvládnutá standardní situace. Ve druhé půli už se zápas změnil spíše na boj, přesto moc nechybělo, aby si červenobílí do odvety vezli náskok. Masopustovu parádní hlavičku po posledním rohovém kopu utkání zlikvidoval na čáře exkluzivním zákrokem hostující gólman McGregor.

• Herní styl s důrazem na fyzickou průpravu a zálibou v presingu. Tým dominující své domácí lize.  Suverénní výsledky v pohárech, dávající naději na postup v osmifinále. A v neposlední řadě – strůjcem úspěchu je progresivní kouč z „nové školy“ reflektující nejnovější trendy ve světovém fotbale. Slavia? Anebo také její soupeř v osmifinále Evropské ligy. Rekordní 55násobný vítěz domácí ligy a jeden z nejstarších fotbalových klubů na světě.

únor 2021

• Slavia veze z Leicesteru postup do osmifinále Evropské ligy! Na hřišti aktuálně třetího týmu Premier League zvítězila 2:0 brankami Provoda a Simy, soupeře kromě úvodních minut nepustila do žádných větších šancí.

• Zdánlivě nekonečné čekání mezi dvěma pohárovými zápasy je u konce – Slavia se ve čtvrtek utká s anglickým Leicesterem. Proti třetímu týmu Premier League určitě nebude favoritem, červenobílý národ ale doufá, že se trenérskému štábu kolem trenéra Trpišovského opět podaří zázrak a slavného soupeře dokáže zaskočit. Základní tábor pro případný postup postavili sešívaní minulý týden v Praze, když s Liškami remizovali 0:0.

• Slavia vstoupila do jarní fáze Evropské ligy už tak trochu tradiční bezbrankovou remízou s aktuálně třetím týmem Premier League Leicesterem City. Sešívaní tak jsou před odvetou ve stejné pozici jako před dvěma lety s Genkem nebo na podzim s Midtjyllandem.

• Podruhé v historii se Slavia podívá do jarních bojů v Evropské lize. Podzim ve skupině C jí vynesl 12 bodů a postup do prvního vyřazovacího kola. V druhé části článku rozebereme nedávnou historii soupeře Sešívaných, současnou podobu Lišek kádru a jejich formu.

• Leicester City zaznamenali fanoušci na celém světě před pěti lety během neuvěřitelné jízdy sezonou Premier League, ve které získali titul a vyfoukli jej mnohem větším a slavnějším týmům. Ale Lišky mají daleko zajímavější a bohatší historii, vždyť na fotbalové mapě Anglie figurují už od roku 1884.